Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Охолодження, вибивання, обрубування і очищення виливків



 

Після заливання форми потрібен деякий час, щоб охолодити метал. Тривалість охолодження залежить від багатьох парамет­рів, головними з яких є маса виливка, товщина його стінок, теплофізичні властивості металу та фермової суміші. Охолоджен­ня триває від декількох хвилин для дрібних виливків до кіль­кох годин і більше — для масивних.

Вибивання — це руйнування форми та стрижня для відокрем­лення виливка. В умовах серійного та масового виробництва вибивання дрібних і середніх виливків виконують переважно на вібраційних машинах різної конструкції.

Розглянемо поширену в ливарних цехах ексцентрикову ви­бивну машину. Вона має нерухому раму 2 (рис. 3.3.7), вібра­ційний вузол, ексцентриковий вал 6, електродвигун Д, шківи 8, 10 і пас 9. Ексцентриковий вал змонтований у підшипниках рами 7. Посередині він має ексцентричну відносно осі обертан­ня вала шийку, на яку посаджено підшипники 11 вібраційного вузла, що має унизу нахилені ґрати 1, вгорі — плиту 4 з вирі­заним вікном за профілем опоки, а на боках — стінки З з листо-


 


вої сталі. Вибивну машину здебільшого монтують у технологічній лінії, яку обслуговує конвеєр для транспортування залитих форм.

На плиту машини за допомогою пневмоциліндра зіштовху­ють із конвеєра залиту форму 5. Електродвигун через пасову передачу й ексцентриковий вал надає коливного руху вібрацій­ному вузлові. Унаслідок вібрації форма руйнується і на ґрати висипається все, що було в опоках. Зруйнована форма разом з частково зруйнованим стрижнем провалюються крізь ґрати і потрапляють на стрічковий транспортер, а виливок сповзає, наприклад, у горловину очисного барабана, а звідти — на плас­тинчастий транспортер. Стрічковий і пластинчастий транспор­тери на рис. 3.3.7 не зображені.

Обрубування — це відокремлювання від виливка ливнико­вої системи, випору та заливів. Ливникову систему та випор відокремлюють газокисневими різаками, стрічковими й диско­вими пилами, ексцентриковими пресами з відповідним інстру­ментом, а для крихких виливків — очисними барабанами. Заливи відокремлюють пневматичними зубилами та шліфуваль­ними кругами.

Очищують зовнішні й частково внутрішні поверхні вилив­ків від пригорілої землі дротяними щітками та кругами, пнев-




12   3                                    4

5

Рис. 3.3.8. Схема очисного барабана:

/ — вхідна горловина; 2 — обруч; 3 — середня частина барабана;

4 — вихідна горловина; 5 — ролик

матичними зубилами, очисними барабанами й дробометальни-

ми установками.

В очисному барабані остаточно вибивають стрижень, відла­мують ливникову систему, випор і заливи у виливках із крих­ких металів, а також попередньо очищують виливки унаслідок їх ударів під час обертання барабана. Очисний барабан зваре­ний з листової сталі. Середня його частина 3 (рис. 3.3.8) цилін­дрична, вхідна 1 й вихідна 4 горловини мають форму зрізаного конуса. Внутрішня поверхня має поздовжні ребра, до зовніш­ньої поверхні приварено два обручі (бандажі) 2, що ними бара­бан опирається на чотири ролики 5, два з яких є тяговими й обертають його. Під час обертання барабана виливки, що біля стінки, піднявшись на певну висоту, падають. Щоб надати ви­ливкам руху уздовж осі барабана, його дещо нахиляють.

Високої якості очищення досягають на дробометних устано­вках, в камерах яких на поверхню виливка відцентровою си­лою лопаток обертального колеса викидається металевий дріб.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 243; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.008 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь