Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


КОНСТИТУЦІЙНИХ ПРАВ МОЛОДІ



Методичні рекомендації

за вимогами кредитно-модульної системи навчання

 

програма спецкурсу, робочий план, система та критерії оцінювання, плани та рекомендована література до практичних занять та самостійної підготовки

 

Харків – 2014

Вступ

   Набуття Україною у 1991 році незалежності, становлення громадянського суспільства створили передумови для розвитку вільної, духовно розвиненої особистості, здатної засвоїти кращі надбання світової і національної духовної спадщини, загальнолюдські цінності. Незважаючи на великі труднощі та перешкоди, Україна рухається шляхом демократичних змін.

 Надзвичайно важливим є питання формування духовних потреб молоді, заінтересованості в дослідженні загальнолюдських цінностей та   історичної спадщини народу, залучення її до культурного життя. Соціальне становище молоді як однієї з найбільш уразливих категорій населення, що характеризується наявністю амбіцій, пошуком власного шляху і прагненням до самореалізації, є показником успішності суспільства, можливості реалізації його потенціалу. Актуальність вивчення цього спецкурсу зумовлена тим, що молодь України перебуває у складній ситуації, коли в умовах стрімкого розвитку інформаційних технологій, збільшення кількості життєвих проблем у представників молодого покоління особливого значення набувають захист її прав, формування правової культури молоді. Оскільки сьогодні досить високими є показники рівня безробіття молоді, кількості дітей-сиріт, кримінальна активність малолітніх та інші проблеми у молодіжній сфері. 

  Основним Законом держави була та залишається Конституція, як втілення істотних прав людини (громадянина) на справедливість, свободу та добробут.

  Спецкурс «Правові проблеми реалізації конституційних прав молоді» являє собою систематичний виклад базових теоретичних і практичних уявлень в галузі правових основ суспільних відносин, суб'єктами яких є молодь; базується на досягненнях загальнотеоретичних знань і прикладних досліджень у сфері правового регулювання відносин, пов'язаних з молоддю; на досягненнях науки, яка вивчає правовідносини молоді та правозастосовчу практику, пов'язану з молоддю. У зв’язку з чим, метою викладання дисципліни «Правові проблеми реалізації конституційних прав молоді» є придбання студентами знань в галузі правового регулювання суспільних відносин, суб'єктами яких є молодь, а також формування у студентів здатності до професійної діяльності з реалізації норм законодавства про молодь. Навчальний курс сприятиме оволодінню навичками самостійно та кваліфіковано вирішувати практичні завдання у цій сфері. Розв’язання практичних завдань дасть змогу студентам певною мірою, опанувати тенденції практики застосування законодавства України, суб’єктом правовідносин яких є молодь.

Програма цього курсу – це перелік тем, їх зміст, завдань, які спонукають приходити на заняття підготовленими, складати план своєї роботи та досягти успіху у вивченні матеріалу. Розроблена з урахуванням особливостей викладання курсу на юридичному факультеті ХНПУ ім. Г.С. Сковороди. Зміст та обсяг курсу обумовив вибір активних форм навчання, які формують потребу і вміння самостійного поповнення правових знань.

Як результат вивчення спецкурсу студенти повинні:

1. знати:

- зміст основних міжнародних та державних нормативно-правових актів про молодь;

- правові засади діяльності органів законодавчої та виконавчої влади з організації роботи з молоддю;

- правові засади сприяння зайнятості, працевлаштування, підприємництву молоді;

- правові засади відповідальності молоді.

2. вміти:

- вільно оперувати основними поняттями і категоріями права, юридично правильно кваліфікувати факти і обставини, пов'язані з правовідносинами суб’єктом яких є молодь;

- аналізувати судову практику в даній сфері.

3. володіти:

- юридичною термінологією у професійній діяльності по роботі з молоддю;

- практичними навичками роботи з правовими документами в даній сфері;

- тлумачити і застосовувати міжнародні норми і нормативно правові акти України, що містять норми права про молодь.

    В цілому, дисципліна «Правові проблеми реалізації конституційних прав молоді» створює міцну основу як для розуміння соціальних і політичних процесів у суспільстві в цілому, так і для усвідомлення та правильної оцінки ролі молоді в сучасному українському суспільстві; закладає основи суспільно-політичної і правової грамотності майбутніх фахівців. Доречним буде висловлювання філософа К.Мангейма: «Молодь – це один із прихованих ресурсів суспільства, від мобілізації яких залежить його життєдіяльність».

 

РОБОЧИЙ ПЛАН


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 214; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь