Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Тема 3. Правове регулювання права молоді



На соціальний захист.

(2 години)

(8 балів)

1. Дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім'ї: поняття та значення.

2. Соціальна робота з сім’ями, дітьми та молоддю: правовий аспект.

3. Спеціальні гарантії для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

4. Правове регулювання сприяння підвищенню рівня життя молоді.

 

Ключові слова: соціальний захист;  сім'я, що перебуває у складних життєвих обставинах.

 

  Вивчення цієї теми дає можливість розглянути молодь як суб’єкт соціального захисту. Згідно з ст. 46 Конституції України молодь має право на соціальних захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової, або тимчасової втрати працездатності, страти годувальника, безробіття з незалежних від них обставин. Це право гарантується загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створення мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Соціальна робота - це професійна або волонтерська діяльність, яка спрямована на гарантовану підтримку та надання соціальних послуг людині. В широкому сенсі слова соціальна робота - це діяльність різноманітних соціальних служб (державних, приватних), а у вузькому - вплив спеціалістів з соціальної роботи на особистість з метою надання їй допомоги.

    Важливу роль у соціалізації дитини, її гармонійному розвитку відіграє родина. Проте в Україні збільшується кількість сімей, які потрапили у складні життєві обставини. За визначенням, сім'я, що перебуває у  складних життєвих обставинах – це сім'я, яка втратила свої виховні можливості через виникнення таких умов, що порушують нормальну життєдіяльність одного або кількох членів сім'ї, наслідки яких вони не можуть подолати самостійно.

    Молодь є суб'єктом соціального захисту, який характеризується соціально-психологічними особливостями молоді, її субкультурою та суспільно-значущими переконаннями та обов'язками. У практичному ключі суб'єктний характер соціального захисту молоді потребує в ході її реалізації враховувати вказані суб'єктні характеристики молоді.

 

Питання для дискусії:

1. Обдарована молодь і соціальні гарантії: погляд сьогодення.

2. Гострі соціальні проблеми молоді: студентський погляд.

 

 

Нормативно-правові акти та література:

 

1. Конституція України від 28.06.1996. - Відомості Верховної Ради України. – 1996. - № 30. – Стаття 141.

2. Про сприяння соціального становлення та розвитку молоді в Україні». -Закон України від 05.02.1993 № 2998-ХІІ (із змінами та доповненнями). - Відомості Верховної Ради України від 20.04.1993. - № 16. - Стаття 167.

3. Про соціальну роботу з сім'ями, дітьми та молоддю. - Закон України від 21.06.2001 № 2558-ІІІ. – Офіційний вісник України (офіційне видання). – 2001, № 29. - стор. 76. - Ст. 1293.

4. Проблеми соціального захисту молоді в умовах змін соціально-економічних відносин. – К.: УкрНДІ і проблем молоді, 2000. – с. 237.

5. Альошина С., Луков В. Світовий досвід розробки та здійснення державної молодіжної політики. – К. - Політвидавництво. – 2001. – С. 228.

6.Черниш Н.Н. Соціальна робота з дітьми, молоддю, жінками та різними категоріями сімей. / К. – ІДУС, 2001. – с. 338.

7. Майбутнє України: думка молоді ред.-упоряд.: Н. Демчук, О. Кузьмич, Л. Кудіна. – К.: Молодіж. Альтернатива, 2006. – 64 с.

8. Лисовский В. Т. Социальная защита молодёжи / В. Т. Лисовский. - М., 1994 - 311 с.

9. Молодёжный ренессанс: проблемы социализации молодёжи - М., 1990. - 301с.

10. Соціальне суспільство в Україні: експертна оцінка та аналіз існуючої в Україні системи утримання та виховання дітей, позбавлених батьківського піклування - К., 2002. - 63 с.

11. Формування здорового способу життя молоді: стратегія розвитку українського суспільства (Ч. 2) / О. О. Яременко, О. О. Вакуленко, Н. М. Комарова та ін. - К.: Держ. ін-т проблем сім'ї та молоді, 2005. - 212 с.

12. Молодь XXI сторіччя: виклики інформаційного віку: Актуальні проблеми сучасної молоді / Юлія Котляр. - К. – 2011. С. 49-53

 

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 460; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.008 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь