Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


АНОТАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ



1. Роль і значення навчальної дисципліни «Трудове право + М. Проходження служби та соціальний захист працівників ОВС» в підготовці та майбутній професійній діяльності фахівця

 

«Трудове право + М. Проходження служби та соціальний захист працівників ОВС» – одна з профілюючих навчальних дисциплін, які вивчаються у вищих навчальних закладах юридичного профілю.

Предметом вивчення цієї дисципліни є трудове право як система норм права, що визначають порядок виникнення, розвитку і припинення трудових правовідносин, а також інших, пов’язаних з трудовими правовідносин, а також науково-теоретичні, доктринальні погляди на правове регулювання трудових відносин; особливості службово-трудової діяльності і соціального захисту працівників ОВС..

Програма навчальної дисципліни вміщує основні теми курсу, в яких відображені теоретичні проблеми науки трудового права, основні положення чинного законодавства і практики його застосування. В основі програми – Конституція України, Кодекс законів про працю України, чинне законодавство України, керівні постанови Пленуму Верховного Суду України. При підготовці даної програми враховані новітні досягнення вітчизняної науки трудового права, розробки відомих українських вчених, таких як М.Й. Бару, Р.І. Кондратьєв, А.Р. Мацюк, О.І. Процевський, В.І. Прокопенко, З.К. Симорот та ін.

Також плідно працюють в зазначеній сфері О.Т. Барабаш, Я.І. Безугла, Н.Б. Болотіна, В.Я. Буряк, В.М. Венедиктова, Г.С. Гончарова, С.В. Дріжчана, В.В. Жернаков, Л.П. Гаращенко, І.В. Зуб, О.Т. Панасик, С.М. Синчук, М.П. Стадник, Б.С. Стичинський, В.І. Щербина та ін.

В програмі даються посилання на джерела опублікування нормативно-правових актів, юридичної практики, монографії та наукові статті, навчальні посібники та підручники, наведено список рекомендованих джерел та літератури.

Трудове право передбачає опанування інструментарієм науки трудового права, соціального забезпечення, правових механізмів всіх інститутів: трудового договору, трудового правовідношення, колективних угод, колективного договору, працевлаштування громадян, робочого часу, часу відпочинку, оплати праці, гарантійних і компенсаційних виплат, дисципліни праці, матеріальної відповідальності сторін трудового правовідношення, охорони праці, трудових спорів і порядку їх вирішення, нагляду за додержанням трудового законодавства, соціального забезпечення і всі види допомоги в разі непрацездатності, а також допомоги сім'ям з дітьми.

Трудове право є нормативною дисципліною, яка визначається державним стандартом освіти і відповідно до освіти і відповідно до освітньо-професійної програми вищої освіти за професійним спрямуванням «Право» відноситься до циклу фундаментальних і професійно-орієнтованих дисциплін.

Навчальна дисципліна «Трудове право України + М. Проходження служби та соціальний захист працівників ОВС» передбачає досягнення необхідної освітньої (навчальної), виховної та розвиваючої мети навчання.

Навчальною метою вивчення даної навчальної дисципліни є засвоєння курсантами значення та змісту норм та інститутів трудового права, які регулюють трудові правовідносин, а також інші, тісно пов’язані з трудовими, правовідносин. Виховне призначення навчання складається з формування у курсантів наукового світогляду, високої професійної правосвідомості, нестерпності до порушень законності та правопорядку в сфері трудових та службово-трудових правовідносин; формувати ціннісних орієнтирів курсантів відповідно до ідеалів гуманізму, демократії, соціальної справедливості, поваги до особистості; виховання активної громадської позиції; сприяння усвідомленню ролі та значення юридичної діяльності в розбудові та зміцненню української держави; формування в майбутніх юристів правової свідомості та правової культури, професійних та особистих якостей).

Розвиваюча мета полягає у формуванні та розвитку правових знань, форм, способів і прийомів пізнання правової дійсності, уміння аналізувати норми трудового законодавства, навичок самостійного аналізу при розв’язанні практичних завдань, умінь застосовувати отримані знання при оцінці конкретної ситуації.

 

2. Основні риси навчальної та науково-творчої діяльності, необхідні для успішної роботи фахівця, а також характер навчально-пізнавальних проблем і завдань, що сприяють формуванню цих рис. ..

Предмет дисципліни.

Предметом навчальної дисципліни «Трудове право + М. Проходження служби та соціальний захист працівників ОВС» є основні положення науки трудового права, правове регулювання трудових відносин, трудове законодавство, система трудового права; а також особливості правового регулювання службово-трудової діяльності та соціального захисту працівників ОВС.

Структура дисципліни.

Навчальна дисципліна складається з чотирьох змістовних модулів, перший з яких присвячено загальним положенням трудового права; другий – питанням зайнятості, робочого часу, часу відпочинку, оплати праці; третій – правовим питанням юридичної відповідальності в трудовому праві та охорони праці. Четвертий змістовний модуль передбачає вивчення особливостей правового регулювання службово-трудової діяльності та соціального захисту працівників ОВС; крім того, цей змістовний модуль стосується питань трудових спорів (конфліктів).


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 181; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь