Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Тема № 8. Конституційно-правовий статус громадян України.
Поняття основ правового статусу особи та його елементи. Проблема прав людини в конституційно-правовій теорії та практиці. Міжнародно-правові стандарти в галузі прав людини. Загальні та спеціальні принципи правового статусу особи в Україні. Основні (конституційні) права і свободи: поняття, ознаки, види. Еволюція конституційних прав і свобод. Суб’єкти конституційних прав і свобод. Поняття, ознаки та класифікація основних обов’язків громадян України. Гарантії реалізації основних прав і свобод громадян України.
Тема № 9. Конституційно-правовий статус іноземців та осіб без громадянства в Україні. Поняття та категорії іноземців й осіб без громадянства в Україні. Підстави їх перебування в Україні. Принципи правового статусу іноземців та осіб без громадянства в Україні. Основні права, свободи та обов’язки іноземців й осіб без громадянства в Україні. Відповідальність іноземців в Україні. Особливості правового статусу біженців в Україні.
Тема № 10. Конституційно-правовий статус національних меншин в Україні. „Національне питання” в Україні. Поняття національності та критерії її визначення. Конституційно-правовий статус титульної нації та національних меншин. Національно-культурна автономія в Україні. Права національних меншин та гарантії їх реалізації. Статус мов в Україні. Українська мова як державна мова в Україні.
Тема № 11. Конституційно-правовий статус громадських формувань в Україні. Право на об’єднання як політичне право громадян України. Поняття, ознаки та види громадських формувань. Обмеження на створення та діяльність громадських формувань. Членство у громадських формуваннях. Конституційно-правовий статус політичних партій, громадських організацій та релігійних організацій в Україні. Державний контроль і нагляд за діяльністю громадських формувань в Україні. Відповідальність громадських формувань, їхніх засновників та учасників.
Тема № 12. Конституційно-правовий статус засобів масової інформації в Україні. Поняття інформації. Інформаційна політика в Україні. Види та галузі інформації. Джерела інформації. Інформаційна діяльність. Режим доступу до інформації. Порядок створення та діяльності засобів масової інформації в Україні. Конституційно-правовий статус засобів масової інформації в Україні. Правовий статус редакції та журналіста. Взаємовідносини між державою та засобами масової інформації. Відповідальність засобів масової інформації. Тема № 13. Референдне право України. Поняття та соціальна роль референдуму. Ознаки і види референдумів в Україні. Предмет референдуму в Україні. Порядок підготовки і проведення референдуму, його основні стадії. Матеріально-фінансове забезпечення референдуму. Порядок формування та повноваження комісій з підготовки і проведення референдуму. Порядок голосування на референдумі та визначення його результатів. Юридичні наслідки проведення референдуму. Консультативний референдум (дорадче опитування громадян).
Тема № 14. Виборче право України. Поняття і види виборів в Україні, їх конституційно-правове регулювання. Соціальні функції виборів. Періодичність виборів. Виборче законодавство України. Поняття виборчого права і його основні принципи. Об’єктивне і суб’єктивне виборче право. Принципи виборчого права. Виборчі цензи в Україні. Виборча система (в широкому і вузькому розумінні). Мажоритарна і пропорційна виборчі системи в Україні. Виборчі комісії в Україні, їх система, порядок формування та повноваження. Виборчий процес, його основні принципи та стадії. Суб’єкти виборчого процесу в Україні. Роль органів внутрішніх справ у забезпеченні законності та громадського порядку під час підготовки і проведення виборів. |
Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 259; Нарушение авторского права страницы