Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Тема № 15. Конституційно-правовий статус Верховної Ради України.
Верховна Рада України як єдиний орган законодавчої влади. Поняття парламенту і парламентаризму. Соціальне призначення і політична роль парламенту. Порядок формування Верховної Ради України та її структура. Правовий статус керівництва Верховної Ради України та її органів. Функції та компетенція Верховної Ради України. Парламентські процедури. Законодавчий процес в Україні та його основні стадії. Форми парламентського контролю за діяльністю уряду. Акти Верховної Ради України. Апарат верховної Ради України. Конституційно-правовий статус Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Тема № 16. Конституційно-правовий статус народних депутатів України. Правове становище народних депутатів України. Особливості мандату народних депутатів України. Несумісність депутатського мандату з іншими видами діяльності. Права і обов`язки народних депутатів України. Основні гарантії депутатської діяльності. Підстави і порядок дострокового припинення депутатських повноважень.
Тема № 17. Конституційно-правовий статус Президента України. Соціальне призначення та політична роль глави держави в системі вищих органів держави. Президент України як одноосібний глава держави. Порядок заміщення посади глави держави. Символи президентської влади. Підстави та порядок дострокового припинення повноважень Президента України. Функції та компетенція Президента України. Гарантії діяльності Президента України. Система допоміжних органів при Президентові України.
Тема № 18. Конституційно-правовий статус Кабінету Міністрів України. Кабінет Міністрів України – уряд – як вищий орган в системі органів виконавчої влади. Соціальне призначення і політико-правова роль уряду. Порядок формування Кабінету Міністрів України та його взаємовідносини з Президентом і Верховною Радою України. Функції та компетенція Кабінету Міністрів України. Розподіл повноважень між членами уряду. Взаємовідносини Кабінету Міністрів України з центральними та місцевими органами виконавчої влади. Порядок роботи Кабінету Міністрів України. Акти Кабінету Міністрів України. Парламентська відповідальність уряду. Урядовий апарат.
Тема № 19. Конституційно-правовий статус органів судової влади в Україні. Поняття судової влади і правосуддя. Засади організації судової влади в Україні. Універсальна юрисдикція судів. Судочинство в Україні. Засади здійснення правосуддя в Україні. Конституційні принципи судочинства. Участь професійних суддів, народних засідателів та присяжних у здійсненні правосуддя. Судоустрій в Україні. „Гілки судової” влади. Порядок утворення судів. З’їзд суддів України. Вища Рада юстиції. Кваліфікаційні комісії суддів. Конституційно-правовий статус суддів.
Тема № 20. Конституційний контроль в Україні. Поняття конституційної юрисдикції та конституційного контролю. Види конституційного контролю в Україні. Конституційний Суд України як єдиний орган конституційної юрисдикції. Порядок формування Конституційного Суду України. Правовий статус суддів Конституційного Суду України. Функції та компетенція Конституційного Суду України. Конституційне провадження, його форми і стадії. Акти Конституційного Суду України.
Тема № 21. Територіальний устрій України. Поняття територіального устрою держави. Україна як унітарна держава. Державний та адміністративно-територіальний устрій України. Принципи адміністративно-територіального устрою України. Види адміністративно-територіальних одиниць. Автономія в Україні. Особливості конституційно-правового статусу міст Києва і Севастополя у складі України. Адміністративно-територіальна реформа в Україні.
|
Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 264; Нарушение авторского права страницы