Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


КОМПЛЕКСНОГО ПРАКТИЧНОГО ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАВДАННЯ



РОБОЧИЙ ЗОШИТ

ДЛЯ ВИКОНАННЯ

КОМПЛЕКСНОГО ПРАКТИЧНОГО ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАВДАННЯ

З КУРСУ

БІРЖОВЕ ПРАВО

 

Тернопіль

2012

«Біржове  право». Робочий зошит студента.

Автор: Сіда Роксолана Володимирівна, викладач кафедри правового регулювання економіки і правознавства ЮФ ТНЕУ

РОЗДІЛ 1.

СТРУКТУРА ЗАЛІКОВОГО КРЕДИТУ КУРСУ

«БІРЖОВЕ ПРАВО»

Денна форма навчання

 

Тема

Кількість годин, відведених на:

Лекції Практичні заняття Самостійну роботу Індивідуальну роботу
Тема 1. Загальні поло-ження біржового права України 2 1 5
Тема 2. Поняття та види бірж 2 1 5
Тема 3. Правове регулю-вання діяльності товар-них бірж в Україні 2 2 5 1
Тема 4. Правове регулювання сільськогосподарського біржового ринку 2 10
Тема 5. Біржові правочини 2 1 5
Тема 6. Строкові біржові контракти (деривативи) 2 1 5 1
Тема 7. Правове регулювання клірингу і розрахунків на біржах 2 2 7
Тема 8. Правове регулювання брокерської діяльності 2 5
Тема 9. Правовий статус фондової біржі в Україні 4 2 5 1
Тема 10. Правове регулювання лістингу в Україні та ЄС 2 7
Тема 11. Правове регулювання електронного трейдингу, як однієї із форм сучасної біржової торгівлі 5
Тема 12. Правове регулювання валютного біржового ринку. 2 2 5
Всього годин 24 12 69 3

 

 

Підсумковий бал ( за 100-бальною шкалою з дисципліни «Біржове право» визначається як середньозважена величина, в залежності від питомої ваги кожної складової залікового кредиту:

 

Заліковий модуль 1 Заліковий модуль 2 Заліковий модуль 3 (ректорська контрольна робота) Заліковий модуль 4 (підсумкова оцінка за КПІЗ) Заліковий модуль 5 (екзамен) Разом
10 % 10 % 20 % 20 % 40 % 100
Тиждень 5 Тиждень 7 Тиждень 11 Тиждень 12    

 

 



РОЗДІЛ 2.

ВАРІАНТИ ЗАВДАНЬ ТА МЕТОДИЧНІ ПОРАДИ ЩОДО ЇХ ВИКОНАННЯ

 

Комплексне практичне індивідуальне завдання (надалі КПІЗ) є видом позааудиторної індивідуальної роботи студента навчального чи навчально-дослідницького характеру, яке використовується в процесі вивчення програмного матеріалу навчального курсу і є окремим заліковим модулем з дисципліни.

Комплексне практичне індивідуальне завдання (надалі КПІЗ) є невід'ємною частиною навчального процесу при вивченні курсу «Біржове право».

КПІЗ є одним із засобів оволодіння навчальним матеріалом. Зміст та обсяг КПІЗ по вивченню даного курсу узгоджується з іншими видами навчальної діяльності студентів. У зв'язку з цим планування, організація і реалізація КПІЗ є одним з важливих завдань у навчанні студента.

КПІЗ забезпечується системою навчально-методичних засобів, передбачених для вивчення курсу: підручники, навчальні та методичні посібники, опорні конспекти лекцій, тощо.

Метою КПІЗ є самостійне вивчення частин(и) програмного матеріалу, систематизація, поглиблення, узагальнення, закріплення та практичне застосування знань студента з курсу «Біржове право» та розвиток навичок самостійної роботи. КПІЗ — це завершена теоретико-практична робота в межах навчальної програми курсу, яка виконується на основі знань, умінь і навичок, отриманих у процесі лекційних, семінарських та практичних занять, охоплює декілька тем або зміст навчального курсу «Біржове право» в цілому.

Для того щоб виконання КПІЗ було ефективним, студенту необхідно виконати ряд умов, до яких можна віднести наступні:

1. Методично правильно організувати свою роботу по виконанню КПІЗ.

2. Забезпечити виконання індивідуальних завдань з метою перетворення цього процесу в процес творчий.

3. Самоконтроль та контроль з боку викладача за ходом виконання КПІЗ та інших заходів, що заохочують студента за його якісне виконання.

Специфіка виконання КПІЗ з курсу «Біржове право» припускає інтенсивну роботу з  першоджерелами, законодавством і матеріалами судової практики, джерелами Інтернет), що часто не містять готових відповідей. Виконання КПІЗ припускає максимальну активізацію пізнавальної діяльності студентів, сприяє ефективному виробленню навиків   первинної обробки інформації, роботи з документами, умінь узагальнювати та інтегрувати отриману інформацію.

Навики самостійної роботи по виконанню КПІЗ слід визначати такими параметрами:

· уміння опрацьовувати джерело інформації;

· уміння узагальнювати отриману інформацію;

· використання і практичне  застосування інформації;

· самоорганізація студента на учбову, пізнавальну і творчу діяльність.

В ході виконання КПІЗ студент глибше пізнає суть навчального курсу «Біржове право», вивчає законодавство, правозастосовну практику і наукові першоджерела, шукає оптимальні способи вирішення практичних завдань і тих цілей (мети) що стоять перед практичним індивідуальним завданням.

Виконуючи цей вид індивідуальної роботи студент повинен висловлювати власне бачення на проблемні питання КПІЗ, вказувати свою думку на описувані події та сформулювати власну оцінку використовуваній літературі та законодавству, не допускаючи при цьому повторень і суперечностей. Неприпустимим є зловживання цитатами. Автор повинен їх використовувати для підтвердження власних думок і робити відповідні посилання згідно методичних правил.

Керівник курсу призначає кожному студенту відповідний варіант КПІЗ відповідно до затвердженого кафедрою переліку. КПІЗ виконується у формі робочого зошита, типова форма якого розміщується на кафедральному сайті ТНЕУ. КПІЗ видається студенту у перші два тижні навчання та виконується впродовж семестру у відповідності до встановлених графіків, дотримання яких є необхідною передумовою допуску до здачі змістових модулів.

КПІЗ повинно мати чітку логічно-обумовлену структуру та встановлену кафедрою ПРЕП форму. Обсяг КПІЗ має становити до 25 сторінок формату А4.

КПІЗ виконується кожним студентом індивідуально в письмовій і/або електронній формі відповідно до цих вказівок та пропонованого варіанту. Виконання роботи не відповідно до вказаного варіанту чи компіляція окремих положень та змісту робіт інших авторів є підставою для не зарахування її, із обов'язковим виконанням у строк, визначений викладачем.

РОЗДІЛ 3.

КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ КПІЗ

 

Оцінювання КПІЗ повинно сприяти реалізації таких завдань:

· підвищення мотивації студентів до систематичного активного навчання протягом семестру та навчального року, їх переорієнтація з отримання позитивної оцінки на формування стійких знань, умінь та навичок;

· відповідність переліку, форм та змісту контрольних заходів і завдань робочій програмі курсу «Біржове право»;

· відкритість контролю, яка базується на ознайомленні студентів на початку вивчення курсу «Біржове право» з переліком, формами та змістом контрольних заходів, критеріями та порядком їх оцінювання;

· подолання елементів суб'єктивізму при оцінюванні знань, що забезпечується системою контрольних заходів із застосуванням 100-бальної шкали оцінювання, а також врахуванням усіх видів навчальної роботи студента протягом семестру;

· забезпечення належних умов для вивчення програмного матеріалу з курсу «Біржове право» і підготовки до контрольних заходів, що досягається їх чітким розмежуванням за змістом і термінами проведення;

· розширення можливостей для всебічного розкриття здібностей студентів, розвитку їх творчого мислення та підвищення ефективності навчального процесу.

 


Система оцінювання знань студентів по ви конанню КПІЗ здійснюється шляхом проведення кредитно-модульних контрольних заходів, які включають:

№ п/п Форма контролю Напрямки контролю Об’єкти контролю Результат
1. Оцінювання виконання КПІЗ Виконується кожним студентом індивідуально в письмовій і/або електронній формі відповідно до рекомендованих вказівок та пропонованого варіанту · пізнавальна діяльність студентів, їх творчість, аналітичність, критичність і самостійність; · ефективність вироблення навиків первинної обробки інформації, роботи з документами; · уміння узагальнювати та інтегрувати отриману інформацію; · робота з першоджерелами, чинним законодавством і матеріалами практики; · рівень оволодіння навичками самостійної роботи. Рівень виконання КПІЗ оцінюється за 100-бальною шкалою, а оцінка включається до залікового кредиту як окремий заліковий модуль

Завершене КПІЗ подається у роздрукованому та оформленому робочому зошиті  викладачу, який читає лекційний курс та приймає екзамен або викладачу, який проводить практичні заняття з даної дисципліни в межах зазначеного графіку.

 

Оцінка за усне опитування Оцінка за наукову статтю (доповідь) Оцінка за виконання практичного завдання Разом
40% 30% 30% 100%

 

Оцінка за КПІЗ є одним з обов¢ язкових залікових модулів  і враховується при виведенні підсумкової оцінки з навчальної дисципліни.

 


РОЗДІЛ 4.

РОЗДІЛ 5.

РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА

 

Основна

1. Бобкова А.Г. Біржове право. Навчальний посібник. – К., 2005. – 200с.

2. Глушков В.О. Шахрайство на фінансових ринках у біржовій торгівлі: Правовий та кримінологічний аналіз. – К., 2008. – 280с.

3. Кононенко І.В. Основи біржового права. Навчальний посібник. – К., 2007. – 576с.

4. Кравченко Ю.Я. Ринок цінних паперів. Навчальний посібник. – К., 2008. – 664с.

5. Раровська В.В. Біржова діяльність. Навчальний посібник рекомендовано МОН України. – К., 2009. – 199с.

6. Сіда Р.В. Біржове право: конспект лекцій. – Тернопіль, 2004.

7. Сохацька О.М. Біржова справа. – К., 2009. – 636с.

8. Чесноков В.Л. Біржові операції. Навчальний Поcібник. – К., 2008. – 192с.

 

Додаткова

9. Берекницька О., Соколовська Н. Брокерська контора: особливості діяльності // Все про бухгалтерський облік. – 2001. – № 12 (9 лютого).

10. Білошапка В. Проблеми розвитку технологій біржової торгівлі в Україні // Ринок цінних паперів україни. – 2003. - № 7-8. – С. 69.

11. Блага Н. Державне регулювання фондового ринку // Фінанси України. – 2002. – № 7. – С. 89-92.

12. Верба Н. Для вас, брокери і дилери (нове про товарну біржу) // Бухгалтерія. – 2002. – № 11.

13. Горовий В.П. Предумови розвитку біржової торгівлі сільськогосподарською продукцією в Україні // Фондовий ринок. – 1999. – № 11. – С. 3-6.

14. Добровольська В. Деякі питання щодо непрямих (економічних) методів державного регулювання підприємницької діяльності // Організаційно-господарські правовідносини у галузі будівельної діяльності // Підприємництво, господарство і право. – 2008. – № 5. – С. 112 -116.

15. Дудорова К. Біржові операцій як різновид алеаторних договорів // Підприємництво, господарство і право. – 2002. – № 4. – С. 26-30.

16. Дуфенюк О.М. Біржа як необхідний елемент механізму залучення інвестицій в аграрний сектор економіки України // Фінанси України. – 2001. – № 9. – С. 111-117.

17. Кальченко І. Поняття похідних фінансових інструментів (деривативів) // Юридична Україна. – 2008. – № 9. – С. 82-88.

18. Карманов Є. Про правову природу валютних операцій // Українське право. – 2000. - №.1. – С. 45-48.

19. Кологойда О. В. Правове регулювання запобігання зловживанням на фондовому ринку в ЄС // Вісник господарського судочинства. – 2008. – № 2. – С. 115-126.

20. Корольов В. Тенденції розвитку договірних відносин аграрних суб'єктів у ринкових умовах та вдосконалення їх законодавчого забезпечення // Підприємництво, господарство і право. – 2008. – № 6. – С. 34 -39.

21. Косик С. Становлення ринку цінних паперів в Україні // Економіка, фінанси, право. – 2002. – № 3. – С. 32-33.

22. Костенко І. Цінні папери в діяльності господарюючого суб’єкта: класифікація цінних паперів за законодавством України // Бухгалтерія. – 2005. - № 10. – с. 65-71.

23. Маслова-Юрченко К. Договір андеррайтингу в системі договорів на надання послуг // Юридична Україна. – 2008. – № 9. – С. 48-54.

24. Матвєєв П. Договір валютного ф’ючерсу (цивільно-правова характеристика) // Юридична Україна. – 2008. – № 12. – С. 87-93.

25. Матвєєв П. Договори валютного форварда: сучасна практика і проблеми правозастосування // Юридична Україна. – 2005. - № 7. – С. 41-47.

26. Матвєєв П. Елементи договорів валютного дилінгу на ринку Форекс: місце вчинення, об’єкт та учасники // Юридична Україна. – 2008. – № 10. – С. 53-58.

27. Матвєєв П. Правова природа валютного форварду // Юридична Україна. – 2005. - № 6. – С. 38-42.

28. Матвєєв П. Умови договору валютного дилінгу: валютний ризик, обмінний курс, маржинальна торгівля // Юридична Україна. – 2008. – № 11. – С. 62-69.

29. Місце клірингу у біржовій діяльності // Цінні папери України. – 2003. – 29 травня (№20). – С. 14-16.

30. Мороз Л. Я. Господарсько-правова відповідальність товарних бірж // Вісник господарського судочинства. – 2008. – № 4. – С. 105-113.

31. Назарчук М. О предпосылках и принципах интеграции фондовых бирж Украины // Фондовый рынок. – 2001. - № 1. – С. 4-8.

32. Назарчук М. Об особенностях построения единой биржевой системы Украины и ее влиянии на развитие фондового рынка // Фондовий ринок. – 2002. – № 19. – С.10-15.

33. Назарчук М. Про передумови та основні напрями стратегії розвитку фондових бірж України // Цінні папери України. – 2002. – № 23. – С. 8-10.

34. Нізков О. Здійснення нерезидентами операцій з торгівлі цінними паперами на ринку України // Бухгалтерія. – 2002. – № 19/2.

35. Орлюк О. П. Порушення договірних зобов’язань та порядку здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів як предмет судового розгляду // Вісник господарського судочинства. – 2008. – № 5. – С. 95-105.

36. Панькова Л. Застосування поняття «біржовий договір» у біржовому законодавстві // Підприємництво, господарство і право. – 2008. – № 4. – С. 76-80.

37. Панькова Л. Правове становище аграрних бірж у контексті аграрного права України // Підприємництво, господарство і право. – 2004. - № 6. – С. 18-20.

38. Пензин К. Биржевые опционы – теория и международная практика //Деньги и кредит. – 2002. – № 3. – С.66-77.

39. Подорванова Н. Фінансові посередники фондового ринку // Бухгалтерія. – 2002. – № 6/1. – С. 35-37.

40. Попова А. В. Особливості правового регулювання андерайтингу // Вісник господарського судочинства. – 2009. – № 1. – С. 124-128.

41. Попова А. Створення професійних учасників ринку цінних паперів в Україні // Вісник господарського судочинства. – 2005. - № 1. – С. 253-258.

42. Посполітак В. Учасники ринку цінних паперів // Юридичний журнал. – 2005. - № 1. – С. 115-122.

43. Прудко А. Поняття ф’ючерсного контракту // Юридична Україна. – 2008. – № 7. – С. 58-62.

44. Сітухо О. Деякі проблемні питання правового регулювання організації торгівлі цінними паперами // Юридичний журнал. – 2005. - № 1. – С. 125-127.

45. Сохацька О. Гаврилюк-Енсен Л. Електронний трейдинг – сучасна технологія біржової торгівлі // Вісник ТАНГ. – 2002. - № 8-2. – С.217-224.

46. Товарні біржі в Україні: Аналіз діяльності, законодавче поле, перспективи розвитку / За ред. П.Т.Саблука, О.М.Шпичака. – К., 1997.

47. Толкацер Д.Я. Вдосконалення системи розрахунків з біржових угод // Менеджер. – 2002. – № 1. – С.104-109.

48. Хрустенко Р. Боженко І. Професійна діяльність на ринку цінних паперів у контексті торгівлі цінними паперами // Бухгалтерія. – 2002. – № 36. – С.45-48.

49. Чалдаєва Л. К вопросу об определении понятия " фондовая биржа" // Финансовый бізнес. – 2002. – № 1. – С. 16-20.

50. Чижмар Ю. Види біржових угод: історико-правовий аналіз розвитку // Юридичний Вісник України. – 1999. – № 40. – С.23-27.

51. Чижмар Ю. Правовий статус посередників на товарних біржах // Право України. – 2000. – № 2. – С.76-79.

52. Чуркин А. Коммерческое представительство на фондовой бирже // Підприємництво, господарство і право. – 2003. – № 4. – С.68-70.

53. Чуркин А. Общая правовая характеристика биржевых сделок // Підприємництво, господарство і право. – 2002. – № 12. – С.30-33.

54. Чуркин А. Фондовая биржа в системе гражданских правоотношений // Підприємництво, господарство і право. – 2002. – № 9. – С. 47-50.

 

Нормативно-правові акти

1. Господарський кодекс України від 16.01.2003р. № 436-IV.

2. Цивільний кодекс України від 16.01.2003р. № 435-IV.

3. Про товарну біржу. Закон України від 10.12.1991р. № 1956-ХII.

4. Про цінні папери і фондовий ринок. Закон України від 18.06.1991р. № 1201-ХII.

5. Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні. Закон України від 23.02.2006р. № 3480-IV.

6. Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні. Закон України від 10.12.1997р. № 710/97-ВР.

7. Про зерно та ринок зерна в Україні. Закон України від 04.07. 2002 р. № 37-IV.

8. Про ліцензування певних видів господарської діяльності. Закон України від 01.06.2000р. № 1775-III.

9. Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг. Закон України від 12.07.2001р. № 2664-III.

10. Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Закон України від 15.05.2003р.

11. Про систему валютного регулювання і валютного контролю. Декрет КМУ від 19.02.93р. № 19-53.

12. Про допуск цінних паперів до офіційного лістингу на фондових біржах і про інформацію, що повинна бути опублікована про ці цінні папери. Директива 2001/34/ЄС Європейського Парламенту і Ради від 28.05.2001р.

13. Про заходи щодо забезпечення стабілізації ситуації на ринку зерна та продуктів його переробки. Постанова Кабінету Міністрів України вiд 13.02.2008р. № 55.

14. Концепція розвитку біржового ринку сільськогосподарської продукції. Постанова Кабінету Міністрів України від 05.08.1997р. № 848.

15. Положення про механізм розрахунків під час закупівлі сільськогосподарської продукції і продовольства для державних потреб та їх реалізації з державних ресурсів через біржовий товарний ринок. Постанова Кабінету Міністрів України від 17.08.1998р. № 1288.

16. Про затвердження форми форвардного біржового контракту на закупівлю Аграрним фондом зерна. Наказ Мінагрополітики вiд 21.02.2008р. № 77.

17. Про запровадження державних форвардних закупівель зерна. Постанова Кабінет Міністрів України від 16 травня 2007 р. N 736.

18. Порядок надання товарній біржі висновку про її відповідність вимогам щодо надання послуг з укладання та реєстрації угод купівлі-продажу сільськогосподарської продукції і продовольства для державних та регіональних потреб, закладання зерна до державного резерву, їх реалізації з державних ресурсів і з державного резерву, що надходять у рахунок сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, погашення податкової заборгованості, та угод поставки підприємствам агропромислового комплексу матеріально-технічних ресурсів, які придбаваються за рахунок коштів державного бюджету, проведення інтервенційних операцій на ринку зерна, а також з укладання та реєстрації зовнішньоекономічних контрактів. Наказ Мінагрополітики від 01.08.2003р. № 259.

19. Перелік товарних бірж, яким надано висновок про їх відповідність вимогам... Наказ Мінагрополітики від 05.11.2003р. № 395.

20. Положення про порядок здійснення через біржовий товарний ринок контрактів зустрічних поставок сільськогосподарської продукції і продовольства та матеріально-технічних ресурсів. Спільний наказ Мінагрополітики, Мінекономіки, Мінфіну, ДПАУ від 26.04.2000р. № 52/63/90/221.

21. Порядок та умови проведення спеціалізованого конкурсу з визначення бірж, на базі яких проводитимуться аукціони з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля. Наказ Мінекономіки України від 20.04.2000р. № 53.

22. Про затвердження Переліку іноземних бірж та торговельно-інформаційних систем, після проходження лістингу на яких цінні папери іноземних держав та іноземних юридичних осіб можуть становити активи інститутів спільного інвестування. Рішення ДКЦПФР вiд 02.02.2005 № 40.

23. Правила випуску та обігу фондових деривативів. Рішення ДКЦПФР від 24.06.97р. № 13.

24. Положення про розрахунково-клірингову діяльність за договорами щодо цінних паперів. Рішення ДКЦПФР від 17.10.2006 N 1001.

25. Положення про державну реєстрацію фондових бірж та торговельно-інформаційних систем. Рішення ДКЦПФР від 04.09.2003р.

26. Положення про депозитарну діяльність. Затверджено Рішенням ДКЦПФР від 17.10.2006р. № 999.

27. Про особливості провадження депозитарної діяльності з державними цінними паперами. Рішення ДКЦПФР вiд 15.05.2007 № 956.

28. Ліцензійні умови провадження професійної діяльності на фондовому ринку - депозитарної діяльності. Затверджені рішенням ДКЦПФР вiд 26.05.2006 № 349.

29.  Ліцензійні умови провадження професійної діяльності на фондовому ринку - діяльності з торгівлі цінними паперами. Затверджені рішенням ДКЦПФР вiд 26.05.2006 № 346.

30.  Ліцензійні умови провадження професійної діяльності на фондовому ринку - діяльності з організації торгівлі на фондовому ринку. Затверджені рішенням ДКЦПФР вiд 26.05.2006 № 347.

31.  Порядок та умови видачі ліцензії на провадження окремих видів професійної діяльності на фондовому ринку, переоформлення ліцензії, видачі дубліката та копії ліцензії. Затверджено рішенням ДКЦПФР вiд 26.05.2006 № 345.

32. Щодо звітування торговцями цінними паперами про укладені ними угоди з купівлі-продажу цінних паперів перед фондовими біржами. Рішення ДКЦПФР від 31.07.98р. № 100.

33. Положення про порядок продажу на фондових біржах пакетів акцій відкритих акціонерних товариств, що належать державі. Спільний наказ Фонду державного майна, ДКЦПФР, Антимонопольного комітету від 16.11.1998р. №2141/297/9.

34. Про затвердження Переліку іноземних бірж та торговельно-інформаційних систем, після проходження лістингу на яких цінні папери іноземних держав та іноземних юридичних осіб можуть становити активи інститутів спільного інвестування. Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 02.02.2005р. N 40.

35. Про здійснення державного контролю за діяльністю фондових бірж, депозитаріїв та торговельно-інформаційних систем. Рішення ДКЦПФР від 08.05.2001р. № 144.

36. Про затвердження Положення про подання адміністративних даних фондовими біржами та торговельно-інформаційними системами. Рішення ДКЦПФР від 11.06.2002 № 212.

37. Про затвердження Правил проведення перевірок діяльності інститутів спільного інвестування, фондових бірж та інших професійних учасників ринку цінних паперів з питань дотримання вимог чинного законодавства щодо запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму. Рішення ДКЦПФР від 05.08.2003р. № 344.

38. Вимоги до організації фінансового моніторингу суб’єктами первинного фінансового моніторингу у сфері запобігання та протидії запровадженню в легальний обіг доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму. Наказ Державного департаменту фінансового моніторингу Мінфіну від 24.04.2003р. № 40. 

39. Про визначення операцій, що не відносяться до торгівлі цінними паперами як виду професійної діяльності. Рішення ДКЦПФР від 29.10.2002р. № 321.

40. Про Систему підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України Національного банку України. Лист Національного банку України від 23.04.2009 № 24-112/752.

41. Щодо уповноважених дилерів для укладення угод на МВРУ з боку Національного банку України. Лист НБУ вiд 12.01.2009 № 38-012/132.

42. Про функціонування безготівкового міжбанківського валютного ринку України. Постанова Правління НБУ від 18.12.2008р. N 435.

43. Про затвердження Положення про умови і порядок роведення конкурсів з визначення уповноважених бірж з продажу активів, що перебувають у податковій заставі. Наказ Державної податкової адміністрації України від 24.03.2005р. N 120.

44. Правила (умови) здійснення діяльності з торгівлі цінними паперами: брокерської діяльності, дилерської діяльності, андеррайтингу, управління цінними паперами. Затверджені рішенням ДКЦПФР вiд 12.12.2006 № 1449.

45. Положення про порядок призначення тимчасового керівника фондової біржі. Затверджено рішенням ДКЦПФР вiд 14.03.2008 № 241.

46. Про затвердження форми форвардного біржового контракту. Наказ Мінагрополітики вiд 21.02.2008 № 77.

47. Про запровадження інституту первинних дилерів на ринку державних цінних паперів. Постанова КМУ вiд 14.04.2009 № 363.

48. Про затвердження форми Типового договору про андеррайтинг. Рішення ДКЦПФР вiд 18.11.2008 № 1336.

49. Про затвердження Порядку контролю за дотриманням професійними учасниками фондового ринку вимог законодавства про цінні папери. Рішення ДКЦПФР вiд 17.03.2009 № 285.

50.  Положення про саморегулівні організації професійних учасників фондового ринку. Затверджено Рішенням ДКЦПФР вiд 17.02.2009 № 125.

        


 


РОЗДІЛ 6.

БІРЖОВЕ ПРАВО

Студента групи

__________________________

(підпис)

 

Керівник курсу:

 

__________________________

(підпис)

Оцінка: ___________________

ТЕРНОПІЛЬ – 2012



РОЗДІЛ 7.

Пропонована тематика

1. Процедура поставки за біржовими контрактами

2. Правові форми державного регулювання біржової діяльності

3. Поняття і види біржових товарів

4. Еволюція біржової торгівлі

5. Перспективи становлення ф’ючерсних ринків в Україні

6. Правове регулювання електронного трейдингу, як однієї із форм сучасної біржової торгівлі

7. Ліцензійні умови провадження депозитарної діяльності на ринку цінних паперів

8. Розвиток біржового електронного трейдингу в Україні

9. Правова природа біржових валютних операцій

10. Основні технології проведення біржових торгів

11. Біржові угоди як різновид алеаторних договорів

12. Правове регулювання брокерської діяльності

13. Договірні відносини між брокером та клієнтом

14. Похідні цінні папери як об’єкт біржової торгівлі

15. Сучасні системи біржового клірингу

16. Особливості клірингу та розрахунків на ринку цінних паперів

17. Правовий статус торговців цінними паперами

18. Історія становлення електронної біржової торгівлі

19. Розвиток біржового електронного трейдингу в Україні

20. Міжнародний біржовий валютний ринок Forex

21. Поняття та види деривативів

22. Поняття та види форвардних контрактів

23. Поняття та види ф’ючерсних контрактів

24. Поняття та види опціонних контрактів

25. Особливості біржових контрактів з негайним постачанням

26. Правове регулювання біржового сільськогосподарського ринку

27. Лістинг на фондовій біржі

28. Порядок створення та реєстрації фондової біржі

29. Правовий статус Аграрного фонду

30. Правовий статус Аграрної біржі

Обов’язковим є складання списку використаних джерел та додаток ксерокопій використаних статей.

ЗАВДАННЯ 2. Анотація наукових статей (2010-2012р.р.), тематика яких є суміжною із обраною студентом теми наукової доповіді.

Обсяг анотації – до 2 сторінок. Копії статей повинні бути підшиті до робочого зошита.  

РОБОЧИЙ ЗОШИТ

ДЛЯ ВИКОНАННЯ

КОМПЛЕКСНОГО ПРАКТИЧНОГО ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАВДАННЯ

З КУРСУ

БІРЖОВЕ ПРАВО

 

Тернопіль

2012

«Біржове  право». Робочий зошит студента.

Автор: Сіда Роксолана Володимирівна, викладач кафедри правового регулювання економіки і правознавства ЮФ ТНЕУ

РОЗДІЛ 1.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 174; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.147 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь