Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Мета та завдання навчальної дисципліни. Курс Історії українського мистецтва є невід'ємною складовою фахової освіти



Курс Історії українського мистецтва є невід'ємною складовою фахової освіти майбутнього мистця-початківця, молодшого спеціаліста у царині «Мистецтва/мистецтвознавства» та входить до складу обов'язкових професійно-орієнтованих дисциплін, що викладаються згідно з навчальним планом ОКЗ ХХУ та циклової комісії професійно-орієнтованих дисциплін.

Курс здійснюється за слідуючими напрямками підготовки та спеціальностями:  0202 Мистецтво, з СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ: 5.02020501 Скульптура, 5.02020102 Театрально-декоративне мистецтво /Художнє оформлення спектаклю,                                                                                     5.02020501 Образотворче мистецтво / Живопис, 5.02020701 Дизайн, 5.02020501 Дизайн середовища.

Мета курсу –– дати цілісне розкриття загального процесу розвитку українського мистецтва та скласти уявлення про сутність мистецьких процесів, що відбувалися на території України від найдавніших часів по ХХІ ст. Також метою є розкриття змісту предмету історія українського мистецтва, надання певних знань і умінь з широкого кола інформаційно-моделюючих, комунікативних та фрактальних мистецтвознавчих технік та категорій аналізу художнього твору з історії українського мистецтва; надати певне мистецтвознавче забезпечення для впровадження в поле художньої практики та самоаналізу нових засобів формо- та образотворення та візуальної культури в цілому у співставленні з мовою як базовою знаковою системою комунікацій.

Завдання курсу передбачають надбання студентами наступних навичок та уявлень у співставленні з наступними стратегіями курсу:

Завдання:

- надати студентам базові знання, що необхідні при вивчення дисципліни;

- розкрити специфіку  основних понять та зміст пластично-візуальних та

мистецтвознавчих категорій;

- навчити студентів орієнтуватися в мистецьких явищах та художніх процесів українського мистецтва; адаптувати заходи застосування мистецтвознавчих іконологічних, іконографічних, семіотичних та культурологічних моделей в царину художньої практики та навчання;  

-  сформувати навички мистецтвознавчого аналізу художнього твору;

- навчити методам мистецтвознавчого дослідження форм візуально-вербального синтезу в комунікаційних процесах української образотворчості;  

- навчити студентів самостійно аналізувати мистецькі явища;

- продемонструвати тенденції розвитку українського мистецтва на сучасному етапі.


ІІ. Вимоги до знань умінь та навичок

 

У результаті вивчення даного курсу студент повинен

 

2.1.Знати:

· загальну картину розвитку мистецтва на території України від найдавніших часів, його періодизацію, типологію, явища, сутність;

· фактографічний та ілюстративний матеріал з історії мистецтва на територій сучасної України від найдавніших часів до ХІУ ст.;

· мистецтвознавчу термінологію (поняття, категорії, терміни);

· національні особливості, які визначають самобутність вітчизняного мистецтва;

2.2. Уміти:

· аналізувати фахову літературу з курсу, співставляти думки різних дослідників стосовного однієї епохи, доби, пам’ятки, тощо;

· робити самостійний аналіз запропонованої пам’ятки, при якому показати розуміння культурних та мистецтвотворчих процесів доби;   

· відмічати елементи впливів інших культур на дану пам’ятку (при аналізі ілюстративного матеріалу);

· логічно, грамотно викладати отримані знання (в усній та письмовій формах), а також аргументовано доповідати результати власних спостережень.


Мати навички:

· аналізу мистецького твору;

· характеристики мистецької епохи;

· роботи з фаховою літературою;

· визначення як іншокультурних впливів на розвиток вітчизняного мистецтва, так і безпосередніх впливів українського мистецтва на розвиток мистецтва країн православного світу.

 

І. Зміст і структура дисципліни

В 5/6 семестрі на дисципліну відведено 2 кредити (56 годин загального часу, з яких 14 – аудиторних), які вміщують 4 модуля, що складаються з 13 тем, пов’язаних між собою змістовими складовими.

 

КРИТЕРІЇ ОЦІНОК
з дисципліни “Історія образотворчого мистецтва”

 

  Робота студентів оцінюється за 12-и бальною системою. При цьому оцінюється також теоретичні та практичні навички з фахових дисциплін. Специфіка мистецтвознавчого дискурсу є такою, що обсяг викладеного матеріалу, його описовість та вербалізована літературність відповіді не є критерієм якісної відповіді на проблемне питання ККР. Звичайно, якісна екфраза твору мистецтва цінується найвищим балом, однак екзаменатор/експерт враховує аналітичність, фактичність, системність та логічність відповіді; вміння знайти якісну формулу відповіді на запропоноване питання. Тому для критеріїв оцінки результатів роботи  обрано гнучку шкалу критеріїв:

 

ВІДМІННО — відтворення навчального матеріалу, демонстрація вміння аналізу та системного викладення; вміння робити самостійні висновки та узагальнення.

ДОБРЕ —   навчальний матеріал засвоєно та відтворюється але у викладенні є деякі порушення логіки та системності; висновки та узагальнення подані без доказової бази.

ЗАДОВІЛЬНО — навчальний матеріал у цілому засвоєно та відтворено, але є незначні прогалини; матеріал подано несистемно, без чіткого плану; у викладенні матеріалу не вистачає доказовості та висновків.

НЕЗАДОВІЛЬНО — низький рівень відтворення навчального матеріалу, існують значні прогалини у засвоєнні матеріалу; порушена логіка відповіді, відсутні підсумки та висновки.

 

Р Б Критерії оцінювання рівня відповіді та розкриття питання  

Початковий рівень

1 Учень сприймає та відтворює художні образи на початковому рівні, характеризує їх площинно, не вдумливо, без відповідної інтерпретаційної проекції на культурні явища. Студент демонструє слабо сформований тип художньо-естетичного мислення, елементарні навички та вміння мистецтвознавчого аналізу, творчій діяльності. Відповідь  не розкриває заявленої теми через повне нерозуміння поставлених проблем.
2  Студент погано володіє мистецтвознавчим аналізом, не орієнтується в учбовій літературі. Відповідь торкається поставленої теми – її розкриття відбулося у формі реферування та переказу чужих думок.  Але через відсутність базових знань студент не спромігся розкрити сутність заявленої теми, зробити висновки.  
3 Студент погано володіє навичками мистецтвознавчо-стилістичного та культурологічного аналізу мистецьких явищ та закономірностей, дуже погано орієнтується в матеріалі. Робота торкається поставленої теми – її розкриття відбулося у формі реферування. Через відсутність базових знань студент не розкрив сутність заявленої теми, не зробив висновки.  

Середній рівень

4  Студент намагався розкрити заявлену тему здебільшого через реферування матеріалу підручників, але через допущені грубі помилки процес розкриття був хибним. Висновки фрагментарні, не відбивають сутність заявленої теми.
5  Студент намагався розкрити заявлену тему здебільшого через реферування  матеріалу підручників, але за недостатністю засвоєння базових знань не спромігся розкрити її послідовно вірно. Висновки неповні, не цілком відбивають сутність заявленої теми.
6  Студент розкрив заявлену тему здебільшого через реферування матеріалу підручників. Відсутність повних осмислених висновків при цьому вказує на недостатність засвоєння базових знань.

Достатній рівень

7  Студент попри деякі помилки ніби розкрив заявлену тему (при цьому намагався уникати реферування підручників), але недостатня осмисленість висновків вказує на недостатню системність засвоєння базових знань.
8  Студент розкрив заявлену тему самостійно (без реферування літератури) та сформулював осмислені висновки, але при цьому відчувається певна недостатність засвоєних базових знань.
9  Студент розкрив заявлену тему, зробив достатні висновки.

   Високий рівень

10  Студент повністю розкрив заявлену тему, закріпивши роботу висновками.  
11  Студент повністю розкрив заявлену тему, закріпивши роботу ґрунтовними висновками.
12 Студент показав блискуче опанування навичками мистецтвознавчого аналізу. Рівень розкриття заявленої теми свідчіть про наукову систему теоретичних знань з історії мистецтва, високий інтелектуальний рівень студента, опанування навичками мистецтвознавчого аналізу та здатність творчого осмислення системних знань.  Студент повністю розкрив заявлену  тему, авторські підійшов до рішення проблемних питань та оформлення ґрунтовних висновків.

 


 

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 226; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.014 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь