Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Назва модуля, змістового модуля, тем та їх змісту



Всього

Розподіл навчальної роботи (години)

Оцінка видів навчальної діяльності за змістовими модулями (бали)

Підсумкова оцінка видів навчальної діяльності за модулями (бали)

Лекційні

Семінарські та практичні заняття (годин)

Самостійна робота (годин)

Індивідуальна робота, ІНДЗ

Скорочення

МОДУЛЬ І.Місце макроекономіки в системі наук.

Змістовий модуль I. Загальні засади теорії макроекономіки

Тема 1. Макроекономіка як наука

11

4

4

3

6

4

20

Тема 2. Макроекономічні показники в системі національних рахунків

13

4

4

5

 

4
Тема 3. Ринок праці

9

2

2

5

 

4
Тема 4. Товарний ринок

13

4

4

5

 

4
Тема 5. Грошовий ринок

14

4

4

6

 

4

Модульна контрольна робота №1

7 7

Разом за Модуль І

27

27

18

24

27 27

МОДУЛЬ ІІ. Ринковий механізм та необхідність державного втручання в економіку

Змістовий модуль2. Регулювання макроекономічних процесів. Макроекономічна політика

Тема 6. Інфляційний механізм

9

2

2

5

8

 

4

20

Тема 7. Споживання домогосподарств

8

2

2

4

 

4

Тема 8. Приватні інвестиції

9

2

2

5

 

Тема 9. Сукупні витрати і ВВП

14

4

4

6

 

4
Тема 10. Економічна динаміка

14

4

4

6

2

4
Тема 11. Держава в системі макроекономічного регулювання

8

2

2

4

 

4

Тема 12. Зовнішньоекономічна динаміка

8

2

2

4

 

Модульна контрольна робота №2

8 8

Разом за Модуль ІІ

28

28

18

34

28 28

Модуль IІІ. ІНДЗ

14

14

5 5

Екзамен  

40 40
Загальна кількість годин, балів

144

36

36

58

14

2

100 100
                                     

 

 4. Зміст програми навчальної дисципліни за темами

 

Модуль І. місце макроекономіки в системі НАУК

ЗМІСТОВНИЙ МОДУЛЬ 1. зАГАЛЬНІ ЗАСАДИ ТЕОРІЇ МАКРОЕКОНОМІКИ

ТЕМА 1. Макроекономіка як наука

Вступ до макроекономіки. Місце макроекономіки в системі наук. Суперечності між суспільними потребами та економічними ресурсами - головна проблема макроекономіки. Ефективність економіки та головне завдання макроекономіки.

Об'єкт і предмет макроекономіки. Змішана економічна система як об'єкт макроекономіки. Моделі змішаної економіки. Суб'єкти змішаної економіки. Механізм функціонування економіки як предмет макроекономіки. Позитивна й нормативна функції макроекономіки.

Історія розвитку макроекономічної науки. Економічна таблиця Кене як перша спроба макроекономічного моделювання. Макроекономічні ідеї класичної теорії. Кейнсіанська революція в макроекономіці. Неокейнсіанська та неокласична теорії.

 

ТЕМА 2. МАКРОЕКОНОМІЧНІ ПОКАЗНИКИ В СИСТЕМІ НАЦІОНАЛЬНИХ

РАХУНКІВ

Система національних рахунків як нормативна база макроекономічного рахівництва. Суть системи національних рахунків та її відмінність від системи балансу народного господарства. Основні методологічні принципи системи національних рахунків. Сектори та рахунки в системі національних рахунків.

Основні показники макроекономічних вимірювань. Валовий випуск та валовий внутрішній продукт. Кінцева та проміжна продукція. Методи обчислення валового внутрішнього продукту: виробничий, кінцевого використання, розподільчий. Безподатковий дохід. Валовий національний дохід та валовий наявний національний дохід. Макроекономічні показники на чистій основі.

Номінальні та реальні макроекономічні показники. Постійні та поточні ціни. Номінальний та реальний ВВП. Темпи зростання та приросту ВВП. Індекси цін та дефлятор ВВП. Інфліювання та дефліювання ВВП.

 

ТЕМА 3. РИНОК ПРАЦІ

Ринок праці. Попит і пропонування на ринку праці. Заробітна плата як ціна робочої сили. Механізм функціонування ринку праці: класична теорія, кейнсіанська теорія, теорія гнучкого ринку праці.

Державне регулювання зайнятості населення. Експансіоністська політика зайнятості та її негативні наслідки. Зв'язок безробіття з інфляцією. Крива Філіпса в короткостроковому періоді. Крива Філіпса у довгостроковому періоді. Крива Філіпса та висновки для політики зайнятості.

Проблема нерівності в розподілі доходів. Крива Лоренца. Фактори самозахисту та зовнішнього соціального захисту населення. Держава як суб'єкт соціального захисту населення. Межа бідності: абсолютна та відносна. Державні інструменти соціального захисту населення: програми соціального забезпечення, програми державної допомоги.

 

ТЕМА 4. ТОВАРНИЙ РИНОК

Макроекономічний кругообіг в умовах ринку. Модель взаємодії між суб'єктами ринку. Аналіз потоків витрат, доходів та продуктів. Роль держави в макроекономічному кругообігу. Умови економічної рівноваги. Вплив зовнішньоекономічної діяльності на макроекономічний кругообіг.

Сукупний попит. Сутність сукупного попиту та його відмінність від індивідуального попиту. Крива сукупного попиту. Цінові фактори сукупного попиту: ефект процентної ставки, ефект багатства, ефект імпортних закупок. Нецінові фактори сукупного попиту та їх вплив на криву сукупного попиту.

Сукупне пропонування. Вплив товарних цін на сукупне пропонування. Крива сукупного пропонування залежно від фази економічного циклу. Кейнсіанський, проміжний та класичний відрізки кривої сукупного пропонування. Нецінові фактори сукупного пропонування.

Сукупний попит - сукупне пропонування як модель економічної рівноваги. Рівноважні ціни та рівноважний рівень виробництва. Механізм досягнення рівноваги в економіці на окремих відрізках кривої сукупного пропонування.

ТЕМА 5. ГРОШОВИЙ РИНОК

Грошовий ринок. Грошове пропонування та грошові агрегати. Попит на гроші: попит на гроші для угод і попит на гроші як активи. Процентна ставка як ціна грошей. Залежність процентної ставки від попиту та пропонування на грошовому ринку. Механізм досягнення рівноваги на грошовому ринку.

Банківська система та грошове пропонування. Функції комерційних банків, їх зобов'язання та резерви. Норма обов'язкових резервів. Депозитний мультиплікатор і грошове пропонування.

Грошово-кредитне регулювання економіки. Основні інструменти регулювання грошового пропонування: операції з державними цінними паперами на відкритому ринку, процентна політика, нормування обов'язкових резервів комерційних банків. Вплив грошово-кредитної політики на рівень національного виробництва. Політика «дешевих» та «дорогих» грошей.

Механізм антиінфляційної політики. Головні наслідки інфляції. Наслідки інфляції попиту та інфляції витрат. Наслідки затяжної інфляції. Основні напрямки антиінфляційної політики: адаптаційна, стримуюча фінансово-кредитна політика, політика доходів та цін, дефляційна зовнішньоекономічна політика.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 181; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.02 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь