Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


У відповіді на претензію зазначають:



- повне найменування і поштові реквізити підприєм­ства, організації, що дають відповідь, та підприємства чи організації, яким надсилається відповідь;

- дата і но­мер відповіді;

- дата і номер претензії, на яку дається відповідь;

- коли претензію визнано повністю або частково, — ви­знана сума, назва, номер і дата розрахункового доку­мента на перерахування цієї суми чи строк і засіб за­доволення претензії, якщо вона не підлягає грошовій оцінці;

- коли претензію відхилено повністю або частково, -мотиви відхилення з посиланням на відповідні норма­тивні акти і документи, котрі обґрунтовують відхилен­ня претензії;

- перелік доданих до відповіді документів та інших до­казів.

Коли претензію відхилено повністю або частково, заявни­кові повинно бути повернуто оригінали документів, одер­жаних з претензією, а також надіслано документи, що обґрунтовують відхилення претензії, якщо їх немає у заявни­ка претензії.

Відповідь на претензію підписується повноважною осо­бою підприємства, організації або їх представником і надси­лається рекомендованим або цінним листом чи вручається під розписку.

Якщо претензію про сплату грошових коштів, до якої додано платіжну вимогу-доручення, визнано повністю або частково, у платіжній вимозі-дорученні зазначається визна­чена сума.

Платіжні вимоги доручення виконуються установами банків у порядку, визначеному Нацбанком України.

За необґрунтоване списання у безспірному порядку пре­тензійної суми винна сторона сплачує другій стороні штраф у розмірі 10 відсотків від списаної суми.

Досудове врегулювання спорів, що виникають у разі змі­ни та розірвання господарських договорів

Підприємство чи організація, які вважають за необхідне змінити чи розірвати договір, надсилають пропозиції про це іншій стороні за договором.

Підприємство, організація, які одержали пропозицію про зміну чи розірвання договору, відповідають на неї не пізніше 20 днів після отримання пропозиції. Якщо під­приємства й організації не досягли згоди щодо зміни чи розірвання договору, а також у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішен­ня господарського суду.

5. Справи, підвідомчі господарським судам. Порушення справ у господарському суді.

 

Спори, що виникають між сторонами господарських дого­ворів та зобов'язань, згідно зі законодавством України розглядаються в господарських судах.

Згідно зі ст.19 Закону України " Про судоустрій" госпо­дарські суди є спеціалізованими судами у системі судочинства України.

Місцевими господарськими судами є господарські суди Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Сева­стополя. Місцеві господарські суди розглядають справи, що виникають з господарських правовідносин, а також інші справи, віднесені процесуальним законом до їх підсудності. Апеляційними спеціалізованими судами є апеляційні господарські суди, які утворюються в апеляційних округах згід­но з указом Президента України. Вищими судовими органа­ми спеціалізованих господарських судів є Вищий Господарський Суд України. Судова палата у господарських справах діє також у складі Верховного Суду України.

Порядок звернення суб'єктів господарювання до господар­ського суду, терміни та порядок розгляду судами господар­ських спорів визначаються положеннями ГПК України від 6 листопада 1991 р. (розділи І, IV, VII—XI).

Підприємства, установи, організації, інші юридичні осо­би (в тому числі іноземні), громадяни, котрі здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підпри­ємницької діяльності (далі — підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно зі встановленою підвідомчістю господарських справ за захи­стом своїх прав, які порушені чи оспорювані й інтересів, що охороняються законом, а також для вжиття заходів, спрямованих на запобігання правопорушень.

У випадках, передбачених законодавчими актами Украї­ни, до господарського суду мають право також звертатися державні й інші органи, фізичні особи, що не є суб'єктами підприємницької діяльності.

Угода про відмову від права на звернення до господар­ського суду є недійсною.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 193; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.014 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь