Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


РОЗГОРТКА ТА ЗРІЗАНІ ГЕОМЕТРИЧНІ ТІЛА



Приклад виконання розгортки геометричного тіла

 

 

Приклад виконання розгортки зрізаного геометричного тіла

 

 

Переріз тіла

Завдання для виконання графічної роботи «Переріз тіл». Формат А3.

Виконати креслення зрізаної призми. Знайти дійсну величину перерізу. Побудувати аксонометричну проекцію та повну розгортку призми

 

 

 

 

 

 

 

 

ПЕРЕТИН ДВОХ ТІЛ

Приклад рішення задачі «Побудова лінії перетину двох тіл» (Мал. 7).

                                                   Мал. 7

 

1. Проводимо площину А-А, паралельну П2, і на перетині дуги радіуса R з ребром призми відзначаємо крапку 12 і 13. Аналогічно за допомогою площині Б-Б знаходимо точки 2, 3, К (Мал. 8).

Мал. 8

2.За допомогою площин  В-В, Г-Г и Д-Д знаходимо точки 4, 5, 6, 7, 8, 9 (Мал.9).

Мал. 9

3. з’єднуемо найдені точки 1 6 4 8 2 К 3 9 7 5 1 (їх однойменні проекції) і отримуємо проекції шуканої лини перетину (Мал. 10)

Мал.10.

4. Побудуємо аксонометричні (ізометричні) проекції всіх точок лінії перетину, одержуємо
аксонометричну (ізометричну) проекціюперетину півсфери з призмою (рис.11).

 

  Мал. 11

Завдання для виконання графічної роботи «Перетин двох тіл»

 

 

 

Прикад виконання графічної роботи «Тіло з отвором»

Завдання для виконання графічної роботи «Тіло з отвором»

 

 

 

 

 

Завдання для контрольної роботи «Побудова лінії зрізу і натуральної величини перерізу моделі площиною»

По двох проекціям моделі побудувати третю проекцію і ізометрію. Побудувати лінії зрізу на проекціях моделі. Знайти натуральну величину зрізу. На горизонтальній проекції лінія зрізу не відображено..


Приклад виконання

 

 



ВИДИ

                               

Вид-зображення зверненої до спостерігача видимої частини поверхні предмета. Для зменшення кількості зображень допускається на видах показувати необхідні невидимі частини поверхні предмета за допомогою штрихових ліній..

Розміщення видів на кресленні

Видом називається графічне зображення, що представляє із себе фрагмент поверхні предмета, зверненого до спостерігача видимої його частиною. Види діляться на, місцеві, основні, і додаткові види. На видах, з метою економії загальної кількості графіки на полі креслення, дозволяється показувати невидимі контури предмета за допомогою штрихових ліній.

Основні види

Відображаються на полі креслення види предмета, одержувані на основних площинах проекцій, мають свої назви:

  • вид спереду
  • вид зверху
  • вид ліворуч

· вид праворуч

· вид знизу

  • вид ззаду

Найменування видів на креслярських графічних документах не наносяться, за винятком випадків, якщо види не перебувають у прямій проекційної зв'язку з головним зображенням об'єкта..

Якщо на деталі є частини, які потрібно показати для передачі інформації про її індивідуальні особливості, вид з заде допускається компонувати лівіше від виду праворуч.

Для полегшення читання креслення основні види зазвичай розташовуються відносно один одного в проекційної зв'язку. У цьому випадку не потрібно нанесення на видах яких написів, роз'яснюють їх назва.

З метою більш раціонального використання простору креслення, допускається компонувати види поза проекційної зв'язку, на будь-якому розташування площині креслення. Так, наприклад, на зображенні зліва, вид розташований поза проекційної зв'язку з головним видом. У таких випадках наноситься стрілка, що вказує напрямок погляду на предмет.

Даний знак у вигляді стрілки супроводжується літерним позначенням, яке ідентифікує одержуваний вигляд, якщо розглядати предмет у напрямку покажчика.

Над обраним видом виконується напис, яка підкреслюється суцільною тонкою лінією, і наноситься буква ідентична графічного знаку над стрілкою.

Розташувати деталь на полі креслення слід так, щоб головний вид (вид спереду) відображав найбільш повну інформацію про геометричні формах предмета при найменшому числі видів.

Графічне зображення, позиціонував нижче, представляє два варіанти комбінації видів з неправильним розташуванням і раціональним розташуванням умовної деталі.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 706; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2025 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.017 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь