Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


З'єднання частини виду з частиною розрізу



Допускається з'єднувати частину (половину) виду з частиною (половиною) розрізу. Вид і розріз можуть розділятися штрихпунктирною лінією при симетричних фігурах виду і розрізу (рис. 1.37, 1.41).

 Допускається поділ виду і розрізу осьової лінією при розрізанні частини предмета, що представляє собою тіло обертання (рис. 1.38).

При несиметричних фігурах виду і розрізу їх розділяють суцільною тонкою хвилястою лінією (рис. 1.39).

Поділ хвилястою лінією застосовується також при накладенні штрихпунктирною лінії на лінію контуру (рис. 1.40).

 

 

У випадку з'єднання виду з розрізом правила позначення на кресленні останнього не змінюються.

СКЛАДНІ РОЗРІЗИ

Складні розрізи поділяються на ступінчасті і ламані.

 Ступінчастий розріз утворюється при розтині деталі паралельними площинами. При побудові зображення січні площині умовно суміщають (рис. 1.42).

Ламаний розріз утворюється при розтині деталі пересічними площинами. При побудові зображення січні площині умовно повертають до суміщення в одну площину, при цьому напрям повороту може не збігатися з напрямком погляду (рис. 1.43).

При повороті січної площині елементи предмета, розташовані за нею, викреслюються так, як вони проектуються на відповідну площину, з якої виробляється суміщення (рис. 1.44).

 

 

Прикад виконання графічної роботи «Розрізи».

 

Завдання для виконання графічної роботи «Розрізи»

 

             

 

 

 

 

 

ПЕРСПЕКТИВА

Поняття перспектива (франц. - perspecktive - наскрізь бачити, внимательно розглядати) відображає методичний прийом розглядання предметів через прозору площину картини, на якій будуються всі перспективні зображення. Перспективне зображення може бути побудують на поверхні будь-якої форми. У зв'язку з цим перспектива подразіделяется на кілька видів. Перспективне зображення, побудоване на площині, називається лінійною перспективою.

 

                          

 

 

ПЕРСПЕКТИВА ТОЧКИ ( рис. 9)

Точка В знаходиться в предметному просторі. Її ортогональна проекція Ь' ( основа) лежить в предметній площині. Через промені СВ' і cb', які йдуть з точки зору, проведено горизонтально проектуючу площину. Вона перетне  картину по лінії 02Т, яка перпендикулярна до основи картини OO1. Шукані перспективи точок В та b розташовані на прямій О2Т.                                  ;

Перспектива точки та її ортогональної проекції (основи) находяться на-одному перпендикулярі до основи картини.

 

ПЕРСПЕКТИВА ЛІНІЙ.

Перспектива прямої на картині є пряма лінія.

Для отримання перспективи прямої лінії достатньо побудувати перспективу двох точок.

Відрізки прямий які розташовані в предметному просторі, завжди будуть щ картині менше за натуральну величину відрізка.

Перспектива горизонтальної прямої, яка паралельна до картини - паралельна основі картини ООі. Рис. 10

Рис. 10


Вертикальні прямі на картині завжди вертикальні (перпендикулярні до онови картини ОО1). Рис.11


Перспектива прямої загального положення розташована під кутом як до основи картини так і до предметної площини. Рис. 12


 

Приклад наведено для прямої,, яка розташована в предметному просторі. Рис.13.

 Перспектива безмежної прямої на картині визначається двома точками. Одна знаходиться в точці 02 (картинний слід прямої), а нескінченно віддалена N∞ в точці F. Щоб отримати точку F (точка віддалення) треба з точки-зору С провести промінь паралельно заданій прямій до зустрічі з картиною. Чим далі від точки зору знаходиться точка, тим вище вона розташується на картині. Рис13


Якщо взяти на предметній площині дві довільно розташовані прямі і побудувати на картині їх точки віддалення F та F1 ми побачимо, що вони розташовані на однаковій відстані від основи картини ОО1. Це висота точки зору. На предметній площині можна взяти безліч прямих довільного напряму, які йдуть в нескінченність.їх точки віддалення розташовані на прямій hh1 яка паралельна основі картини ОО1. Рис. 14 hh1 називається лінією горизонту або горизонтом.


                        Рис14

Паралельні прямі мають загальну точку віддалення F, яка називається

точкою сходу (точка сходу, точка віддалення або точка збігу є синоніми, які використовуються у різних підручниках). Рис. 15.


 


 

Точкою сходу завжди буде головна точка картини Р.Рис16.

Рис. 16
Прямі, які розташовані в просторі не паралельно предметній площині, (висхідні рис17 та низхідні рис. 19) мають точки сходу вище або нижче лінії горизонту залежно від їх направлення. ( Рис. 18 )

Якщо горизонтальна пряма розташована до картини пі кутом 45°, то її точка сходу розташована на зоровій відстані і позначається точкою D.Пряма може мати два напрями під кутом 45°. Тому на лінії горизонту буде дві точки D та D 1. Ці точки називаються дистанційними. Рис. 20.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 617; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.02 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь