Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Місце та роль досліджуваного об’єкта в системі державного екологічного управління



 

Система державного екологічного управління — це діяльність державних органів і економічних суб'єктів, спрямована на дотримання обов'язкових вимог природоохоронного законодавства, а також на розробку й реалізацію відповідних цілей, проектів і програм.

Президент України є головною ланкою в державному управлінському апараті. Він за поданням прем’єр-міністра ліквідовує, реорганізовує, утворює міністерства, укладає міжнародні договори, очолює раду національної безпеки і оборони України.

Верховна рада – головний законодавчий орган країни здійснює законодавче регулювання в природоохоронній діяльності, визначає основні засади екологічної політики, затверджує укази Президента в галузі охорони довкілля.

Кабінет міністрів України (Кабмін) – виконавчий орган, якому підпорядковуються всі міністерства. Крім того він вирішує всі питання державного екологічного управління, створює комітети та міжвідомчі комісії. Мінприроди також підпорядковується Кабміну.

Діяльність Міністерства екології та природних ресурсів України (Мінприроди) спрямована на стабілізацію і поліпшення екологічного стану території України, охорону, раціональне використання й відтворення усіх видів природних ресурсівДержавне екологічне управління, метою якого є запобігання виснажен­ню природного потенціалу і яке спрямоване на недопущення перевищення несучої ємності біосфери, — це завдання-мінімум. Завдання-максимум по­лягає в екологізації функціонування всіх сфер життєзабезпечення, досяг­ненні і підтримці необхідної якості здоров'я і життя населення, належного стану навколишнього середовища, гармонізації взаємовідносин суспільства і природи.

Головні напрями державного екологічного управління:

· екологічне оздоровлення деградованих природних об'єктів, ланд­шафтів і стабілізація екологічного стану держави;

· відновлення природного потенціалу, заощадливе природокористу­вання;

· формування національної екологічної мережі;

· охорона навколишнього природного середовища;

· забезпечення екологічної безпеки, зменшення антропогенного тиску і забруднення відходами;

· екологізація загальних функцій управління державою;

· екологізація соціально-економічного розвитку, впровадження прин­ципів збалансованого розвитку;

· розвиток національного екологічного партнерства

Структурні підрозділи Держуправління у своїй діяльності керується Законами України, постановами Верховної Ради України, Указами і розпорядженнями Президента України, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, рішеннями держадміністрації м.Севастополя, нормативними актами Мінприроди України, Положенням Положенням про Державне управління охорони навколишнього природного середовища в …м.Севастополі.

Згідно з Положенням «Про Державне управління охорони навколишнього природного середовища в …м.Севастополі» в межах повноважень завданнями Держуправління є:

- Здійснення комплексного управління та регулювання, координації діяльності місцевих органів виконавчої влади, територіальних органів міністерств, відомств у галузі охорони навколишнього природного середовища, забезпечення екологічної та радіаційної безпеки, раціонального використання і відновлення природних ресурсів та державного контролю за дотриманням норм і правил:

а) з охорони, раціонального використання і поновленню природних ресурсів (земель, надр, поверхневих і підземних вод, атмосферного повітря, лісів, тваринного світу в т.ч. рибних запасів, об'єктів природно-заповідного фонду);

б) щодо поводження з відходами, застосування пестицидів і агрохімікатів;

в) щодо виконання правил екологічної безпеки, в т.ч. в пунктах пропуску через державний кордон, у галузі геологічного вивчення надр, контролю за топографо- геодезичною і картографічною діяльністю.

- Узгодження проектів лімітів на скиди і викиди забруднюючих речовин навколишнє середовище, на добування мисливських тварин та внесення пропозицій до міської держадміністрації за їх твердженням. Узгодження ліцензійних документів на видобуток рибних запасів, використання надр, операцій з металобрухтом, ввезення-вивезення озоноруйнуючих речовин і червонокнижних біоресурсів. Видача в установленому порядку дозволу на спецводокористування вод державного значення і гранично - допустимі скиди - викиди забруднюючих речовин в природне середовище.

- Організація регіонального моніторингу навколишнього середовища, здійснення спостереження та інструментально -лабораторний контроль за забрудненням навколишнього середовища ( скидами стічних вод, викидами в атмосферне повітря, забрудненням земель).

- Забезпечення розвитку природно- заповідної справи, збереження біорізноманіття, формування екомережі, охорони та використання територій та об'єктів природно- заповідного фонду ( ПЗФ).

- Участь у розробці, реалізації та контролі за виконанням місцевих екологічних програм.

- Організація і проведення державної екологічної експертизи.

Відповідно до Закону України «Про екологічну експертизу», бере участь у роботі Держкомісії з приймання в експлуатацію об'єктів.

- Щорічна підготовка спільно з органами виконавчої влади та подання до Мінекоресурсів України « Доповіді про стан навколишнього середовища м. Севастополя ».

- Сприяння екологічній освіті та вихованню громадян, діяльності екологічних об'єднань і рухів.

Організаційну структуру системи управління екологічною безпекою складають:

- на загальнодержавному рівні – Верховна Рада України, Президент України, Кабінет Міністрів України, міністерства та інші центральні органи виконавчої влади(Рис.2.1)

- на регіональному рівні – органи представницької та виконавчої влади АР Крим та областей, територіальні підрозділи спеціально уповноважених центральних органів виконавчої влади в галузі охорони довкілля;

- на місцевому рівні – органи місцевого самоврядування та їх виконавчі структури

 

Рисунок 2.1. Структура центрального апарату Міністерства екології та природних ресурсів України

Згідно розпорядження 28 серпня 2013 року Про утворення територіальних органів Державного агентства водних ресурсів у м.Севастополь було створено Сектор Державного агентства природних ресурсів України.
 

Рис.2.2 Схема територіального управління охороною довкілля

Згідно рис.2.2. орган державного управління природоохоронною діяльністю в м.Севастополь є регіональним. Управління в галузі охорони навколишнього природного середовища в регіоні м. Севастополя здійснюється Севастопольською міською Радою народних депутатів, Севастопольською міською державною адміністрацією, Держуправлінням екології та природних ресурсів в м. Севастополі. У міській Раді народних депутатів створена постійна комісія з охорони навколишнього природного середовища та екології.

Основна мета діяльності спеціальних підрозділів регіону - поліпшення екологічної ситуації в регіоні шляхом здійснення інспекційних перевірок щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства із залученням порушників до матеріальної відповідальності і, головне, з попередження екологічних правопорушень, їх профілактиці.

 


 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 267; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.013 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь