Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Стан місць зберігання відходів.



Таблиця 5.1. Тверді побутові відходи

Назва місця захоронення побутових відходів Площі під твердими побутовими відходами, га
Мекензіевське сміттєзвалище (у стадії рекультивації)   4, 0 га
Полігон твердих побутових відходів в Першотравневій балці 1 черга - 4, 98 га 2 черга - 3, 72 га

Останнім часом підіймається питання про фінансування сміттєперереробного заводу у Первомайській балці, де розташоване севастопольське звалище. Щодня туди надходить близько тисячі тонн твердих побутових відходів.
Із них 600 тонн щодоби переробляло підприємство «Слов’янська гавань», за що воно отримувало компенсацію від міського бюджету. Але уже кілька місяців гроші за переробку сміття не надходять. Через це власники підприємства зупинили завод.У міській адміністрації кажуть, що шукають гроші, – і пропонують змінити міський бюджет, і просять кошти в уряді. Частина депутатів запропонувала підняти у місті квартплату – на 5 копійок із одного квадратного метра – й отримані кошти спрямувати на вирішення проблем утилізації твердих відходів і на ремонт міської каналізаційної системи. Проте більшість депутатів поки що проти цього.

Після проведення повторної перевірки з метою визначення хімічного складу близько 26, 5 т речовин, які були раніше виявлені на території Колективного сільгосппідприємства «Пам'ять Леніна», спеціалістами управління по питанням надзвичайних ситуацій, міської санітарно-епідеміологічної станції та управлінням промисловості та агропромислового розвитку міської державної адміністрації було встановлено, що на складі КСП «Пам'ять Леніна» зберігались придатні до використання мінеральні добрива, які були використані за призначенням. Непридатних та заборонених до використання пестицидів та агрохімікатів виявлено не було.

Іншої інформації щодо наявності непридатних або заборонених пестицидів та агрохімікатів до Держуправління не надходило.

 Згідно листа Управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи вих.№2/549 від 24.12.2010р. 3 грудня 2010 р. відбулася передача представникам ГП «Національний центр поводження з небезпечними відходами» (м.Київ) та видалення їх з території Кримської помологічної станції Національної академії аграрних наук України 2025 кг непридатних засобів захисту рослин.

Станом на 01 січня 2012р. на території м.Севастополя непридатних та заборонених пестицидів та агрохімікатів немає.

15 жовтня 2013 року в тендері на реконструкцію колектора перемогло підприємство ПП «Спецфинстрой». Цікаво, що капітал цього підприємства дорівнює нулю. Роботи планується виконати за 22 місяця з початку фінансування. Закупівля фінансується з місцевого бюджету. Сума договору склала 4, 02 млн грн.

 

6.ГРОМАДСЬКЕ УПРАВЛІННЯ В РЕГІОНІ

 

Громадське управління в галузі охорони навколишнього природного середовища здійснюється громадськими об'єднаннями і організаціями, якщо така діяльність передбачена їх статутами, зареєстрованими відповідно до законодавства України.

Роботу зі зв'язків з громадськістю та інформованості населення в Держуправлінні екології та природних ресурсів в м. Севастополі здійснює головний спеціаліст Мардерос В.В.
Для об'єднання дій та пошуку механізму взаємодії громадськості та владних структур усіх рівнів у вирішенні конкретних екологічних проблем, виховання у населення дбайливого ставлення до природи, пропаганді природоохоронних знань, сприяння у здійсненні контролю за дотриманням вимог природоохоронного законодавства в липні 2001 року при Держуправлінні екоресурсів у м. Севастополі була створена Рада громадських екологічних об'єднань (далі Рада).
У роботі Ради беруть участь люди різних професій, які, працюють у різних сферах, але всі вони не байдужі до екологічних проблем міста. Активно беруть участь у роботі комісій при районних держадміністраціях з оцінки зелених насаджень, які підлягають знесенню, беруть участь в обговоренні питань громадської експертизи будівництва нових об'єктів, організовують і беруть участь у проведенні природоохоронних акцій.
Мета його створення: взаємодія громадськості та державних структур усіх рівнів у вирішенні екологічних питань. В даний час Рада складається з 14 представників різних екологічних організацій, в якому Держуправління має один голос. На засіданні Ради розглядалися питання щодо поводження з відходами в регіоні Севастополя, про формування регіональної екологічної мережі та проблеми створення Національного парку на базі двох заказників загальнодержавного значення " Мис Айя " і " Байдарский " , про організацію проведення та фінансування природоохоронних заходів та екологічних акцій. Представники громадської Ради підтримали почин підприємця Коп'єва А.П. по установці контейнерів на території міста для збору пластикових пляшок, широко інформували школярів, молодь та громадян міста на підтримку цієї акції.
Перелік громадських організацій природоохоронного направлення, які діяли на території м. Севастополя у 2011 році та входять до складу Громадської Ради при Держуправлінні охорони навколишнього природного середовища в м.Севастополі, на сьогодні це 31 організація:

Севастопольський міський осередок Всеукраїнської екологічної Ліги

Організація Козацього культурно-екологічного товариства м. Севастополя “Козачий завіт”

“Севастопольське товариство географів”

“Товариство захисту археологічних і історичних пам'ятників Гераклейського півострова, його флори, фауни і прибережних вод “Оазіс” ”

“Молодіжне екологічне об'єднання “Гея”

Асоціація “Безпека життєдіяльності”

“Екологія і життя”

“Севастопольська екологічна організація “Сікемп-2000”

Молодіжна група дії з екоетики

Севастопольський міський благодійний Фонд захисту тварин “Зоомир”

“Ендемик”

Севастопольська міська організація Українського товариства охорони природи

“Екологічний Союз Севастополя”

Правозахисна Асоціації “Морські збори”

Товариство захисту тварин та природи Криму

Всеукраїнська громадська організація “Чиста хвиля”

“Екологічна ініціатива”

Міський Морський Клуб гідронавтів й водолазів “Бентос”

Всеукраїнська громадська організація “Наша Україна”

“Туристичний інформаційний центр Балаклави”

“Севастопольський регіональний моніторинговий комітет»

“Аура”

Благодійний фонд «Допомога рідким тваринам»

Севастопольське регіональне відділення мисливців і рибалок УТМР

«Охорона природи»

«Севастопольська організація сільського та екологічного туризму»

«Рух «Севастопольці – за чисте місто»

«Севастопольська громадська екологічна Рада щодо проблем розміщення вугільного терміналу в м. Севастополі»

«Екологічні ініціативи «Мама-86 – Севастополь»

«Миротворец»

«Центр допомоги тваринам «Життя»     

 Найдієвішою з вище перерахованих громадських об’єднань в місті Севастополь є Севастопольська міська організація Всеукраїнської екологічної ліги, що була створена створена 12 грудня 1997 року.

Голова організації – Марчукова Людмила Петрівна, вчитель біології школи-ліцею № 8 м. Севастополя

Основною метою діяльності Організації є забезпечення:

· сприяння радикальному поліпшенню екологічної ситуації в Україні, формуванню нового природоохоронного світогляду, забезпеченню екологічних прав громадян;

·  захист законних, соціальних, економічних та спільних інтересів членів Ліги;

· сприяння у побудові справедливого громадянського суспільства в Україні, що грунтується на загальнолюдських цінностях.

Головними завданнями Ліги є:

- розширення участі громадськості у формуванні державної екологічної політики, внесення пропозицій до органів влади і управління з питань природоохоронного законодавства, участь у підготовці рішень, реалізація яких суттєво впливає або може вплинути на стан довкілля;

- здійснення впливу на формування та прийняття державного бюджету, планів, програм соціально-економічного розвитку, які мають вирішальне значення для стабілізації та поліпшення екологічної ситуації в Україні та забезпечують захист і відтворення довкілля, біологічного різноманіття та здоров'я громадян України;

- організація громадського контролю за виконанням природоохоронного законодавства, екологічного моніторингу за станом навколишнього природного середовища;

- сприяння у боротьбі за припинення діяльності, що загрожує екологічній безпеці, біологічному різноманіттю, здоров'ю громадян України;

- сприяння формуванню екологічної свідомості шляхом пропаганди знань про стан навколишнього природного середовища, підвищенню екологічної освіти та культури громадян;

- сприяння розробці, впровадженню передових вітчизняних екологічно збалансованих, енерго- та ресурсозберігаючих технологій у всіх галузях господарської діяльності;

- сприяння в охороні природно-заповідного фонду України, інших природоохоронних територій та об'єктів, розширення їх мережі.

Екологічні акції, що проводить ВЕЛ у м.Севастополь: " Свіжий вітер", " Первоцвіт", " Посади своє дерево", " Чисте джерело", " Ліхтарики надії", " Зелена толока", " Піклування про птахів", " Не рубай ялинку".

Однією з форм роботи осередку є організація і проведення громадських слухань та експертиз. Велику увагу мешканців міста привернув круглий стіл, присвячений проблемам заказника «Мис Фіолент», до участі у якому були запрошені представники засобів масової інформації, органів державного управління та громадські організації. У рамках всеукраїнської акції «Первоцвіт» члени організації беруть участь у рейдах патрулювання, вивчають популяції підсніжника в урочищі Алсу, розповсюджують листівки, виступають на радіо; в рамках проекту «Прибери планету» прибирають територію заказника «Мис Айя»; облаштовують майданчики біля джерел в урочищі Батилиман та вздовж Балаклавського шосе; успішно застосовують такі форми роботи, як опитування громадськості з різних екологічних проблем міста та облік рівнів забруднення повітря на центральних вулицях міста. Члени ВЕЛ організували конкурс «Чисте шкільне подвір’я». Популярними стали засідання «Зеленої вітальні», де звучить музика, пісні, вірші, відбувається демонстрація відеофільмів, неформальне спілкування.Цікаво відбуваються акції, присвячені Дню Чорного моря, до яких залучаються інші громадські організації. У Всесвітній день Землі учасники акції саджають дерева, прибирають сміття, обкопують, підрізають дерева. Учні та педагоги впорядковують територію пам’ятки природи «Максимова дача». Члени організації беруть активну участь у роботі навчально-тренінгового центру «Екологічна варта».Міська організація багато років здійснює рекультивацію згарищ у заказнику «Мис Айя», де під час пожежі значною мірою було знищено 59 га популяції сосни Станкевича. Починаючи з 2002 року, була організована активна робота з її відновлення – члени «Екологічної варти» збирали насіння сосни Станкевича, брали участь у висаджуванні саджанців та подальшому догляді за деревами. Організація видає інформаційні плакати, листівки, щомісячний прес–бюлетнь. Також співпрацює з журналом " Імідж сучасного педагога", " Екологія та ноосферологія", видає журналу " Екологічна фізіологія" і співпрацює з міськими газетами, радіо, телебаченням.

На рисунку 6.1. показано зв'язок ВЕЛ з об’єднаннями та партіями: Екологічна Варта, Народно-демократична партія, Всеукраїнське об'єднання демократичних сил" Злагода", Народно-демократичне об'єднання " Нова Україна", Всеукраїнське жіноче народно-демократичне об'єднання " Дія", Народно-демократична лiга молодi(молодiжна органiзацiя НДП).

 

 

Рисунок 6.1. Взаємодія ВЕЛ з іншими організаціями.

Напередодні Парламентських слухань у Верховній Раді з питання виконання природоохоронного законодавства ( грудень 2002 р.), організацією направлені в Мінекоресурсів України матеріали про екологічні проблеми та пропозиції щодо заходів стабілізації і поліпшення екологічного стану в регіоні. Ці пропозиції були опубліковані в офіційних матеріалах, наданих на розгляд депутатам Верховної Ради України та враховані і прийнятими до уваги депутатами Верховної Ради.
   Постійне інформування громадян з різних питань екології та охорони природи здійснювалося у випусках передач " Зелена хвиля " ( радіо " Бриз " ), " Ековісник ",  " Пульс дня " (міське радіо), " Здрастуй, Севастополь! ", " За і проти ( правової канал )" ( Севастопольське телебачення) в яких брали активну участь працівники Держуправління.
   Слід зазначити, що міська преса приділяє значну увагу екологічній тематиці. Намітилася позитивна тенденція щодо розширення співпраці з газетами " Слава Севастополя" , " Севастопольська газета" , " Севастопольські вісті " , на сторінках яких публікується екологічна інформація, підіймаються екологічні проблеми, висвітлюється поточна робота Держуправління.
   У 2012 році здійснено ряд загальноміських заходів, присвячених Всеукраїнському та Міжнародному Дню охорони навколишнього природного середовища. У ході проведення акції приведено в порядок 1144 кв.м. газонів і розбите квітників, висаджено 2295 шт декоративних і плодових дерев, чагарників. Расчішено від топляка та сміття окремі ділянки прибережних смуг річок Балаклавка та Суха, прибрані пляжі, ліквідовано 17 стихійних сміттєзвалищ. В акції взяли участь більше 1, 2 тис.осіб.
    Про результати проведення щорічних акцій: " Новорічна ялина " , " Первоцвіт" , " Марш парків " , " Чисте повітря" , " День Довкілля ", " До чистих джерел" , Міжнародної акції " Чиста Україна - Чиста Земля " " День Чорного моря " і участь у них широких кіл громадськості міста, населення міста дізнається з передач по радіо, телебаченню, з публікацій на сторінках газет.


 











ВИСНОВКИ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ

 

У ході виконання курсової роботи ми розглядали місто Севастополь з різних сторін екологічного управління.

Одним із завдань дослідження було також ознайомлення із загальною характеристикою міста, що дало нам широке уявлення про даний об’єкт дослідження.

Важливо зазначити, що м.Севастополь є одним з двох міст України, що мають статус міст державного значення, що відображається також на його ролі в системі державного екологічного управління.

З 1989 року в місті функціонує департамент охорони навколишнього середовища, з 2007- екологічна інспекція. У Севастополі проводяться заходи з підвищення екологічної освіти населення міста як громадськими організаціями, що входять до Ради громадських екологічних об’єднань, так і державними організаціями.

Кожного року Держуправлінням видається до 400 дозволів та лімітів на природокористування. Особлива увага приділялася ДКП " Севтеплоенерго ", Балаклавському рудоуправлінню, «Севміськводоканал» ДКП, а також нормування поводження з небезпечними і токсичними відходами і речовинами.

Для покращення показників функціювання системи екологічного управління в місті потрібно:

-збільшити державне фінансування для реалізації екологічних завдань;

-реконструювати гідрологічних споруд на водоймах, особливу увагу приділити бухтам;

-проведення екологічної паспортизації найбільших потенційно-небезпечних підприємств;

-будівництво сміттєпереробних заводів на території найбільших сміттєзвалищ:

- запровадження нових екологічних технологій, що зробить регіон більш привабливим для інвесторів та якісної рекреаційної діяльності.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 232; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.037 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь