Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Поняття і значення стадії судового розгляду. Судове засідання. Порядок судового засідання.



C удовий розгляд, як стадія цивільного процесу, це система процесуальних дій суду та інших учасників процесу, спрямована на розгляд і вирішення цивільно-правового спору.

Стадія судового розгляду є головною стадією цивільного судочинства, тобто в ній найбільш повно реалізуються завдання і принципи цивільного процесуального права, що стоять перед судом.

Варто розрізняти судовий розгляд і судове засідання. Ст. 158 ЦПК України передбачає, що судовий розгляд відбувається в судовому засіданні з обов'язковим повідомленням осіб, які беруть участь у справі.

Судове засідання є процесуальною формою судового розгляду. Судове засідання також є процесуальною формою розгляду справ в апеляційній і касаційній інстанції і перегляду рішень і ухвал, що набрали законної сили, у зв'язку з нововиявленими обставинами і переглядом рішення Верховним Судом України.

Судовий розгляд є обов'язковою стадією процесу. Незалежно від того, чим закінчується справа- ухваленням рішення, постановленням ухвали про закриття провадження по справі, зупинення провадженням чи залишенням заяви без розгляду - існує стадія судового розгляду. Це центральна стадія цивільного процесу, тому що тільки на цій стадії справа вирішується по суті. На цій стадії найбільш повно виявляються принципи цивільного процесуального права: усність, безпосередність, гласність, підпорядкування суддів тільки закону, рівність всіх учасників процесу перед законом і судом, змагальність і диспозитивність.

4. Судове засідання проводиться з обов'язковим повідомленням сторін та інших юридично зацікавлених в результаті справи осіб1.

Розгляд спору за відсутності юридично заінтересованих у результаті справи осіб, не повідомлених про час і місце проведення судового засідання є істотним порушенням нори процесуального права, що тягне скасування судового рішення в касаційному або наглядовому порядку (ст. 404, 448 ЦПК).

5. Цивільні справи по першій інстанції розглядають одноособово голови, заступники голів, судді районних (міських) судів, межгарнизонных військових судів, обласних судів. Мінського міського суду, Білоруського військового суду та Верховного Суду Республіки Білорусь, за винятком цивільних справ, розглянутих судовою колегією у справах інтелектуальної власності Верховного Суду Республіки Білорусь (тут справи по першій інстанції розглядаються колегіально у складі трьох суддів).

6. Суддя, який розглядає справу одноособово, виконує обов'язки головуючого

Головуючий покликаний підтримувати порядок в залі судового засідання, координувати діяльність усіх учасників цивільного судочинства, усувати із судового розгляду все, що не має відношення до даної справи, і т. д.

В разі заперечень будь-кого з учасників процесу проти дій головуючого ці заперечення заносяться до протоколу судового засідання.

7. Учасники процесу, а також знаходяться в залі судового засідання громадяни зобов'язані дотримуватися встановленого порядку і беззаперечно підкорятися розпорядженням головуючого.

Громадянам, які порушують порядок під час судового засідання, робиться попередження. При повторному порушенні порядку учасники цивільного судочинства (крім прокурора) за ухвалою суду може бути видалено із залу судового засідання. Що стосується громадян, присутніх при розгляді справи, то при повторному порушенні вони можуть бути видалені із залу судового засідання за розпорядженням головуючого.

При порушенні порядку в судовому засіданні прокурором або адвокатом суд має право відкласти справу і повідомити про це відповідно вищестоящого прокурора, дисциплінарної комісії територіальної колегії адвокатів.

Якщо в діях порушника порядку в судовому засіданні є ознаки злочину (наприклад, скоєно злісне хуліганство), суддя повідомляє про це прокурора приватним визначенням (ч. Пет. 325 ЦПК).

8. Порядок проведення судового засідання по цивільній справі детально регламентовано процесуальним законодавством (ст. 266-293 ЦПК).

Судове засідання, в якому проходить судовий розгляд, складається з чотирьох частин:

підготовча частина;

розгляд справи по суті;

судові дебати;

винесення й оголошення рішення суду.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 257; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь