Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Короткі теоретичні відомості. Система пожежної сигналізації - сукупність установок пожежної сигналізації



Система пожежної сигналізації - сукупність установок пожежної сигналізації, змонтованих на одному об’єкті і контролюємих з загального пожежного поста. 

Технічні засоби пожежної сигналізації умовно поділяють на групи по виконуваним функціям: пожежні оповіщувачі, пожежні приймально-контрольні і керувальні прилади, пожежні оповіщувачі. Конструктивно технічні засоби пожежної сигналізації можуть бути виконані у вигляді блоків, що сполучають у собі функції декількох пристроїв, наприклад, приймально-контрольного приладу, приладу керування і джерела безперебійного живлення, або у вигляді окремих блоків, з'єднаних лініями зв'язку і розосереджених у просторі. Технічні вимоги до кожної із груп ТЗ і методи випробувань визначені відповідним нормативним документом.

Доцільність використання тих або інших систем визначається вимогами конкретного об'єкта залежно від завдань, виконуваних системою на об'єкті, його геометричних характеристик, необхідності можливостей переконфігурування і перепрограмування системи і т.д.

Основною складовою систем автоматичного пожежогасіння є автоматичні пожежні оповіщувачі.

Вибір типу точкового димового пожежного оповіщувача рекомендується робити відповідно до його здатності виявляти різні типи димів, що може бути визначена за ГОСТ Р 50898. Пожежні оповіщувачі полум'я варто застосовувати, якщо в зоні контролю у випадку виникнення пожежі на його початковій стадії передбачається поява відкритого полум'я.

Спектральна чутливість оповіщувача полум'я повинна відповідати спектру випромінювання полум'я горючих матеріалів, що перебувають у зоні контролю оповіщувача. Теплові пожежні оповіщувачі варто застосовувати, якщо в зоні контролю у випадку виникнення пожежі на його початковій стадії передбачається значне тепловиділення.

Диференціальні і максимально-диференціальні теплові пожежні оповіщувачі варто застосовувати для виявлення джерела пожежі, якщо в зоні контролю не передбачається перепадів температури, не пов'язаних з виникненням пожежі, здатних викликати спрацьовування пожежних оповіщувачів цих типів.

Максимальні теплові пожежні оповіщувачі не рекомендується застосовувати в приміщеннях:

° з низькими температурами (нижче 00С);

° зі зберіганням матеріальних і культурних цінностей.

При виборі теплових пожежних оповіщувачів варто враховувати, що температура спрацьовування максимальних і максимально-диференціальних оповіщувачів повинна бути не менше ніж на 200С вище максимально припустимої температури повітря в приміщенні.

Газові пожежні оповіщувачі рекомендується застосовувати, якщо в зоні контролю у випадку виникнення пожежі на його початковій стадії передбачається виділення певного виду газів у концентраціях, які можуть викликати спрацьовування оповіщувачів. Газові пожежні оповіщувачі не слід застосовувати в приміщеннях, у яких під час відсутності пожежі можуть з'являтися гази в концентраціях, що викликають спрацьовування оповіщувачів.

У тому випадку, коли в зоні контролю домінуючий фактор пожежі не визначений, рекомендується застосовувати комбінацію пожежних оповіщувачів, що реагують на різні фактори пожежі, або комбіновані пожежні оповіщувачі.

Пожежні оповіщувачі варто застосовувати відповідно до вимог державних стандартів, норм пожежної безпеки, технічної документації і з урахуванням кліматичних, механічних, електромагнітних і інших впливів у місцях їх розміщення.

Пожежні оповіщувачі, призначені для видачі повідомлення для керування АУП, димовидалення, оповіщення про пожежу, повинні бути стійкі до впливу електромагнітних перешкод зі ступенем твердості не нижче другого.

Димові пожежні оповіщувачі, що живляться по шлейфу пожежної сигналізації та мають вбудований звуковий оповіщувач, рекомендується застосовувати для оперативного, локального оповіщення і визначення місця пожежі в приміщеннях, у яких одночасно виконуються наступні умови:

° основним фактором виникнення вогнища загоряння в початковій стадії є поява диму;

° у приміщеннях можлива присутність людей.

Такі оповіщувачі повинні включатися в єдину систему пожежної сигналізації з виводом тривожних повідомлень на прилад приймально-контрольний пожежний, розташований у приміщенні чергового персоналу.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 220; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2025 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь