Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Розміщення пожежних оповіщувачів



Кількість автоматичних пожежних оповіщувачів визначається необхідністю виявлення загорянь по всій контрольованій площі приміщень (зон), а для оповіщувачів полум'я - і устаткування. У кожному приміщення, що захищається, варто встановлювати не менше двох пожежних оповіщувачів.

У приміщенні, що захищається, допускається встановлювати один пожежний оповіщувач, якщо одночасно виконуються наступні умови:

а) площа приміщення не більше площі, що захищається пожежним оповіщувачем, зазначеної в технічній документації на нього, і не більше середньої площі, зазначеної в таблицях 5, 8;

б) забезпечується автоматичний контроль працездатності пожежного оповіщувача, що підтверджує виконання ним своїх функцій з видачею повідомлення про несправність на приймально-контрольний прилад;

в) забезпечується ідентифікація несправного оповіщувача приймально-контрольним приладом;

г) за сигналом з пожежного оповіщувача не формується сигнал на запуск апаратури керування, що робить включення автоматичних установок пожежогасіння або димовидалення та систем оповіщення про пожежу 5-го типу.

Точкові пожежні оповіщувачі, крім оповіщувачів полум'я, варто встановлювати, як правило, під перекриттям. При неможливості установки оповіщувачів безпосередньо під перекриттям допускається їх установка на стінах, колонах і інших несучих будівельних конструкціях, а також кріплення на тросах.

При установці точкових пожежних оповіщувачів під перекриттям їх варто розміщати на відстані від стін не менше 0, 1 м.

При установці точкових пожежних оповіщувачів на стінах, спеціальних арматурах або кріпленні на тросах їх варто розміщати на відстані не менше 0, 1 м від стін і на відстані від 0, 1 до 0, 3 м від перекриття, включаючи габарити оповіщувача. При підвішенні оповіщувачів на тросі повинно бути забезпечено їх стійке положення і орієнтація в просторі.

Розміщення точкових теплових і димових пожежних оповіщувачів варто робити з урахуванням повітряних потоків у приміщення, що захищається, викликаних припливною або витяжною вентиляцією, при цьому відстань від оповіщувача до вентиляційного отвору повинна бути не менше 1 м.

Точкові димові і теплові пожежні оповіщувачі варто встановлювати в кожному відсіку стелі шириною 0, 75 м і більше, обмеженому будівельними конструкціями (балками, прогонами, ребрами плит і т.д.), що виступають від стелі на відстань більше 0, 4 м. Якщо будівельні конструкції виступають від стелі на відстань більше 0, 4 м, а утворені ними відсіки за шириною менше 0, 75 м, контрольована пожежними оповіщувачами площа, зазначена в таблицях 5, 8, зменшується на 40%. При наявності на стелі виступаючих частин від 0, 08 до 0, 4 м контрольована пожежними оповіщувачами площа, зазначена в таблицях 5, 8, зменшується на 25%.

При наявності в контрольованому приміщенні коробів, технологічних площадок шириною 0, 75 м і більше, що мають суцільну конструкцію, що відстоїть по нижній оцінці від стелі на відстані більше 0, 4 м і не менше 1, 3 м від площини підлоги, під ними необхідно додатково встановлювати пожежні оповіщувачі.

Точкові димові і теплові пожежні оповіщувачі варто встановлювати в кожному відсіку приміщення, утвореному штабелями матеріалів, стелажами, устаткуванням і будівельними конструкціями, верхні краї яких відстоять від стелі на 0, 6 м і менше. При установці точкових димових пожежних оповіщувачів у приміщеннях шириною менше 3 м або під фальшстелею або над фальшстелею і в інших просторах висотою менше 1, 7 м відстань між оповіщувачами, зазначені в таблиці 5, допускається збільшувати в 1, 5 рази.

Пожежні оповіщувачі, встановлені під фальшстелею, над фальшстелею, повинні бути адресними, або підключені до самостійних шлейфів пожежної сигналізації і повинна бути забезпечена можливість визначення їх місця розташування. Конструкція перекриттів фальшпідлоги і фальшстелі повинна забезпечувати доступ до пожежних оповіщувачів для їх обслуговування.

Установку пожежних оповіщувачів варто робити відповідно до вимог технічної документації на даний оповіщувач.

У місцях, де є небезпека механічного ушкодження оповіщувача, повинна бути передбачена захисна конструкція, що не порушує його працездатності і ефективності виявлення загоряння.

Таблиця 1

Висота приміщення, що захищається, м

Середня площа, контрольована одним оповіщувачем, м2

Максимальна відстань, м

між оповіщувачами від оповіщувача до стіни
До 3, 5 До 85 9, 0 4, 5
Св. 3, 5 до 6, 0 До 70 8, 5 4, 0
Св. 6, 0 до 10, 0 До 65 8, 0 4, 0
Св. 10, 5 до 12, 0 До 55 7, 5 3, 5

У випадку установки в одній зоні контролю різнотипних пожежних оповіщувачів, їх розміщення виконується відповідно до вимог справжніх норм на кожний тип оповіщувача.

Точкові димові пожежні оповіщувачі

Площа, контрольована одним точковим димовим пожежним оповіщувачем, а також максимальна відстань між оповіщувачами і оповіщувачем і стіною, необхідно визначати по таблиці 1, але, не перевищуючи величин, зазначених у технічних умовах і паспортах на оповіщувачі.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 246; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2025 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь