Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Прилади приймально-контрольні пожежні, прилади керування пожежні. Апаратура і її розміщення



Прилади приймально-контрольні, прилади керування і інше устаткування застосуються відповідно до вимог державних стандартів, норм пожежної безпеки, технічної документації і з урахуванням кліматичних, механічних, електромагнітних і інших впливів у місцях їх розміщення. Прилади, за сигналами яких здійснюється запуск автоматичної установки пожежогасіння або димовидалення або оповіщення про пожежу, повинні бути стійкими до впливу зовнішніх перешкод зі ступенем твердості не нижче другого. Резерв ємності приймально-контрольних приладів (кількість шлейфів), призначених для роботи з неадресними пожежними оповіщувачами, застосованих разом з автоматичними установками пожежогасіння, повинен бути не менше 10% при числі шлейфів 10 і більше. ППК, як правило, варто встановлювати в приміщенні із цілодобовим перебуванням чергового персоналу. В обґрунтованих випадках допускається установка цих приладів у приміщеннях без персоналу, що веде цілодобове чергування, при забезпеченні роздільної передачі повідомлень про пожежу і про несправність у приміщення з персоналом, що веде цілодобове чергування, і забезпеченні контролю каналів передачі повідомлень. У зазначеному випадку, приміщення, де встановлені прилади, повинні бути обладнані охоронною і пожежною сигналізацією та захищені від несанкціонованого доступу. Прилади приймально-контрольні і прилади керування встановлюються на стінах, перегородках і конструкціях, виготовлених з негорючих матеріалів. Установка зазначеного устаткування допускається на конструкціях, виконаних з горючих матеріалів, за умови захисту цих конструкцій сталевим листом товщиною не менше 1 мм або іншим листовим негорючим матеріалом товщиною не менше 10 мм. При цьому листовий матеріал повинен виступати за контур встановлюваного устаткування не менше, ніж на 100 мм.

Відстань від верхнього краю приймально-контрольного приладу і приладу управління до перекриття приміщення, виконаного з горючих матеріалів, повинна бути не менше 1 м. При суміжному розташуванні декількох приймально-контрольних приладів і приладів керування відстань між ними повинна бути не менше 50 мм. Прилади приймально-контрольні і прилади керування варто розміщувати таким чином, щоб висота від рівня підлоги до оперативних органів керування зазначеної апаратури була 0, 8...1, 5 м. Приміщення пожежного поста або приміщення з персоналом, що веде цілодобове чергування, повинно розташовуватися, як правило, на першому або в цокольному поверсі будинку. Допускається розміщення зазначеного приміщення вище першого поверху, при цьому вихід з нього повинен бути у вестибюль або коридор, що примикає до сходової клітки, що має безпосередній вихід назовні будинку. Відстань від дверей приміщення пожежного поста або приміщення з персоналом, що веде цілодобове чергування, до сходової клітки провідної назовні, не повинна перевищувати, як правило, 25 м. Приміщення пожежного поста або приміщення з персоналом, що веде цілодобове чергування, повинно мати наступні характеристики:

· площа, як правило, не менше 15 м2;

· температура повітря в межах 18-250С при відносній вологості не більше 80%;

· наявність природного і штучного освітлення, а також аварійного освітлення, що повинно відповідати СНиП ІІ-4-79;

· освітленість приміщень: при природному освітленні - не менше 100 лк;

від люмінесцентних ламп - не менше 150 лк;

від ламп розжарювання - не менше 100 лк;

при аварійному освітленні - не менше 50 лк;

· наявність природної або штучної вентиляції згідно ДСН 3.3.6.042-99;

· наявність телефонного зв'язку з пожежною частиною об'єкта або населенним пунктом.

· не повинні встановлюватися акумуляторні батареї резервного живлення крім герметизированих


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 231; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2025 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь