Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Дидактичні методи навчання на уроках фізичного виховання.



Програма фізичного виховання у школі.

Навчальна програма з фізичної культури побудована за модульною системою. Вона містить інваріантну (обов’язкову) та варіативну складову. До інваріантної частини належать: теоретико-методичні знання та загальна фізична підготовка, зміст яких реалізовується упродовж кожного уроку.

Практично кожен вид спорту може бути представлений у вигляді варіативного модуля. Фахівці фізичної культури можуть розробляти свої варіативні модулі до цієї програми. Змістове наповнення варіативної складової навчальний заклад формує самостійно із модулів, запропонованих навчальною програмою.

У 5–6 класах учні мають опанувати 4–6 варіативних модулів, у 7–8 класах – 3–5, у 9 класі – 3–4 модулі. На опанування обраних модулів відводиться приблизно однакова кількість годин, але не менше ніж 18. Однак не виключається можливість мотивованого збільшення чи зменшення кількості годин на вивчення окремих модулів.

Критерії диференціації школярів за рівнем здоровя у процесі фізичного виховання.

За результатами медичних оглядів, що проводяться в школах України наприкінці XX-початку XXI ст., До категорії здорових можна віднести не більше 10% учнів. Решта страждають тими чи іншими відхиленнями у стані здоров'я.

До причини спостережуваного неблагополуччя відносяться:

• погіршення екології (в Україну одна тільки Чорнобильська аварія

збільшила число вроджених вад в 5,7 рази);

• соціально-економічні проблеми і обумовлене ними стан хронічного стресу у більшості населення;

• низький духовний і культурний рівень суспільства: зростання алкоголізму, наркоманії, токсикоманії, інфекційних захворювань, обумовлюють високий рівень захворюваності батьків;

• гіпокінезія, зниження інтересу до занять фізичною культурою і спортом;

• нераціональне харчування;

• погані побутові умови.

Навчання в школі значно збільшує навантаження на організм дитини, знижує рухову активність, викликає дефіцит м'язової діяльності і підвищує статичні напруги. У процесі навчання зростає кількість різноманітної інформації для засвоєння і переробки, відзначається перенапруження зорового аналізатора. Чергування занять фізичними вправами з розумовою працею забезпечує більш швидке відновлення працездатності, що особливо важливо для ослаблених дітей, у яких швидше наступає стомлення.

Диференційований підхід у фізичному вихованні і поняття спеціальні медичні групи виникли в Радянському союзі в 60-і роки у зв'язку з інтенсивною розробкою теорії та практики дитячої лікувальної фізкультури. Тоді в дослідженні фізичного виховання дітей з ослабленим здоров'ям виділилася тема конкретного пошуку реального впливу на ситуацію шляхом цілеспрямованої допомоги дітям даної категорії безпосередньо під час занять фізкультурою в школі.

Диференційоване фізичне виховання в школі здійснюється наступним чином. На початку навчального року служба медичного забезпечення загальноосвітньої школи проводить поглиблений огляд учнів і виявляє дітей з відхиленнями у стані здоров'я. Комплексна оцінка здоров'я кожної дитини проводиться з урахуванням 4 критеріїв: рівня функціонального стану основних систем; ступеня опірності і реактивності організму; рівня фізичного та нервово-психічного розвитку хронічної (в тому числі вродженої) патології.

Основна група учнів

До основної групи належать учні без відхилень у фізичному розвитку та стані здоров'я, а також з незначними відхиленнями функціонального характеру, але мають достатню фізичну підготовленість. Заняття з фізичного виховання з ними проводять за шкільною програмою в повному обсязі. Вони здають контрольні нормативи з диференційованою оцінкою. Додатково їм рекомендують заняття різними видами спорту.

Підготовча група учнів.

До підготовчої групи входять діти з незначними відхиленнями у фізичному розвитку, без істотних функціональних змін і без достатньої фізичної підготовленості. Сюди ж належать і часто хворіють. Заняття з фізичного виховання ця група відвідує разом з основною, але з частковими обмеженнями в бігу, стрибках, роботі на снарядах. Дітям рекомендують додаткові оздоровчі фізичні вправи для підвищення рівня фізичної підготовленості. Школярі, які перенесли захворювання, у тому числі ГРЗ, до занять з фізичної культури допускаються відповідно до термінів, зазначених лікарем у спеціальній довідці, із зазначенням обмежень у вправах і фізичному навантаженні.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 258; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь