Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Способи дозування фізичних вправ на заняттях.



Перший принцип заснований на відшкодуванні до оптимального рівня відсутніх енерговитрат і не позбавлений ряду очевидних недоліків, що знижують його інформативну цінність.

Другий принцип заснований на обліку максимальних функціональних можливостей індивіда. Існує кілька способів дозування навантаження по потужності, заснованих на цьому принципі.

1.Дозірованіе по відносній потужності, яка вимірюється у% до максимально досягнутому рівню фізичної працездатності (МПК, PWCi70, порогу толерантності до фізичного навантаження). Спосіб вимагає попереднього використання тестів з фізичним навантаженням субмаксимальної або максимальної потужності, на підставі яких визначається тренувальний рівень навантаження.

2.Дозірованіе потужності відповідно до метаболічними показниками є різновидом попереднього. В якості одиниці вимірювання використовується метаболічна одиниця - МЕТ (рівень енерговитрат в умовах основного обміну). Суть цього способу полягає в підборі різних видів м'язової діяльності, у тому числі фізичних вправ, що не перевищують по своїй енергетичній «вартості» індивідуальних енергетичних резервів організму. Розроблено відповідні рекомендації з енергетичної оцінці професійних, побутових навантажень і фізичних вправ. Спосіб набув найбільшого поширення в плануванні загальної добового навантаження у осіб з обмеженнями рухових можливостей.

3.Дозірованіе потужності по ЧСС засноване на існуючій лінійної залежності між потужністю навантаження і зрушеннями, що виникають в організмі під її впливом. При цьому можуть використовуватися як абсолютні показники приросту пульсу під впливом навантаження, так і відносні значення цього параметра по відношенню до вихідного або максимально досягнутому рівню.

При визначенні інтенсивності фізичних навантажень за частотою пульсу використовують три показники: порогова, пікова і середня ЧСС. Порогова ЧСС - це найменша ЧСС, нижче якої не виникає тренувального ефекту. Пікова ЧСС - найбільша ЧСС, яка не може бути перевищена в процесі заняття. Середня ЧСС відповідає середній інтенсивності навантаження даного тренувального заняття. Вважається загальноприйнятим, що пікова ЧСС для початківців оздоровчу тренування без виражених ознак захворювання складає 180-вік (рік). Для досвідчених фізкультурників, що мають значний стаж занять (більше 3 років), запропонована інша формула: ЧСС = 170 - 0,5 віку.

4.Дозірованіе за кількістю повторень фізичних вправ використовують у заняттях, де превалюють гімнастичні вправи, або в так званій «кругової тренуванні» (почергове в певному темпі виконання вправ на гімнастичних снарядах або тренажерах, встановлених по периметру залу або спортмайданчики). Цей спосіб передбачає попередній тест на максимальну кількість повторень (МП) даного вправи протягом певного часу (30 с). Тренувальна величина навантаження виражається в% від індивідуального максимуму повторень (% МП) або у відносних одиницях. У оздоровчої тренуванні дозування навантаження знаходиться в діапазоні МП М Ц, тобто 25 - 50% МП.

5.Емпіріческій спосіб дозування потужності навантаження заснований на аналізі суб'єктивних відчуттів самим які займаються. Відсутність неприємних відчуттів, вільне дихання, бажання продовжувати тренування - ознаки гарної переносимості навантаження. Одним з показників адекватності навантаження є «розмовний темп», який характеризує можливість під час тренування, наприклад, бігу легко вести невимушену бесіду. Якщо ж бігун починає задихатися і відповідає короткими словами, значить інтенсивність навантаження вище оптимальною. Важливою характеристикою інтенсивності навантаження може також служити так звана «ступінь зусиль», обумовлена суб'єктивно. Тренувальне заняття має проходити з інтенсивністю упівсили - три чверті сили.

Використання кожного із способів дозування фізичного навантаження за потужністю визначається конкретними умовами медичного забезпечення оздоровчої тренування (можливості обстеження, вік, стан здоров'я та ін.)


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 232; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.008 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь