Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


СУТЬ КОНКУРЕНТНОЇ БОРОТЬБИ В ТУРИЗМІ.



Для підприємницької діяльності у сфері туризму в більшості випадків характерний високий ступінь конкуренції.

Конкуренція - один із сутнісних ознак туристичного ринку. Вона розглядається як фактор, що регулює відповідність приватних і громадських інтересів, як "невидима рука" ринку (А. Сміт), що зрівнює норми прибутку з метою оптимального розподілу праці і капіталу. Під конкуренцією розуміється суперництво між окремими юридичними або фізичними особами (конкурентами), зацікавленими в досягненні однієї і тієї ж мети. З точки зору підприємства такою метою є максимізація прибутку за рахунок завоювання переваг споживача.

На силу конкурентної боротьби в сфері туризму впливає безліч чинників. Однак деякі з них повторюються частіше інших. Розглянемо найбільш важливі.

1. Боротьба посилюється, коли кількість конкуруючих фірм збільшується, і коли вони стають відносно порівнянні з погляду розмірів і можливостей. Кількість фірм - важливий фактор, оскільки більше число підприємств підвищує ймовірність нових стратегічних ініціатив. При цьому зменшується вплив окремих фірм на всіх решта.

2. Конкуренція посилюється у зв'язку з тим, що попит на тур . послуги схильний до значних сезонних коливань. Тому фірми часто вдаються до використання знижок, поступок та інших тактичних дій, що мають на меті збільшення продажів.

3. Конкурентна боротьба посилюється, якщо туристські продукти фірм недостатньо диференційовані. Диференціація туристського продукту сама по собі не є стримуючим конкуренцію чинником. Однак вона має можливість оживляти (урізноманітнити) конкурентну боротьбу за допомогою примусу фірм до пошуку нових шляхів підвищення якості туристських послуг.

4. Суперництво зростає відповідно до розміру віддачі від успішних стратегічних маневрів. Чим більше віддача від стратегії, тим вища ймовірність того, що інші фірми будуть схильні приймати той же стратегічний маневр.

5. Конкуренція приймає гострий і непередбачуваний характер при збільшенні розходжень між фірмами в сенсі їх стратегій, кадрового складу, загальних пріоритетів, ресурсів.

З точки зору характеру конкурентної боротьби розрізняють досконалу (вільну) і недосконалу конкуренцію.

Досконала конкуренція - вид галузевого ринку, на якому необмежена кількість підприємств продають стандартизований (тобто однорідний) продукт, і жодне підприємство не має достатньо великої частки ринку, щоб впливати на ціну продукту. Досконала конкуренція визначається такими передумовами:

- Конкуренти не можуть встановлювати ринкову ціну, а можуть тільки пристосовуватися до неї;

- Кожне підприємство не розглядає конкурентів як загрозу її ринковій частці;

- Жоден учасник конкуренції не в змозі вплинути на рішення, що приймаються ін. учасниками;

- Інфо. про ціни, кількості продукту, технології виробництва та ймовірну прибутку доступна будь-якому підприємству;

- Вхід на ринок і вихід з нього вільний у довгостроковій перспективі.

Недосконала конкуренція - це такий стан ринкової системи господарювання, при якому порушується хоча б один із зазначених вище ознак досконалої конкуренції. Ступінь недосконалості конкуренції (або монополізму) може бути різна.

116. Охарактеризуйте основні етапи створення підприємства тур . індустрії.

         Закон "Про підприємства в Україні" регламентує діяльність різних видів підприємств, визначає види та організаційні форми, правила діяльності, створює однакові правові умови незалежно від форми власності й системи господарювання, забезпечує самостійність підприємств, фіксує їхні права та відповідальність, регулює відносини з іншими суб'єктами господарювання і державою.

         Процедура створення туристичного підприємства як юридичної особи передбачає багато етапів, при цьому необхідно зауважити, що останнім часом створення і реєстрація має тенденцію до спрощення.

Найважливішими елементами створення туристичного підприємства є:

- вибір організаційно-правової форми;

- протокол намірів учасників (засновників);

- розробка проектів установчих документів;

- проведення установчих зборів;

- підготовка установчих документів для реєстрації;

- правова реєстрація підприємства;

- постановка на облік та реєстрація в податкових, статистичних органах, Пенсійному фонді, Фонді соціального страхування та інших установах.

         Наступні організаційні процедури, пов'язані з відкриттям рахунків у банківських установах, виготовлення печатки, штампу, фірмових бланків.

         Розглянемо основні етапи створення туристичного підприємства

Ø Вибір організаційно-правової форми господарського товариства проводиться учасниками (засновниками) у відповідності із законодавством України.

Найбільш гнучкою формою для малого туристичного бізнесу є товариство з обмеженою відповідальністю (ТзОВ). Іншою організаційно-правовою формою туристичного бізнесу є товариство з повною відповідальністю, в якому всі учасники несуть солідарну відповідальність за зобов'язання підприємства всім своїм майном.

Туристичний бізнес на основі значних початкових інвестицій доцільно реалізовувати  у формі акціонерного товариства. Головним атрибутом такого товариства служить акція – цінний папір без встановленого терміну обігу, який свідчить про пайову участь у статутному фонді товариства, підтверджує членство в ньому і право на участь в управлінні ним. Акціонерні товариства бувають двох видів: відкритого типу, акції якого розповсюджуються через відкриту передплату та купівлю-продаж на фондових біржах, і закритого типу, акції якого можуть поширюватися лише між його засновниками.

Ø Важливим етапом створення туристичного підприємства є розробка проектів установчих документів у відповідності з обраною організаційно-правовою формою. Так, для товариства з обмеженою відповідальністю засновницькими документами є:

- установчий договір, підписаний його засновниками (учасниками);

- статут, прийнятий загальними зборами засновників.

Якщо засновником товариства є одна особа – установчий договір не укладається.

В статуті ТзОВ необхідно записати наступні дані:


- повнаназватовариства, юридична адреса;

- засновники (учасники) товариства;

- на якийтермінстворенетовариство;

- мета і предмет діяльностітовариства;

- правовий статус товариства;

- майно, статутнийкапітал, розподілчасток;

- перелік майна, яке вноситься засновниками в статутний фонд, та йогооцінка;

- порядок розподілуприбутку і покриттязбитків, створенняфондів;

- права і обов'язкизасновників;

- органиуправліннятовариством;

- порядок зміни складу засновників;

- трудовівідносини з працівникамитовариства;

- облік і звітність;

- ревізійнакомісія і аудит;

- припиненнядіяльності та реорганізаціятовариства;

- порядок внесеннязміндо статуту.


 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 222; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.018 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь