Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Перший проректор з навчальної



Та науково-педагогічної роботи

______________

„___” серпня 2015 р.

 

РОБОЧА ПРОГРАММА

НАВЧАЛЬНОЇ ПРАКТИКИ

ГАЛУЗЬ ЗНАНЬ: 0101 «ПЕДАГОГІЧНА ОСВІТА»

НАПРЯМ ПІДГОТОВКИ: 6.01010101 «ДОШКІЛЬНА ОСВІТА»

ФАКУЛЬТЕТ ДОШКІЛЬНОЇ ПЕДАГОГІКИ ТА ПСИХОЛОГІЇ

 

 

 

2017 - 2018

 

 

Робоча програма навчальної практики для студентів за напрямом підготовки: 6010101 «Дошкільна освіта».- Одеса: ПНПУ, 2017рік.-12с.

 

Розробник: Колесник Алла Георгіївна, доцент кафедри сімейної та спеціальної педагогіки і психології ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського».

 

Робоча програма затверджена на засіданні кафедри сімейної та спеціальної педагогіки і психології ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського», протокол від «27» серпня 2017 року, №1.

 

 

Завідувач кафедри сімейної

та спеціальної педагогіки і психології

Державного закладу

«Південноукраїнський національний

педагогічний університет

імені К. Д. Ушинського»                                  __________( Т.Г. Жаровцева)

«27» серпня 2017 року

 

 

Схвалено науково-методичною комісією Вищого навчального закладу

Протокол від «28» серпня 2017 року , № 1

 

Голова                                                            __________     ( О.А. Копусь)

« 28 » серпня 2017 року              

 

Вчений секретар науково-методичної  комісії __________  (Т.Ю. Осипова)

«28» серпня 2017 року       

             

 

 

                                                                                  

 

© Колесник А.Г., 2017 рік

 

Вступ

Педагогічна практика є важливою частиною навчально-виховного процесу в ході якого проходить безпосереднє поєднання і реалізація теоретичних знань і практичної діяльності майбутніх фахівців з дошкільної освіти . Педагогічна практика студентів сприяє закріпленню і поглибленню теоретичних знань, практичних вміння і навичок, необхідних для майбутньої самостійної роботи.

При проходженні практики в дошкільному закладі кожен студент дотримується певних соціально-педагогічних і психологічних умов організації роботи в групах дітей дошкільного віку.

   Соціально-педагогічні умови: створити сприятливе розвиваюче середовище і постійно його перетворювати; будувати педагогічний процес як діалогічний, двосторонній, який передбачає активність не стільки вихователя, скільки самої дитини; використовувати нестандартні форми організації дитячої діяльності, відповідні інтересам і потребам дитини і сприяючі розвитку її психіки.

Психологічні умови: приймати (безумовно) дітей, тобто визнавати за ними абсолютне право бути такими, якими вони є, зі всім набором особистісних якостей; йти від дитини, її можливостей, особливостей, потреб, інтересів; враховувати соціальний досвід дитини, що склався, наявний «фонд її дієвих знань, умінь і навичок»; орієнтуватися на психологічні новоутворення дітей дошкільного віку; приймати дитину зі всіма своїми особистісними особливостями – і позитивними, і негативними; зрозуміти і приймати недоліки і усвідомлено їх коректувати; будувати стосунки з дитиною як суб'єкт- суб'єктні, тобто пам'ятати, що дитина – учасник педагогічного процесу, а не просто об'єкт педагогічної дії.

Педагогічна практика проводиться на І курсі ОКР «бакалавр» напряму підготовки 6.010101 «Дошкільна освіта» в ІІ семестрі, термін - 2 тижні.

Мета практики: формування у студентів цілісного уявлення про навчально- виховний процес сучасного дошкільного закладу і діяльність вихователя як головного організатора навчально- виховного процесу.

Завдання практики:

· Формування професійного інтересу до педагогічної діяльності вихователя дошкільного навчального закладу, створення у студентів установи на формування професійної позиції.

· Вивчення специфіки роботи вихователя (функції та професійні обов'язки педагога дошкільного навчального закладу).

· Стимулювання потреби у формуванні культури педагогічної діяльності.

· Розвиток  потреби у студентів в самопізнанні та самовдосконаленні.

· Оволодіння студентами засобами елементарної діагностики діяльності вихователя і індивідуальних особливостей дітей в дошкільного навчального закладу.

· Ознайомлення з сучасним станом навчально-виховного процесу в дошкільного навчального закладу, з передовим педагогічним досвідом.

Базою практики є дошкільні навчальні заклади загального, спеціального й санаторного  типів.

 

Зміст та і ндивідуальні завдання діяльності студентів-практикантів:


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 163; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.013 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь