Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Тема 1. Система суспільного дошкільного виховання в Україні



    Завдання 1. Ознайомлення з різними типами дошкільних навчальних закладів: дошкільними закладами різних типів, Будинками дитини, Дитячими центрами та ін.

    Мета: ознайомитись з особливостями навчально-виховного комплексу різних типів дошкільних закладів, вивчити особливості їх функціонування.

Під час практики студенти відвідують дошкільні заклади різних типів, знайомляться з особливостями їх функціонування. Зустрічаються з педагогічним колективом освітнього закладу.

Питання для обговорення з керівництвом закладу: особливості функціонування дошкільного навчального закладу, штатний розклад, кількість дітей та наповненість груп, режим роботи дошкільного навчального закладу, режим харчування.

Запишіть режим роботи дошкільного навчального закладу та зробіть їх аналіз.

1.Зверніть увагу на своєрідність фізкультурно-оздоровчого комплексу в дошкільному закладі.

2.Ознайомтесь з реалізацією вікового принципу в організації життя та діяльності дітей.

Завдання 2.Знайомство з розташуванням розвиваючого оточення в дошкільних навчальних закладах.

Мета: вивчити принципи будування розвиваючого оточення та реалізацію в дошкільному навчальному закладі.

Під час екскурсії по дошкільному закладу зверніть увагу на будування розташування розвиваючого оточення: групові зони та їх обладнання, методичний кабінет, його обладнання, кімнату для батьків та кімнату психологічної розгрузки для вихователів, фізкультурний і музикальний зали, їх обладнання, інші приміщення (медичний кабінет, кабінет фізіопроцедур, пральна, кухня), ділянка дитячого садка, ії обладнання.

Які умови створені для екологічного виховання дошкільників: куточок лісу, екологічна стежка, екологічна кімната?

2.При аналізі предметно-просторового оточення в дошкільному навчальному закладі, зробіть висновок про те, наскільки враховуються інтереси дитини і її психологічне здоров′я чи реалізуються принципи будування розвиваючого оточення.

Розкрийте принципи будування розвиваючого оточення в дошкільному навчальному закладі: принцип дистанції, позиції при взаємодії, принцип активності, самостійності, творчості, принцип стабільності - динамічності, принцип гнучкого зонування, принцип емоціогеності оточення, індивідуальної комфортності і емоційного благополуччя кожної дитини та дорослого, припини сполучення звичних і неординарних елементів в естетичній організації оточення, принцип відкритості та закритості, принцип урахування статевої і вікової різниці у дітей.

Ознайомтесь з інтер'єром дошкільного закладу. Зробіть аналіз його відповідності естетичним вимогам.

Тема 2. Вихователь - головний організатор навчально- виховного процесу в дошкільному навчальному закладі

При виконанні завдань 2 і 3 теми студентам рекомендовано звернути увагу та оцінити як дотримуються вихователі таких правил особисто-орієнтованої взаємодії: Ніколи не виставляйте дітей на жарт (не сварить при всіх, не заставляйте просити пробачення). Не порівнюйте дітей. Не докоряйте дітям. Не ображайте. Не скаржиться на них батькам. Не наказуйте, не вимагайте жорстко. Забезпечте  успіх всіх справ і особливо у творчості, вчасно допоможіть дитині. Хваліть дитину за успіхи. Домовляйтесь, поступайтесь бажанням, прощайте щиро.

Завдання 3. Вивчення специфіки праці вихователя: функції педагога дошкільного закладу

Мета: формування уявлень про те, що вихователь - головний організатор навчально-виховного процесу в дошкільному навчальному закладі.

Ознайомтесь з функціями педагога-дошкільника та проаналізуйте їх.

Проаналізуйте індивідуальний контакт вихователя з дітьми.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 187; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.011 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь