Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Миколаївський міжрегіональний інститут розвитку людини ВНЗ  «Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна»



Миколаївський міжрегіональний інститут розвитку людини ВНЗ  «Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна»

Факультет економіки та підприємництва

Кафедра комп’ютерної інженерії та економічної кібернетики

 

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

Директор Миколаївського

ВНЗ університету «Україна»                                                   ______________ Р.П. Вдовиченко

 

Програма

Комплексного державного екзамену з фаху

для випускників освітнього рівня «бакалавр»

галузі знань 0305 «Економіка та підприємництво»

напряму підготовки 6.030502 «Економічна кібернетика»

 

 

Миколаїв 2016


Програма комплексного екзамену з фаху для випускників освітнього рівня «бакалавр» галузі знань 0305 «Економіка та підприємництво» напряму підготовки 6.030502 «Економічна кібернетика» підготовлена відповідно до Галузевих стандартів вищої освіти та відповідає освітній характеристиці підготовки фахівців заявленого напряму.

 

 

Укладачі: Гуріна О.В., кандидат економічних наук, доцент;
  Крамаренко І.С., кандидат економічних наук, доцент;
  Гроза А.Д., кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри.
   
   

Програма державного екзамену з фаху обговорена та схвалена на засіданні кафедри комп’ютерної інженерії та економічної кібернетики

Протокол № _____ від «___» ___________ 20___ р.

 

Завідувач кафедри                                                          ______________




ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

ПЕРЕЛІК ТЕОРЕТИЧНИХ ПИТАНЬ,

Що входять до комплексного іспиту за фахом

Економічна кібернетика

  1. Сутність соціально-економічних систем. Структура соціально-економічних систем. Властивості соціально-економічних систем.
  2. Необхідність використання математичного моделювання економічних процесів. Схема математичного моделювання економічних процесів.
  3. Системні характеристики соціально-економічних систем. Стійкість розвитку соціально-економічних систем. Ефективність соціально-економічних систем. Маневреність, надійність, напруженість, еластичність соціально-економічних систем.
  4. Класифікація та властивості систем.
  5. Опис соціально-економічних систем різних типів (підприємство, фінансово-кредитні установи, галузі економіки, органи державного управління, економіки в цілому) як кібернетичних систем.
  6. Сутність технології структурного моделювання (SADT)
  7. Технологія DataMining.
  8. Етапи проведення інтелектуального аналізу даних.

9. Виробничі функції та їх види.

10. Принципова схема міжгалузевого балансу виробництва і розподілу сукупного суспільного продукту у вартісному вираженні.

11. Трисекторна модель Солоу та її зміст. Прямі і зворотні зв’язки у моделі Солоу.

12. Сутність імітаційних експериментів. Схема проведення імітаційних експериментів та його етапи.

13. Структурна схема управління: сутність і призначення каналу зворотного зв’язку. Основні вимоги до СУ та ОУ.

14. Приклади типів управління у природних, технічних та соціально-економічних системах. Особливості управління у складних системах.

15. Сутність системного підходу в управлінні та його основні етапи.

  1. Загальна характеристика систем управління.
  2. Переваги та недоліки централізації та децентралізації в управлінні.
  3. Спрощена графічна схема управління галуззю економіки, містом, комерційним банком, підприємством, університетом. Спільні риси та відмінності.
  4. Спільне і відмінне у кібернетичному та синергетичному підходах до управління?
  5. Сутність синергетичного підходу до управління економічними системами.

Системи прийняття рішень

1. Сутність та призначення систем підтримки прийняття рішень

2. Галузі застосування та можливості СППР Marketing Expert

3. Галузі застосування та можливості СППР Decision Grid

4. Галузі застосування та можливості СППР Visual IFPS/Plus

5. Основні можливості мови Visual IFPS/Plus

6. Імітаційне моделювання (аналіз ризику) у Visual IFPS/Plus

7. Бази даних і системи керування базою даних у СППР

8. Дейтамайнінг (Data Mining)— засоби інтелектуального аналізу даних у СППР

9. Системи підтримки прийняття рішень на основі сховищ даних та OLAP-систем

10. Система аналітичного інтерактивного оброблення OLAP та її реалізація в системах підтримки прийняття рішень

11. Групові системи підтримки прийняття рішень

12. Групове програмне забезпечення Lotus Notes

13. Групова система підтримки прийняття рішень GroupSystems

14. Галузі застосування та можливості СППР PSTM (Personal Information Systems of Top Managers)

15. Концепція гіперкубу в системах підтримки прийняття рішень.

Перелік практичних завдань,

Моделювання економіки

1. Визначити суму грошей, яку фірма має покласти до банку, коли ставка складного відсотка є 12 % річних, щоб через 15 років зняти з рахунка 100 тис грн, потрібних, скажімо, для купівлі нового обладнання.

 

2. Визначити суму грошей, яку фірма має покласти до банку, коли ставка складного відсотка є 1 % річних, щоб через 12 років зняти з рахунка 200 тис грн, потрібних, скажімо, для купівлі нового обладнання.

 

3. Визначити суму грошей, яку фірма має покласти до банку, коли ставка складного відсотка є 8 % річних, щоб через 10 років зняти з рахунка 150 тис грн, потрібних, скажімо, для купівлі нового обладнання.

 

4. Розглянемо знайдену за даними 1960-1995 рр. виробничу функцію валового внутрішнього продукту США: Х=4,43К0,205 L0,807. Обчислити масштаб та ефективність виробництва.

 

5. Розглянемо знайдену за даними 1960-1995 рр. вироб­ничу функцію валового внутрішнього продукту США: Х=2,248К0,404 L0,803. Обчислити масштаб та ефективність виробництва.

 

6. Розглянемо знайдену за даними 1960-1995 рр. вироб­ничу функцію валового внутрішнього продукту США: Х=3,218К0,303 L0,705. Обчислити масштаб та ефективність виробництва.

 

7. Щоденний попит на продукцію складає 300 одиниць, витрати на розміщення замовлення постійні і дорівнюють 100 000 грн. Щоденні витрати на зберігання одиниці запасу 0,05 тис. грн. Визначити оптимальний розмір партії, інтервал часу між партіями і точку замовлення якщо термін використання замовлення 2 дні.

 

8. Фірма проектує лінію газопроводу для обслуговування 5 міст, які складають деякий регіон. Відстані між містами вказані на сітці графа.

Вершина 1 є централізованим джерелом газу, що поступає у даний регіон, всі інші вершини відповідають п’яти містам. Необхідно знайти такий маршрут для будівництва газопроводу, який би мав мінімальну довжину і з’єднував всі міста даного регіону.

9. Визначити найкоротші шляхи для наступної сіткової моделі: Визначити:

 

10. За заданою матрицею однокрокового переходу системи побудувати імовірнісний граф.

 

 

11. За заданою матрицею однокрокового переходу системи побудувати імовірнісний граф.

12. За заданим імовірнісним графом побудувати матрицю ймовірностей однокрокового переходу.

 

 

13. Визначити:

А) замкнуту стохастичну множину;

Б) ергодичну множину;

В) поглинаючий стан;

Г) нестійку множину.

 

14. Мета дослідження полягає в тому, щоб з’ясувати, яким видом транспорту (тролейбусом, автобусом, метро) користується середньо-статистичний мешканець столиці дістаючись до місця роботи. Було виявлено, що коли він певного дня робочого тижня їхав до місця роботи автобусом, то імовірність того, що наступного дня він скористається тим самим транспортом дорівнює 0,6, а імовірність того, що він змінить автобус на тролейбус чи метро відповідно дорівнює 0,35 та 0,05.

Якщо спочатку він їхав тролейбусом, то імовірність того, що наступного дня він не змінить цього виду транспорту дорівнює 0,7, а імовірність того, що він змінить тролейбус на автобус чи метро становить відповідно 0,25 та 0,05.

Нарешті, коли він спочатку скористався метро, то імовірність того, що наступного дня він використає той самий транспорт становить 0,8, а ймовірність зміни на автобус чи тролейбус відповідно дорівнює 0,05 та 0,15.Скласти матрицю однокрокового переходу і визначити імовірність того, що він буде користуватися автобусом у середу і п’ятницю, якщо у понеділок він їхав метро.

 

15. У певному місті знаходяться 3 супермаркети А1, А2, А3, які конкурують між собою. Фірма з вивчення ринку зібрала і обробила інформацію за 5 місяців про частку (у відсотках) покупців, що користуються послугами цих супермаркетів.

Було з’ясовано, що супермаркет А1 зберіг 80 % своїх покупців, придбавши 10 % супермаркету А2 і 2 % супермаркету А3. Супермаркет А2 зберіг 70 % своїх покупців, придбав 8 % супермаркету А3 і 14 % А1. Супермаркет А3 зберіг 90 % своїх покупців і придбав 6 % супермаркету А1 і 20 % супермаркету А2.

Побудувати ймовірнісну матрицю переходів покупців за один крок

 

16. У певному місті знаходяться 3 супермаркети А1, А2, А3, які конкурують між собою. Фірма з вивчення ринку зібрала і обробила інформацію за 5 місяців про частку (у відсотках) покупців, що користуються послугами цих супермаркетів.

Було з’ясовано, що супермаркет А1 зберіг 75 % своїх покупців, придбавши 7 % супермаркету А2 і 1,5 % супермаркету А3. Супермаркет А2 зберіг 69 % своїх покупців, придбав 7,5 % супермаркету А3 і 15 % А1. Супермаркет А3 зберіг 92 % своїх покупців і придбав 5,5 % супермаркету А1 і 21,5 % супермаркету А2.

Побудувати ймовірнісну матрицю переходів покупців за один крок.

 

17. Визначити суму грошей, яку фір­ма має покласти до банку, коли ставка складного відсотка є 11% річних, щоб через 12 років зняти з рахунка 300 тис грн, потрібних, скажімо, для купівлі нового обладнання.

 

18. Консервним заводом заплановано виготовити у плановому році 110 тис. умовних банок овочевих консервів, у тому числі вищого сорту 65% загальної кількості. Ціна одиниці продукції першого сорту 10,5 грн., а до ціни вищого сорту встановлена надбавка в розмірі 20% ціни першого сорту.

Визначити коефіцієнт сортності продукції по заводу у плановому році та його зміну порівняно зі звітним, якщо у звітному році коефіцієнт сортності становив 0,92.

 

19. Консервним заводом заплановано виготовити у плановому році 140 тис. умовних банок овочевих консервів, у тому числі вищого сорту 70% загальної кількості. Ціна одиниці продукції першого сорту 12,0 грн., а до ціни вищого сорту встановлена надбавка в розмірі 22% ціни першого сорту.

Визначити коефіцієнт сортності продукції по заводу у плановому році та його зміну порівняно зі звітним, якщо у звітному році коефіцієнт сортності становив 0,94.

 

20. Щоденний попит на продукцію складає 300 одиниць, витрати на розміщення замовлення постійні і дорівнюють 100 000 грн. Щоденні витрати на зберігання одиниці запасу 0,05 тис. грн. Визначити оптимальний розмір партії, інтервал часу між партіями і точку замовлення якщо термін використання замовлення 2 дні.

ЕКОНОМІКА ПІДПРИЄМСТВ

1. Проаналізуйте ступінь оновлення випуску продукції у звітному році за даними таблиці:

Показники План Факт
Кількість видів продукції 86 94
в тому числі нових видів 22 18
Обсяг виробництва продукції в гуртових цінах підприємства, тис. грн. 4900 5000
в тому числі нових видів, тис. грн. 1620 1280

 

2. Консервним заводом заплановано виготовити у плановому році 110 тис. умовних банок овочевих консервів, у тому числі вищого сорту 65% загальної кількості. Ціна одиниці продукції першого сорту 10,5 грн., а до ціни вищого сорту встановлена надбавка в розмірі 20% ціни першого сорту.

Визначити коефіцієнт сортності продукції по заводу у плановому році та його зміну порівняно зі звітним, якщо у звітному році коефіцієнт сортності становив 0,92.

 

3. Визначити річний економічний ефект у виробника побутових кухонних комбайнів нової поліпшеної моделі та строк окупності додаткових капітальних вкладень за даними таблиці:

Показники Стара модель Поліпшена модель
Річний випуск, тис. шт. 80 80
Додаткові капіталовкладення, пов’язані із освоєнням виробництва нової моделі, тис. грн. - 2000
Собівартість комбайна, грн. 825 1025
Роздрібна ціна комбайна, грн. 900 1125

 

4. Визначити річний економічний ефект від виробництва і споживання харчових поліпшувачів із натуральної сировини, які використовуються в хлібопекарській промисловості. Вихідні дані в таблиці:

Показники Старий продукт Новий продукт
Інвестиції в будівництво нового цеху харчових поліпшувачів підвищеної якості, тис. грн. - 2000
Річний обсяг виробництва продукції, т 650 650
Гуртова ціна продукції, грн. / т 3240 3800
Собівартість 1-ї тонни продукції, грн. 2680 2920
Питомі витрати на 1 тонну хлібобулочних виробів, кг 60 22
Обсяг виробництва хлібобулочних виробів, т / рік 1000 1000

 

5. Визначити витрати на 1 грн. товарної продукції і процент зниження собівартості продукції за даними таблиці:

Вироби

Річний випуск, шт.

Собівартість одиниці продукції, грн. / шт.

Гуртова ціна за одиницю, грн. / шт.

звіт план звіт план
Х 4000 4300 80 78 83
У 10000 9000 16 14 18

 

6. За звітними даними собівартість товарної продукції становила 74000 грн., питома вага основної заробітної плати виробничих робітників у ній 26%, матеріальних затрат – 48%. На плановий період передбачено досягти росту продуктивності праці одного працюючого на 2%, середньої заробітної плати – на 1%, а зниження матеріальних витрат – на 4%. З'ясувати, як зміниться собівартість товарної продукції у плановому періоді.

 

7. За рік підприємство виготовило 200 виробів загальною собівартістю 72000 грн., причому питома вага основної заробітної плати виробничих робітників становить 22%. Розрахувати величину загальновиробничих витрат, які були включені у калькуляцію собівартості одиниці продукції, якщо їх загальна сума дорівнювала 39,5 тис. грн.

 

8. Калькуляція собівартості одиниці продукції підприємства представлена в таблиці:

Статті калькуляції Сума, грн.
1. Вартість основних і допоміжних матеріалів (за мінусом зворотних відходів) 93,6
2. Куповані напівфабрикати 73,5
3. Паливо і енергія на технологічні цілі 58,2
4. Заробітна плата основних виробничих робітників 29,5
5. Заробітна плата допоміжних виробничих робітників 2,3
6. Відрахування на соціальні заходи 3,1
7. Загальновиробничі витрати 76,9
8. Адміністративні витрати 33,8
9. Інші виробничі витрати 0,8
10. Всього виробнича собівартість
11. Витрати на збут 5,3
12. Повна собівартість

Рівень рентабельності запланований у розмірі 18%. Обчислити вільну відпускну ціну з ПДВ та суму ПДВ, що підлягає сплаті до бюджету.

 

9. Пальто з натурального хутра має повну собівартість 5000 грн. Рівень рентабельності даного виробу 33%. Надбавка за високу якість і відповідність міжнародним стандартам – 15%. Ставка акцизного збору 30%. Торговельна надбавка – 12% до вільної відпускної ціни з ПДВ. Розрахувати роздрібну ціну пальта.

 

10. Визначити прибуток виробника від продажу одиниці виробу, якщо його повна собівартість 5,7 грн.; регульована роздрібна ціна виробу з ПДВ – 10 грн.; торговельна знижка, встановлена державою, 5%; ставка акцизного збору – 16%.

 

ДЕРЖАВНОГО ЕКЗАМЕНУ З ФАХУ

Оцінка студенту за державний комплексний екзамен з фаху виставляється за національною шкалою та за шкалою ECTS. Відповідь на кожне запитання білета оцінюється окремою оцінкою «відмінно», «добре», «задовільно» чи «незадовільно». Загальна оцінка по білету підраховується як середньоарифметичне значення оцінок, отриманих з кожного блоку екзаменаційного білету та виставляється на закритому засіданні Екзаменаційної комісії шляхом відкритого голосування по кожному студенту. Студенту виставляється оцінка, за яку подано більшість голосів членів комісії. За рівної кількості голосів вирішальним є голос голови комісії.

Оцінка «відмінно» може бути поставлена лише у тому випадку, якщо жодне із запитань екзаменаційного білета не оцінено нижче оцінки «добре».

Оцінювання якості виконання екзаменаційних тестових завдань здійснюється за допомогою коефіцієнту засвоєння:

K = N / Р,

де N – правильно виконані істотні операції рішення (відповіді);

Р – загальна кількість визначених істотних операцій еталону рішення (відповіді).

Критеріями визначення оцінок на тестові завдання, при врахуванні, що один екзаменаційний білет містить 30 тестових завдань, оцінка буде наступною:

Оцінка за національною шкалою Коефіцієнт засвоєння Кількість правильних відповідей
Відмінно K > 0,9 30 – 27
Добре К = 0,8…0,9 26 – 24
Задовільно К = 0,7…0,79 23 – 21
Незадовільно K < 0,7 20 – 0

Критерії оцінювання результатів комплексного державного іспиту за фахом з врахуванням оцінок за національною шкалою та за шкалою ECTS:

 

Оцінка «Відмінно» (100 – 90 балів «А»)

Виставляється студенту, який дав правильну і повну відповідь на теоретичну частину білету та додаткові питання і впевнено продемонстрував всебічні, систематизовані, глибокі знання програмного матеріалу. Відповідь свідчить про відмінну підготовленість та уміння зв’язано та логічно викладати матеріал.

 

Оцінка «Добре» (82 – 89 балів «В»)

Виставляється студенту, який продемонстрував достатньо повне знання матеріалу, але за умови, що принципові моменти запитань були розкриті (до 15%), виявив розуміння значення отриманих знань для практичної діяльності, правильно виконав тестові завдання, але були допущені декілька помилок.

 

Оцінка «Добре» (75 – 81 балів «С»)

Виставляється студенту, що відповідаючи на білет студент допускає несуттєві неточності й не може чітко відповісти на поставлені у білеті запитання, залишаючи тим самим нерозкритим до 25% їх змісту, за умови, що допущені несуттєві помилки при відповіді на тестові завдання, які усуваються самим студентом, коли на помилки вказує екзаменатор.

 

Оцінка «Задовільно» (67 – 74 балів «D»)

Виставляється студенту за наявність у відповіді декількох суттєвих неточностей, нечіткість відповіді, та коли до 30% змісту білета залишається нерозкритим, але при цьому базові тестові завдання в основному є правильними.

 

Оцінка «Задовільно» (60 – 66 балів «Е»)

Виставляється студенту, якщо під час відповіді допущено ряд суттєвих помилок, або коли студент не розкриває до 50% змісту питань білета. На додаткові запитання екзаменатора відповідає теж в межах 45-50%. При відповіді на тестове завдання допущені помилки і порушена логіка їх розв'язання, що вплинуло на результат та правильність відповідей. Але при нагадуванні екзаменатором питань, студент самостійно згадує їх суть і швидко знаходить правильну відповідь тестового завдання.

 

Оцінка «Незадовільно» (35 – 59 балів «FX»)

Виставляється студенту, який виявив недостатній рівень теоретичних знань та не зміг дати відповідь на додаткові питання. Відповідь свідчить про незадовільний рівень підготовленості.

 

Оцінка «Незадовільно» (0 – 34 балів «F»)

Оцінка з обов’язковим повторним курсом навчання.

 

Результати комплексного державного екзамену з фаху оформляються протоколами відповідно до «Положення про порядок створення та організацію роботи Екзаменаційної комісії у Відкритому міжнародному університеті розвитку людини "Україна"» і підписуються головою, членами та секретарем ЕК. Протоколи зберігаються в деканаті факультету економіки та підприємництва Миколаївського міжрегіонального інституту розвитку людини ВНЗ «Університет "Україна"» згідно номенклатури справ.

Студентам, які з поважних причин (обов'язкове документальне підтвердження) не змогли скласти державний екзамен у визначені навчальним графіком терміни, директором інституту може бути встановлений новий термін складання екзамену, але не пізніше 30 серпня поточного року. Студент, що не склав державного екзамену відраховується з коледжу та лише після поновлення допускається до повторного складання екзамену в наступному році.

 

Економічна кібернетика

1. Шарапов О.Д., Дербенцев В.Д., Семьонов Д.Є. Економічна кібернетика: Навч. посібник. – К.: КНЕУ, 2011. – 231 с.

2. Шарапов О.Д., Дербенцев В.Д., Семьонов Д.Є. Системний аналіз: Навч.- посібник. для самост. вивч. дисц.– К.: КНЕУ, 2013. – 154 с.

3. Шарапов О.Д., Семьонов Д.Є., Дербенцев В.Д. Дискретний аналіз: Навч.-метод. посібник для самост. вивч. дисц. – К.: КНЕУ, 2012. – 126 с.

4. Шарапов А.Д., Сиднев С.В. Системныйанализ. Учеб. пособие. – К.: Техника, 2013.

5. Акимов О.Е. Дискретная математика. -Комсомольск-на-Амуре, 2006.

6. Андрейчиков А.В., Андрейчикова О.Н. Анализ, синтез, планированиерешений в экономике. - М.: Финансы и статистика, 2010. – 368 с.

7. Анфилатов В.С., Емельянов А.А., Кукушкин А.А. Системный анализ в управлении. – М.: Финансы и статистика, 2012. – 368 с.

8. Горбатов В.А. Основыдискретной математики. - М.: Высшая школа, 2006.

9. Донской В.И. Дискретная математика : Учеб. пос. — Симф. : "СОНАТ", 2010.

10. Катеринко А.В. Системний аналіз об’єктів та процесів комп’ютеризації. – Львов: «Науковий світ - 2000». – 424 с.

11. Капітонова Ю.В., Кривий С.Л., Летичевський О.А., Луцький Г.М., Печурін М.К. Основи дискретної математики: Підручник. – К.: Наукова думка, 2012. -579с.

12. Пономаренко О.І., Пономаренко В.О. Системні методи в економіці, менеджменті та бізнесі. - К.:Либідь, 2011. – 240 с.

13. Оленко А.Я., Ядренко М.Й. Дискретна математика: Навч.-метод.посібник / Національний ун-т "Києво-Могилянська академія". - К., 2009. - 83с.

Моделювання економіки

1. Вiтлiнський В.В. Моделювання економiки: Навч. Посібник / Вiтлiнський В.В. – Iрпiнь: КНЕУ, 2003. – 408 с. 2. Машина Н.I. Математичнi методи в економiцi: Навч. посібник / Машина Н.I. – К.: Центр навчальної лiтератури, 2003. – 148 с. 3. Моделювання макроекономiчної динамiки: Навч. посiбник. – К.: Центр навчальної лiтератури, 2003. – 236 с. 4. Федосеев В.В., Эриашвили Н.Д. Экономико-математические методы и модели в маркетинге: Учеб. пособие / Федосеев В.В., Эриашвили Н.Д. - 2-е изд., перераб. и доп. – М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2001. – 159 с. 5. Чураков Е.П. Математические методы обработки экспериментальных данных в экономике: Учеб. пособие / Чураков Е.П. – М.: Финансы и статистика, 2004.- 240 с. 6. Шелобаев С.И. Математические методы и модели в экономике, финансах, бизнесе: Учеб. пособие / Шелобаев С.И. – М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2004. – 367 с. 7. Багриновский, К.А., Матюшок В.М. Экономико-математические методы и модели (микроэкономика): Учеб. пособие / Багриновский, К.А., Матюшок В.М. – М.: Изд-во РУДН, 1999. – 183 с.8. Математические методы в экономике: Учебник / О. Замков, А. Толстопятенко, Ю. Черемных. – 4-е изд., стереотип. – М.: Дело и Сервис, 2004. – 368 с. 9. Макаренко Т.I. Моделювання та прогнозування у маркетингу: Навч. посібник / Макаренко Т.I. – К.: Центр навчальної лiтератури, 2005. – 160 с.

Миколаївський міжрегіональний інститут розвитку людини ВНЗ  «Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна»

Факультет економіки та підприємництва


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 207; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.097 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь