Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Моделювання економічної динаміки
1. Динамічні системи і їхні властивості. 2. Формальне визначення динамічної системи. 3. Математичний апарат опису динамічних характеристик складних систем. 4. Модель Харрода-Домара. 5. Модель Солоу. 6. Динамічна модель В. Леонтьєва. 7. Нелінійні динамічні системи. 8. Лінійні моделі попиту та пропозиції. 9. Модель ринкової рівноваги Вальраса. 10. Рівновага та стійкість динамічних систем. 11. Нерівновага та нестійкість динамічних систем. 12. Стохастична стійкість систем. 13. Біфуркації в нелінійних динамічних системах. 14. Катастрофи - стрибкоподібні зміни стану у динамічних системах. 15. Якісні зміни в соціально-економічних системах. 16. Опис якісних змін у динамічних неперервних системах. 17. Модель розвитку економіки України. 18. Технологічна концепція моделі суспільної еволюції. 19. Синергетична парадигма вивчення складних економічних систем. 20. Розвиток концепцій самоорганізації. 21. Основні поняття самоорганізації системи. Системи прийняття рішень 1. Сутність та призначення систем підтримки прийняття рішень 2. Галузі застосування та можливості СППР Marketing Expert 3. Галузі застосування та можливості СППР Decision Grid 4. Галузі застосування та можливості СППР Visual IFPS/Plus 5. Основні можливості мови Visual IFPS/Plus 6. Імітаційне моделювання (аналіз ризику) у Visual IFPS/Plus 7. Бази даних і системи керування базою даних у СППР 8. Дейтамайнінг (Data Mining)— засоби інтелектуального аналізу даних у СППР 9. Системи підтримки прийняття рішень на основі сховищ даних та OLAP-систем 10. Система аналітичного інтерактивного оброблення OLAP та її реалізація в системах підтримки прийняття рішень 11. Групові системи підтримки прийняття рішень 12. Групове програмне забезпечення Lotus Notes 13. Групова система підтримки прийняття рішень GroupSystems 14. Галузі застосування та можливості СППР PSTM (Personal Information Systems of Top Managers) 15. Концепція гіперкубу в системах підтримки прийняття рішень. Інформаційні системи та технології в управлінні 1. Економічна інформація та її характеристики. 2. Системний підхід до створення ІС. 3. Життєвий цикл ІС. 4. Технологія проектування ІС. 5. Склад і зміст робіт при формуванні та аналізі вимог до ІС. 6. Склад робіт під час розробки концепції ІС. 7. Склад і зміст робіт при формуванні технічного завдання на розробку ІС. 8. Методи дослідження предметної області при створенні ІС. 9. Методи збирання інформації, притаманні ІС . 10. Методи та засоби аналізу зібраної інформації в ІС. 11. Методика дослідження ІС. 12. Склад і зміст робіт на стадії «Технічний проект» ІС. 13. Склад і зміст робіт на стадії «Робоча документація» ІС. 14. Склад документації на проектних стадіях ІС. 15. Основні поняття АРМу. Перелік практичних завдань, Що входять до комплексного державного іспиту за фахом Моделювання економіки 1. Визначити суму грошей, яку фірма має покласти до банку, коли ставка складного відсотка є 12 % річних, щоб через 15 років зняти з рахунка 100 тис грн, потрібних, скажімо, для купівлі нового обладнання.
2. Визначити суму грошей, яку фірма має покласти до банку, коли ставка складного відсотка є 1 % річних, щоб через 12 років зняти з рахунка 200 тис грн, потрібних, скажімо, для купівлі нового обладнання.
3. Визначити суму грошей, яку фірма має покласти до банку, коли ставка складного відсотка є 8 % річних, щоб через 10 років зняти з рахунка 150 тис грн, потрібних, скажімо, для купівлі нового обладнання.
4. Розглянемо знайдену за даними 1960-1995 рр. виробничу функцію валового внутрішнього продукту США: Х=4,43К0,205 L0,807. Обчислити масштаб та ефективність виробництва.
5. Розглянемо знайдену за даними 1960-1995 рр. виробничу функцію валового внутрішнього продукту США: Х=2,248К0,404 L0,803. Обчислити масштаб та ефективність виробництва.
6. Розглянемо знайдену за даними 1960-1995 рр. виробничу функцію валового внутрішнього продукту США: Х=3,218К0,303 L0,705. Обчислити масштаб та ефективність виробництва.
7. Щоденний попит на продукцію складає 300 одиниць, витрати на розміщення замовлення постійні і дорівнюють 100 000 грн. Щоденні витрати на зберігання одиниці запасу 0,05 тис. грн. Визначити оптимальний розмір партії, інтервал часу між партіями і точку замовлення якщо термін використання замовлення 2 дні.
8. Фірма проектує лінію газопроводу для обслуговування 5 міст, які складають деякий регіон. Відстані між містами вказані на сітці графа. Вершина 1 є централізованим джерелом газу, що поступає у даний регіон, всі інші вершини відповідають п’яти містам. Необхідно знайти такий маршрут для будівництва газопроводу, який би мав мінімальну довжину і з’єднував всі міста даного регіону. 9. Визначити найкоротші шляхи для наступної сіткової моделі: Визначити:
10. За заданою матрицею однокрокового переходу системи побудувати імовірнісний граф.
11. За заданою матрицею однокрокового переходу системи побудувати імовірнісний граф. 12. За заданим імовірнісним графом побудувати матрицю ймовірностей однокрокового переходу.
13. Визначити: А) замкнуту стохастичну множину; Б) ергодичну множину; В) поглинаючий стан; Г) нестійку множину.
14. Мета дослідження полягає в тому, щоб з’ясувати, яким видом транспорту (тролейбусом, автобусом, метро) користується середньо-статистичний мешканець столиці дістаючись до місця роботи. Було виявлено, що коли він певного дня робочого тижня їхав до місця роботи автобусом, то імовірність того, що наступного дня він скористається тим самим транспортом дорівнює 0,6, а імовірність того, що він змінить автобус на тролейбус чи метро відповідно дорівнює 0,35 та 0,05. Якщо спочатку він їхав тролейбусом, то імовірність того, що наступного дня він не змінить цього виду транспорту дорівнює 0,7, а імовірність того, що він змінить тролейбус на автобус чи метро становить відповідно 0,25 та 0,05. Нарешті, коли він спочатку скористався метро, то імовірність того, що наступного дня він використає той самий транспорт становить 0,8, а ймовірність зміни на автобус чи тролейбус відповідно дорівнює 0,05 та 0,15.Скласти матрицю однокрокового переходу і визначити імовірність того, що він буде користуватися автобусом у середу і п’ятницю, якщо у понеділок він їхав метро.
15. У певному місті знаходяться 3 супермаркети А1, А2, А3, які конкурують між собою. Фірма з вивчення ринку зібрала і обробила інформацію за 5 місяців про частку (у відсотках) покупців, що користуються послугами цих супермаркетів. Було з’ясовано, що супермаркет А1 зберіг 80 % своїх покупців, придбавши 10 % супермаркету А2 і 2 % супермаркету А3. Супермаркет А2 зберіг 70 % своїх покупців, придбав 8 % супермаркету А3 і 14 % А1. Супермаркет А3 зберіг 90 % своїх покупців і придбав 6 % супермаркету А1 і 20 % супермаркету А2. Побудувати ймовірнісну матрицю переходів покупців за один крок
16. У певному місті знаходяться 3 супермаркети А1, А2, А3, які конкурують між собою. Фірма з вивчення ринку зібрала і обробила інформацію за 5 місяців про частку (у відсотках) покупців, що користуються послугами цих супермаркетів. Було з’ясовано, що супермаркет А1 зберіг 75 % своїх покупців, придбавши 7 % супермаркету А2 і 1,5 % супермаркету А3. Супермаркет А2 зберіг 69 % своїх покупців, придбав 7,5 % супермаркету А3 і 15 % А1. Супермаркет А3 зберіг 92 % своїх покупців і придбав 5,5 % супермаркету А1 і 21,5 % супермаркету А2. Побудувати ймовірнісну матрицю переходів покупців за один крок.
17. Визначити суму грошей, яку фірма має покласти до банку, коли ставка складного відсотка є 11% річних, щоб через 12 років зняти з рахунка 300 тис грн, потрібних, скажімо, для купівлі нового обладнання.
18. Консервним заводом заплановано виготовити у плановому році 110 тис. умовних банок овочевих консервів, у тому числі вищого сорту 65% загальної кількості. Ціна одиниці продукції першого сорту 10,5 грн., а до ціни вищого сорту встановлена надбавка в розмірі 20% ціни першого сорту. Визначити коефіцієнт сортності продукції по заводу у плановому році та його зміну порівняно зі звітним, якщо у звітному році коефіцієнт сортності становив 0,92.
19. Консервним заводом заплановано виготовити у плановому році 140 тис. умовних банок овочевих консервів, у тому числі вищого сорту 70% загальної кількості. Ціна одиниці продукції першого сорту 12,0 грн., а до ціни вищого сорту встановлена надбавка в розмірі 22% ціни першого сорту. Визначити коефіцієнт сортності продукції по заводу у плановому році та його зміну порівняно зі звітним, якщо у звітному році коефіцієнт сортності становив 0,94.
20. Щоденний попит на продукцію складає 300 одиниць, витрати на розміщення замовлення постійні і дорівнюють 100 000 грн. Щоденні витрати на зберігання одиниці запасу 0,05 тис. грн. Визначити оптимальний розмір партії, інтервал часу між партіями і точку замовлення якщо термін використання замовлення 2 дні. ЕКОНОМІКА ПІДПРИЄМСТВ 1. Проаналізуйте ступінь оновлення випуску продукції у звітному році за даними таблиці:
2. Консервним заводом заплановано виготовити у плановому році 110 тис. умовних банок овочевих консервів, у тому числі вищого сорту 65% загальної кількості. Ціна одиниці продукції першого сорту 10,5 грн., а до ціни вищого сорту встановлена надбавка в розмірі 20% ціни першого сорту. Визначити коефіцієнт сортності продукції по заводу у плановому році та його зміну порівняно зі звітним, якщо у звітному році коефіцієнт сортності становив 0,92.
3. Визначити річний економічний ефект у виробника побутових кухонних комбайнів нової поліпшеної моделі та строк окупності додаткових капітальних вкладень за даними таблиці:
4. Визначити річний економічний ефект від виробництва і споживання харчових поліпшувачів із натуральної сировини, які використовуються в хлібопекарській промисловості. Вихідні дані в таблиці:
5. Визначити витрати на 1 грн. товарної продукції і процент зниження собівартості продукції за даними таблиці:
6. За звітними даними собівартість товарної продукції становила 74000 грн., питома вага основної заробітної плати виробничих робітників у ній 26%, матеріальних затрат – 48%. На плановий період передбачено досягти росту продуктивності праці одного працюючого на 2%, середньої заробітної плати – на 1%, а зниження матеріальних витрат – на 4%. З'ясувати, як зміниться собівартість товарної продукції у плановому періоді.
7. За рік підприємство виготовило 200 виробів загальною собівартістю 72000 грн., причому питома вага основної заробітної плати виробничих робітників становить 22%. Розрахувати величину загальновиробничих витрат, які були включені у калькуляцію собівартості одиниці продукції, якщо їх загальна сума дорівнювала 39,5 тис. грн.
8. Калькуляція собівартості одиниці продукції підприємства представлена в таблиці:
Рівень рентабельності запланований у розмірі 18%. Обчислити вільну відпускну ціну з ПДВ та суму ПДВ, що підлягає сплаті до бюджету.
9. Пальто з натурального хутра має повну собівартість 5000 грн. Рівень рентабельності даного виробу 33%. Надбавка за високу якість і відповідність міжнародним стандартам – 15%. Ставка акцизного збору 30%. Торговельна надбавка – 12% до вільної відпускної ціни з ПДВ. Розрахувати роздрібну ціну пальта.
10. Визначити прибуток виробника від продажу одиниці виробу, якщо його повна собівартість 5,7 грн.; регульована роздрібна ціна виробу з ПДВ – 10 грн.; торговельна знижка, встановлена державою, 5%; ставка акцизного збору – 16%.
|
Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 273; Нарушение авторского права страницы