Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


З написання та захисту магістерської роботи



МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

З написання та захисту магістерської роботи

З кримінального права

 

 

Луганськ

2013



Розробники:

начальник кафедри кримінального права, кандидат юридичних наук, доцент Письменський Є.О.;

професор кафедри кримінального права, доктор юридичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Дудоров О.О.

Ухвалено на засіданні кафедри кримінального права ФПФПС Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка (протокол від 29 серпня 2013 року № 1).



Вступ

 

    Сучасний курс української держави на впровадження демократичних засад у всі сфери життєдіяльності вимагає спрямування правоохоронної системи на захист конституційних прав і свобод людини та громадянина. Виконання цього завдання можливе лише за наявності високого рівня професійної підготовки фахівців-юристів, передусім, у галузі кримінального права. Підготовка слухачами (студентами) магістерської роботи, в сукупності з іншими формами та методами навчання, повною мірою сприяє вирішенню зазначеного завдання.

    Магістерська робота є логічним завершенням навчання у вищому навчальному закладі, яка демонструє рівень оволодіння слухачем (студентом) програмою освітньо-кваліфікаційного рівня „магістр” за спеціальністю „Правознавство” та „Правоохоронна діяльність”. Вона є самостійним науковим дослідженням, у якому мають розглядатися найбільш актуальні питання кримінально-правового характеру. Під час виконання такої роботи слухачі (студенти) магістратури повинні демонструвати отримані теоретичні знання, уміння поєднати їх із практикою правоохоронних органів і суду щодо застосування кримінального закону, враховувати специфічні особливості галузі кримінального права.

Організація та підготовка магістерських робіт з кримінального права здійснюється відповідно до чинного законодавства України та згідно з вимогами Положення про магістерські роботи слухачів Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка.

Мета магістерської роботи як кваліфікаційної наукової праці полягає у виявленні наукових фактів, висновків, рекомендацій, закономірностей або ж уточненні відомих раніше, але недостатньо досліджених проблем кримінального права. Як наукова праця, вона повинна мати внутрішню єдність, і обов’язково містити відомості щодо практичного застосування отриманих автором наукових результатів.

Задачами, які розв’язуються під час написання магістерської роботи, є:  

- сприяння вмінню опрацювати наукову та навчальну літературу, юридичні джерела, статистичні дані, правозастосовну практику з використанням сучасних інформаційних технологій;

- узагальнення теоретичного матеріалу;

- оволодіння методами наукового аналізу;

- формулювання науково обґрунтованих висновків;

- розроблення рекомендацій та пропозицій щодо вдосконалення кримінального законодавства та практики його застосування.

    Тематика магістерських робіт та строки їх виконання встановлюються на початку навчання в магістратурі. Слухач (студент) самостійно обирає тему роботи, яка обговорюється та затверджується на засіданні кафедри кримінального права. Обрана тематика має узгоджуватися з профілем професійної діяльності слухача (студента) та не дублювати теми магістерських робіт, які виконувались на кафедрі кримінального права в минулі роки.

Слухачу (студенту) магістратури відповідно до обраного напрямку дослідження призначається науковий керівник із числа науково-педагогічного складу кафедри кримінального права. Науковими керівниками можуть бути професори, доценти, а також старші викладачі, які мають науковий ступінь кандидата наук. Крім того, до керівництва магістерською роботою можуть залучатися висококваліфіковані спеціалісти та наукові співробітники органів внутрішніх справ, інших установ і відомств.

Керівник надає наукову й методичну допомогу, систематично контролює виконання роботи, вносить необхідні корективи, дає рекомендації стосовно доцільності прийняття того чи іншого рішення, а також робить висновок про остаточну готовність роботи.

Магістерська робота підлягає обов’язковому рецензуванню, до якого залучаються особи з числа науково-педагогічного складу університету або інших навчальних закладів, провідні фахівці органів внутрішніх справ або інших правозастосовчих органів.

Слухач (студент) несе персональну відповідальність за дотримання встановлених вимог до підготовки магістерської роботи та регламенту її виконання. Робота оцінюється позитивно тільки, якщо вона виконана самостійно та оформлена відповідно до вимог, передбачених цими рекомендаціями. 



Оформлення роботи

Магістерська робота має бути стилістично, граматично, а також технічно правильно й акуратно оформленою.

Магістерську роботу рекомендується оформлювати відповідно до державного стандарту України, а саме ДСТУ ГОСТ 7.1: 2006 «Система стандартів з інформації, бібліотечної та видавничої справи. Бібліографічний запис. Бібліографічний опис. Загальні вимоги та правила складання». Після закінчення написання роботу подають у вигляді спеціально підготовленого рукопису в твердому переплетенні.

Текстова частина магістерської роботи повинна бути надрукована на одному боці стандартних аркушів білого односортного паперу формату А 4 (210 – 297 мм). Оптимальний обсяг основної частини роботи, без урахування списку використаних джерел та додатків, становить 80 сторінок машинописного тексту (не менше ніж два друкованих аркуша), надрукованого через два інтервали або набраного на комп’ютері з міжрядковим інтервалом значенням 1, 5. Рекомендований шрифт Times New Roman розміру 14.

Сторінки мають бути пронумеровані по середині верхнього поля (або в правому верхньому куті), без крапки в кінці, за порядком від титульного аркуша до останньої сторінки (цифра «1» на титульному аркуші не ставиться) й мати поля:

- для тексту, надрукованого на машинці - зліва - 30 мм, справа - 10 мм, зверху - 20 мм, знизу - 25 мм;

- для тексту, набраного на комп’ютері - зліва - 30 мм, справа, зверху та знизу - по 20 мм.

Шрифт друку повинен бути чітким, щільність тексту – однаковою.

Нумерацію сторінок, розділів, підрозділів, пунктів, підпунктів, таблиць, формул подають арабськими цифрами без знака №.

Заголовки структурних частин роботи „ЗМІСТ”, „ПЕРЕЛІК УМОВНИХ СКОРОЧЕНЬ”, „ВСТУП”, „РОЗДІЛ”, „ВИСНОВКИ”, „ДОДАТКИ”, „СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ” ДРУКУЮТЬ ВЕЛИКИМИ ЛІТЕРАМИ СИМЕТРИЧНО ДО НАБОРУ. Заголовки підрозділів друкують маленькими літерами (крім першої великої) з абзацного відступу. Крапку в кінці заголовку не ставлять. Якщо заголовок складається з двох або більше речень, їх розділяють крапкою.

Не допускається розміщувати назву розділу, підрозділу, а також пункту в кінці сторінки, якщо після неї розміщено тільки один рядок тексту. Дуже важливо, щоб заголовки розділів і підрозділів магістерської роботи точно відбивали зміст викладеного в них тексту. Вони не можуть скорочувати або розширювати обсяг закладеної смислової інформації. Не рекомендується включати до заголовків слова та позначення загальних понять, вузькоспеціальних або місцевих термінів, скорочені слова й абревіатури.

Абзацний відступ повинен бути однаковим упродовж усього тексту роботи й дорівнювати п’яти знакам. Абзаци одного підрозділу або розділу за змістом послідовно пов’язують один із одним. Кількість самостійних речень у абзаці може бути різною та змінюватися залежно від складності думки, яка передається. У кожному абзаці треба дотримуватися систематичності та послідовності викладу фактів, внутрішньої логіки їх висвітлення, яка значною мірою визначається характером тексту.

Прізвища, назви установ, організацій, підприємств та інші власні назви в роботі наводять мовою оригіналу.

Не слід допускати скорочень слів, що не передбачені правилами орфографії, пунктуації, а також чинними стандартами в бібліотечній і видавничій справі.  

Кожну структурну частину магістерської роботи (за винятком підрозділів і підпунктів) треба починати з нової сторінки.

Розділи роботи повинні мати порядкову нумерацію в межах викладення змісту роботи. Після номера розділу ставиться крапка, наприклад: 1., 2., 3. і т.д.

Підрозділи повинні мати нумерацію в межах кожного розділу. Номери підрозділів складаються з номеру розділу і підрозділу, відокремлених крапкою.

Після номера підрозділу ставиться крапка, наприклад: 1.1., 1.2. і т.д.

ПРИКЛАДИ ОФОРМЛЕННЯ

Магістерська робота

Майор міліції

                                          Є.О. Письменський

 

Дата захисту «____» _____________ 2013 року

Оцінка                                                     

Підписи членів ДЕК: ______________________

 

 

Луганськ – 2013



РЕЦЕНЗІЯ

Вступ

Розділ 1. Історико-правовий та порівняльно-правовий огляд інституту звільнення від кримінальної відповідальності.

1.1. Звільнення від кримінальної відповідальності у вітчизняному законодавстві дорадянського періоду.

1.2. Звільнення від кримінальної відповідальності у вітчизняному законодавстві ХХ сторіччя.

1.3. Звільнення від кримінальної відповідальності у законодавстві зарубіжних країн.

Розділ 2. Звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку із дійовим каяттям як складова частина інституту звільнення від кримінальної відповідальності кримінального права України.

2.1. Поняття й загальна характеристика звільнення від кримінальної відповідальності.

2.2. Соціально-правова обумовленість встановлення звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку з дійовим каяттям та його місце в інституті звільнення від кримінальної відповідальності.

2.3. Підстави й умови звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з дійовим каяттям.

Розділ 3. Кримінально-правова характеристика дійового каяття.

3.1. Об’єктивні ознаки дійового каяття.

3.2. Суб’єктивні ознаки дійового каяття.

Висновки

Список використаних джерел


Орієнтовний план магістерської роботи з


Вступ

Розділ 1. Розвиток законодавства про кримінальну відпові­дальність за самовільне залишення військової частини або місця служби, що було чинним на українських землях.

Розділ 2. Кримінальна відповідальність за самовільне залишення військової частини або місця служби за законодавством зарубіжних держав.                                                   

Розділ 3. Юридичний аналіз складу самовільного залишення військової частини або місця служби.                                                       

3.1. Об’єкт самовільного залишення військової частини або місця служби.  

3.2. Об’єктивна сторона самовільного залишення військової частини або місця служби.                  

3.3. Суб’єкт самовільного залишення військової частини або місця служби.

3.4. Суб’єктивна сторона самовільного залишення військової частини або місця служби.

Розділ 4. Заходи кримінально-правового впливу, які застосо­вуються за самовільне залишення військової частини або місця служби.

Висновки

Список використаних джерел


 


ЗАТВЕРДЖУЮ

Начальник кафедри кримінального права

майор міліції

              Є.О. Письменський

                                                                                                «_____» вересня 20___ року

З А В Д А Н Н Я

НА МАГІСТЕРСЬКУ РОБОТУ

СЛУХАЧУ________________________________________________________

__________________________________________________________________

(прізвище, ім’я, по батькові)

1. Тема проекту (роботи)_____________________________________________

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

керівник проекту (роботи) ___________________________________________,

                                                                                         (прізвище, ім’я, по батькові, науковий ступінь, вчене звання)

затверджені наказом вищого навчального закладу від “___”__________ 20__ року №___

2. Строк подання слухачем магістратури проекту (роботи)___________

3. Вихідні дані до проекту (роботи)_________________________________

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

4. Зміст розрахунково-пояснювальної записки (перелік питань, які потрібно розробити) ______________________________________________ __________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

5. Перелік графічного матеріалу (з точним зазначенням обов’язкових креслень) ________________________________________________________

____________________________________________________________________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________________________________________________________________

6. Консультанти розділів проекту (роботи)

Розділ

Прізвище, ініціали та посада

консультанта

Підпис, дата

завдання видав завдання прийняв

7. Дата видачі завдання_________ ________________________________

КАЛЕНДАРНИЙ ПЛАН

№ з/п Назва етапів магістерської роботи Строк виконання етапів проекту ( роботи ) Примітка

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

з написання та захисту магістерської роботи

З кримінального права

 

 

Луганськ

2013



Розробники:

начальник кафедри кримінального права, кандидат юридичних наук, доцент Письменський Є.О.;

професор кафедри кримінального права, доктор юридичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Дудоров О.О.

Ухвалено на засіданні кафедри кримінального права ФПФПС Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка (протокол від 29 серпня 2013 року № 1).



Вступ

 

    Сучасний курс української держави на впровадження демократичних засад у всі сфери життєдіяльності вимагає спрямування правоохоронної системи на захист конституційних прав і свобод людини та громадянина. Виконання цього завдання можливе лише за наявності високого рівня професійної підготовки фахівців-юристів, передусім, у галузі кримінального права. Підготовка слухачами (студентами) магістерської роботи, в сукупності з іншими формами та методами навчання, повною мірою сприяє вирішенню зазначеного завдання.

    Магістерська робота є логічним завершенням навчання у вищому навчальному закладі, яка демонструє рівень оволодіння слухачем (студентом) програмою освітньо-кваліфікаційного рівня „магістр” за спеціальністю „Правознавство” та „Правоохоронна діяльність”. Вона є самостійним науковим дослідженням, у якому мають розглядатися найбільш актуальні питання кримінально-правового характеру. Під час виконання такої роботи слухачі (студенти) магістратури повинні демонструвати отримані теоретичні знання, уміння поєднати їх із практикою правоохоронних органів і суду щодо застосування кримінального закону, враховувати специфічні особливості галузі кримінального права.

Організація та підготовка магістерських робіт з кримінального права здійснюється відповідно до чинного законодавства України та згідно з вимогами Положення про магістерські роботи слухачів Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка.

Мета магістерської роботи як кваліфікаційної наукової праці полягає у виявленні наукових фактів, висновків, рекомендацій, закономірностей або ж уточненні відомих раніше, але недостатньо досліджених проблем кримінального права. Як наукова праця, вона повинна мати внутрішню єдність, і обов’язково містити відомості щодо практичного застосування отриманих автором наукових результатів.

Задачами, які розв’язуються під час написання магістерської роботи, є:  

- сприяння вмінню опрацювати наукову та навчальну літературу, юридичні джерела, статистичні дані, правозастосовну практику з використанням сучасних інформаційних технологій;

- узагальнення теоретичного матеріалу;

- оволодіння методами наукового аналізу;

- формулювання науково обґрунтованих висновків;

- розроблення рекомендацій та пропозицій щодо вдосконалення кримінального законодавства та практики його застосування.

    Тематика магістерських робіт та строки їх виконання встановлюються на початку навчання в магістратурі. Слухач (студент) самостійно обирає тему роботи, яка обговорюється та затверджується на засіданні кафедри кримінального права. Обрана тематика має узгоджуватися з профілем професійної діяльності слухача (студента) та не дублювати теми магістерських робіт, які виконувались на кафедрі кримінального права в минулі роки.

Слухачу (студенту) магістратури відповідно до обраного напрямку дослідження призначається науковий керівник із числа науково-педагогічного складу кафедри кримінального права. Науковими керівниками можуть бути професори, доценти, а також старші викладачі, які мають науковий ступінь кандидата наук. Крім того, до керівництва магістерською роботою можуть залучатися висококваліфіковані спеціалісти та наукові співробітники органів внутрішніх справ, інших установ і відомств.

Керівник надає наукову й методичну допомогу, систематично контролює виконання роботи, вносить необхідні корективи, дає рекомендації стосовно доцільності прийняття того чи іншого рішення, а також робить висновок про остаточну готовність роботи.

Магістерська робота підлягає обов’язковому рецензуванню, до якого залучаються особи з числа науково-педагогічного складу університету або інших навчальних закладів, провідні фахівці органів внутрішніх справ або інших правозастосовчих органів.

Слухач (студент) несе персональну відповідальність за дотримання встановлених вимог до підготовки магістерської роботи та регламенту її виконання. Робота оцінюється позитивно тільки, якщо вона виконана самостійно та оформлена відповідно до вимог, передбачених цими рекомендаціями. 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 203; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.044 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь