Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Іпотека має похідний характер від основного зобовязання, і є дійсною до припинення основного зобовязання.



Взаємні права і обовязки іпотекодавця та іпотекодержателя за іпотечним договором виникають з моменту його нотаріального посвідчення.

У разі порушення боржником основного зобовязання іпотекодержатель задовольняє вимоги за рахунок предмета іпотеки переважно перед іншими особами:

- права яких на передане в іпотеку майно не зареєстровані у встановленому законом порядку;

- права яких зареєстровані після державної реєстрації іпотеки.

Зареєстровані права та вимоги на нерухоме майно підлягають задоволенню згідно з їх пріорітетом у черговості їх державної реєстрації.

Пріорітет – переважне право однієї особи відносно права іншої особи на те ж саме нерухоме майно.

Вищий пріорітет – пріорітет, встановлений раніше будь –якого іншого пріорітету стосовно одного і того ж нерухомого майна.

Нижчий пріорітет – встановленний пізніше пріорітету стосовно одного й того ж нерухомого майна.

Підстави для звернення стягнення на предмет іпотеки.

У разі порушення основного зобов’язання та / або умов іпотечного договору іпотекодержатель надсилає іпотекодавцю письмову вимогу про усунення порушення (ст. 35 ЗУ „Про іпотеку”).

У вимоги зазначається:

1. стислий зміст порушених зобов’язань;

2. вимога про виконання порушеного зобовязання (протягом 30 днів);

Попередження про звернення стягнення на предмет іпотеки.

Якщо протягом встановленого строку вимога залишається без задоволення – іпотекодержатель розпочинає звернення стягнення на предмет іпотеки(ст. 33 ЗУ „Про іпотеку”).

Звернення стягнення на предмет іпотеки здійснюється на підставі:

1. рішення суду ( стягнення на майно державного, комунального підприємства; підприємства більш 50% акцій, паїв належить державі);

2. виконавчого надпису нотаріуса;

3. згідно з договором про задоволення вимог іпотекодержателя, позасудове врегулювання (ст. 36 ЗУ „Про іпотеку”).

Позасудове врегулювання здійснюється:

- згідно застереження про задоволення вимог іпотекодержателя, що міститься в іпотечному договорі;

- згідно окремого договору між іпотекодавцям і іпотекодежателем „Про задоволення вимог іпотекодержателя”, який підлягає нотаріальному посвідченню.

Договір укладається в будь-який час до набрання законної сили рішення суду про звернення стягнення на предмет іпотеки.



ОФОРМЛЕННЯ ІПОТЕКИ

ЗУ «Про іпотеку» Розділ 2. Оформлення іпотеки

Іпотечний договір укладається між одним або декількома іпотекодавцями та іпотекодержателем у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.

Іпотечний договір повинен містити такі істотні умови:

1) для іпотекодавця та іпотекодержателя - юридичних осіб відомості про: для резидентів — найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України; для нерезидентів - найменування, місцезнаходження та державу, де зареєстровано особу; для іпотекодавця та іпотекодержателя - фізичних осіб відомості про: для громадян України — прізвище, ім’я, по батькові, адресу постійного місця проживання та індивідуальний ідентифікаційний номер у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків та інших обов’язкових платежів; для іноземців, осіб без громадянства — прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), адресу постійного місця проживання за межами України;

2) зміст та розмір основного зобов’язання, строк і порядок його виконання;

3) опис предмета іпотеки, достатній для його ідентифікації, та/або його реєстраційні дані. При іпотеці земельної ділянки має зазначатися її цільове призначення;

Посилання на випуск заставної або її відсутність. У разі відсутності в іпотечному договорі однієї з вказаних вище істотних умов він вважається неукладеним. Іпотечний договір може містити інші положення, зокрема, визначення вартості предмета іпотеки, посилання на документ, що підтверджує право власності іпотекодавця на предмет іпотеки, відомості про обмеження та обтяження прав іпотекодавця на предмет іпотеки, визначення способу звернення стягнення на предмет іпотеки. Іпотечний договір та договір, що обумовлює основне зобов’язання, можуть бути оформлені у вигляді одного документа. Цей документ за формою і змістом повинен відповідати вимогам, встановленим у цій статті, та вимогам, встановленим законом, длядоговору, який визначає основне зобов’язання. У разі якщо іпотекою забезпечується повернення позики, кредиту для придбання нерухомого майна, яке передається в іпотеку, договір купівлі-продажу цього нерухомого майна та іпотечний договір можуть укладатися одночасно.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 230; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.014 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь