Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ. Одеський державний університет внутрішніх справ Факультет №4



МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

Одеський державний університет внутрішніх справ Факультет №4

Кафедра адміністративного права та адміністративного процесу

Навчальна дисципліна «Адміністративно - процесуальне право»

ЗАТВЕРДЖУЮ

завідувач кафедри адміністративного права та адміністративного процесу майор поліції

 

О.В. Ковальова “             ” 2017 р.

 

Методичні рекомендації

щодо проведення семінарських/практичних занять та для самостійної роботи

Напрям підготовки Галузь знань: 0304 Право

Спеціальність: 6.030401 «Правознавство» Освітній ступінь: бакалавр

Одеса 2017


2

 

 

Методичні рекомендації щодо проведення семінарських занять та для проведення самостійної роботи з дисципліни «Адміністративно - процесуальне право» для студентів 4 курсу денної форми навчання за напрямом підготовки 6.030401 «Правознавство».

 

Розробник: Баранов С.О., професор кафедри адміністративного права та адміністративного процесу, к.ю.н., доцент

 

 

Обговорено та схвалено на засіданні кафедри адміністративного права та адміністративного процесу

Протокол від 29.08.2017 року № 1




ПЕРЕДМОВА

Неодмінною умовою нормального функціонування будь-якого демократичного суспільства є належний рівень організації державної виконавчої влади. Виконавча влада реалізується в різного роду діях, що сукупно характеризується як державно-управлінська діяльність, тому є всі підстави для того, щоб стверджувати, що даний вид державної діяльності має процесуальну форму. З юридичних позицій процес своїм призначенням має реалізацію норм матеріального права. У діяльності виконавчо-розпорядчих органів постійно виникає потреба розгляду і вирішення питань управлінського характеру щодо конкретних юридичних або фізичних осіб. Такі питання прийнято називати індивідуальними управлінськими справами або адміністративними справами.

Для різних категорій адміністративних справ існують відповідні процедури. Кожна з таких процедур являє собою систему установлених державою обов’язкових правил. Ці правила закріплюються в нормативних актах і виступають як адміністративно-процесуальні норми. Адміністративно-процесуальні норми реалізуються у формі й методами адміністративного процесу, яким є визначений законом порядок просування дій, спрямованих на досягнення певного юридичного результату.

Адміністративно-процесуальну діяльність, здійснену у рамках конкретної адміністративної справи, прийнято називати провадженням в адміністративній справі, або адміністративним провадженням. Всі існуючі адміністративні провадження органічно пов’язані між собою, перебувають у постійній взаємодії і взаємопроникненні, наділені багатьма загальними ознаками, а їх сукупність має інтегровані якості і властивості цілісної системи. Це правове явище (сукупність адміністративних проваджень) прийнято називати адміністративним процесом.

Адміністративно - процесуальне право має свої ознаки і принципи, які його визначають як окрему самостійну правову галузь, хоча він відокре- мився зовсім недавно із надр адміністративного (матеріального) права, тому раніше вивчався як одна із тем в загальній частині навчальної дисципліни.

Міждисциплінарні зв’язки. Навчальна дисципліна «Адміністративно

- процесуальне право» має тісні структурно - логічні зв’язки з такими дисциплінами як «Адміністративне право», «Адміністративна відповідальність», «Конституційне право».

Дисципліна ґрунтуються на положеннях Конституції, законах України та підзаконних нормативно-правових актах, що містять норми адміністративно-процесуального права, якими регулюються суспільні відносини у сфері реалізації владно-управлінських функцій органами публічної влади.

Метою дисципліни є набуття та поглиблення знань щодо правових основ, сутності та особливостей суспільних відносин у сфері розгляду та


4

 

 

вирішення суб’єктами владних повноважень адміністративних справ.

Завдання вивчення дисципліни «Адміністративно - процесуальне право».

Знати:

1) на понятійному рівні: основні категорії адміністративного процесу, особливості адміністративно-процесуальних норм та адміністративно- процесуальних відносин, принципи адміністративного процесу, порядок здійснення окремих видів проваджень: дозвільно-реєстраційних; ліцензійних; контрольно-наглядових; дисциплінарних; систему суб’єктів адміністративного процесу та їх повноваження.

2) на фундаментальному рівні: особливості змісту суспільних відносин, що виникають під час розгляду та вирішення конкретних адміністративних справ, правильного тлумачення та реалізації норм адміністративно-процесуального законодавства у практичній діяльності посадових осіб.

3) на практично-творчому рівні: процесуальний порядок розгляду та вирішення конкретної адміністративної справи; особливості організації суб’єктів владних повноважень щодо розгляду адміністративних справ у сфері державного управління; правової основи діяльності, структури та повноважень адміністративних судів України.

Вміти:

1) на репродуктивному рівні: відтворювати основні поняття та категорії, що відображають сутність адміністративно-процесуальних відносин.

2) алгоритмічному рівні: довільно використовувати засвоєні знання для розв’язання типових ситуацій, що виникають під час професійної діяльності юриста, а також організовувати свою діяльність на основі певного алгоритму; складати необхідні адміністративно-процесуальні та інші документи.

3) на евристичному рівні: орієнтуватися у процесі зміни професійних завдань, знаходити шляхи розв’язку нетипових задач, що виникають під час вирішення конкретної адміністративної справи.

4) на творчому рівні: переосмислювати наявні знання стосовно нових фактів; адаптувати раніше отриманий досвід до змінних умов та нестандартних ситуацій; варіативно розв’язувати професійні завдання; у вмінні самостійно вести експериментальну, науково-дослідницьку діяльність.

Форми організації навчання. Формування знань, вмінь та навичок забезпечується поєднанням лекційних, практичних і семінарських занять з виконанням індивідуальних завдань та завдань для самостійної підготовки. Семінарські              заняття                  передбачають             з’ясування: останніх змін і доповнень до законодавства, що регулює адміністративно-процесуальні відносини; особливостей застосовування його норм під час розв’язання конкретних ситуацій; поглиблення знань студентів з найбільш важливих теоретичних положень курсу; змін, що стосуються завдань, функцій,


структури та повноважень адміністративних судів; перевірку у курсантів одержаних знань, які сприятимуть формуванню їх високої професійної майстерності.

На практичних заняттях курсанти отримують навички застосування отриманих теоретичних знань шляхом розв’язання практичних завдань, вирішення задач, складання протоколів про адміністративні правопорушення тощо.

Самостійна робота передбачає: самостійне творче осмислення змісту лекцій, вивчення нормативного матеріалу та іншого рекомендованого матеріалу (монографій, статей та навчальних посібників); підготовка до семінарських та практичних занять, а також до індивідуальних та групових консультацій тощо.

Виконання індивідуальних завдань передбачає участь у роботі наукових гуртків та написання рефератів, наукових доповідей; участь у наукових конференціях і конкурсах наукових праць; виконання інших наукових і творчих завдань.



Плани семінарських занять

Питання для самоконтролю.

1. Дайте визначення правової категорії    «адміністративно- процесуальна норма».

2. Зазначте склад адміністративно-процесуальної норми.

3. Визначте особливі риси адміністративно-процесуальної норми.

4. В чому полягає різниця між суспільними відносинами та правовідносинами? Які з них виникають першими?

5. Визначте основні передумови виникнення адміністративно- процесуальних правовідносин.

6. Проаналізуйте   елементи    структури   адміністративно- процесуальних правовідносин.

7. Визначте зміст адміністративно-процесуальної правосуб’єктності.

8. Розкрийте зміст поняття суб’єкт адміністративного процесу.


9. Класифікуйте суб’єктів адміністративного процесу на групи залежно від їх участі в адміністративному проваджені.

Література:

1. Адміністративне процесуальне право України [Текст]: підручник / За заг. ред. С.В.Ківалова. – Одеса: Юридична література, 2007. – 312 с.

2. Демський Е. Ф. Адміністративне процесуальне право України [Текст]: навч. посіб. / Е.Ф.Демський . - Київ: Юрінком Інтер, 2008 . - 496 с.

3. Кузьменко О.В. Курс адміністративного процесу [Текст]: навч. посіб. / О.В.Кузьменко. – К.: Юрінком Інтер, 2013. – 208 с.

4. Мінка Т.П., Алфьоров С.М. Адміністративне процесуальне право [Текст]: Навч. посібник / За заг. ред. Т.П. Мінки. - Дніпропетровськ: Дніпроп. держ. ун-т внутр. справ, 2012. – 278 с.

 


Змістовний модуль 2.

Питання для самоконтролю.

1. Надайте визначення поняття та охарактерізуйте основні риси адміністративно-правових актів.

2. Назвіть особливості підготовки та прийняття управлінських рішень.

3. Яким чином відбувається інформаційне забезпечення процесу прийняття актів управління?

4. Ким і якимкими засобами забезпечується контроль у сфері нормотворчої діяльності?

 

Література:

1. Конституція України від 28 червня 1996 р.// Відомості Верховної Ради України. - 1996.- № 30.- Ст. 141. (Тлумачення станом на 15.05.2014)

2. Закон України «Про Кабінет міністрів України» від 07.10.2010

№2591-VI (редакція станом на 19.04.2014)

3. Положення про Адміністрацію Президента України. Указ Президента України від 02.04.2010 № 504/2010 (Редакція від 14.07.2014)

4. Про додаткові заходи щодо забезпечення відкритості у діяльності органів виконавчої влади. Указ Президента України від 1 серпня 2002 р. № 683/2002.

5. Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади: Указ Президента від 3 жовтня 1992 р. // http://zakon.rada.gov.ua/

6. Про порядок офіційного оприлюднення нормативно-правових актів та набрання ними чинності: Указ Президента від 10.06.1997 № 503/97 (Редакція від 23.11.2007)

7. Положенні про порядок підготовки і внесення проектів указів і розпоряджень Президента України, затвердженому Указом Президента України від 10 вересня 1994 р. № 512/94


16

 

 

8. Тимчасовий регламент Кабінету Міністрів України, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 5 червня 2000 р. № 915

9. Правил підготовки проектів актів Кабінету Міністрів України, затверджено Постановою Кабінету міністрів України від 06.09.2005 № 870 (Редакція від 20.11.2009)

10. Про затвердження Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади Постанова КМУ вiд 28.12.1992 № 731 // http://zakon.rada.gov.ua/ зі змінами на 17.05.2012 р.

11. Примірна інструкцяї з діловодства у міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 1997р. № 1153

12. Про вдосконалення порядку державної реєстрації нормативно- правових актів у Міністерстві юстиції України та скасування рішення про державну реєстрацію нормативно-правових актів (із змінами і доповненнями), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.04.2005 за № 381/10661, закріплений наказом Міністерства юстиції України від 12.04.2005 № 34/5

Додаткова:

1. Адміністративний процес: навч. посіб. / За заг. ред. д-ра юрид. наук, професора І. П. Голосніченка.- К.: ГАН, 2003.- 256 с.

2. Адміністративне право : підручник / НУ "ЮАУ ім. Ярослава Мудрого" ; за заг. ред.: Ю. П. Битяк, В. М. Гаращук, В. В. Зуй. – 2-ге вид., переробл. та допов. – Х. : Право, 2013. – 656 с.

3. Адміністративне процесуальне право : навч. посіб. / Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ ; за заг. ред. Т. П. Мінки. – Х. : Право, 2013. – 352 с.

4. Адміністративно-процедурний кодекс України (проект).

5. Административно-процессуальное право: курс лекций / Под ред. проф. И. Ш. Килясханова.- М.: ЮНИТИ-ДАНА.-2004.- 399 с.

6. Картузова І.О., Осадчий А.Ю. Адміністративно-процедурне право: навчально-методичний посібник.- Одеса: Юрид. література, 2008.- 288 с.

7. Кузьменко О.В., Гуржій Т.О., Адміністративно-процесуальне право України: Підручник / За ред. О.В. Кузьменко.- К.: атака. 2007.- 416 с.

8. Писаренко Н. Б. Адміністративно-правові спори (удосконалення порядку вирішення) : монографія / Н. Б. Писаренко, В. А. Сьоміна ; Нац. ун-т "Юрид. акад. України ім. Я. Мудрого". – 2-ге вид., зі змін. та допов. – Х. : Право, 2012. – 136 с.

 


Питання для самоконтролю

1. Дайте визначення дефініції «звернення громадян».

2. Які види та форми звернень громадян вам відомі?

3. Визначте особливості провадження за зверненнями громадян.

4. Зазначте основні стадії провадження за зверненнями громадян.

5. Які звернення громадян не підлягають розгляду?

6. Визначте суб’єктів провадження за зверненнями громадян.


18

 

 

7. Які строки розгляду звернень громадян передбачені діючим законодавством?

8. Визначте процесуальний порядок розгляду звернень громадян в підрозділах органів внутрішніх справ.

Література:

1. Конституція України : закон України від 28. 06. 1996 р. № 254к/96- ВР – [Електронний ресурс]-Режим доступу: http://zakon1.rada. gov.ua. – Назва з екрану.

2. Кодекс України про адміністративні правопорушення [Електронний ресурс]: закон України від 07. 12. 1984 р. № 8073 –Х – Електрон. дан. (2 файли). – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua. – Назва з екрану.

3. Про звернення громадян: закон України від 02. 10. 1996 р. № 393/96-ВР– Електрон. дан. (1 файл). -[Електронний ресурс] – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua. – Назва з екрану.

4. Про затвердження Положення про порядок роботи зі зверненнями громадян і організації їх особистого прийому в системі МВС України [Електронний ресурс]: наказ МВС від 10. 10. 2004 р. № 1177– Електрон. дан. (1 файл). – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua. – Назва з екрану.

5. Про затвердження Інструкції про порядок ведення єдиного обліку в органах і підрозділах внутрішніх справ України заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події та положень про комісії [Електронний ресурс]: наказ МВС від 19. 11. 2012 р. № 1050 – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua. – Назва з екрану.

6. Мінка Т.П., Алфьоров С.М. Адміністративне процесуальне право [Текст]: Навч. посібник / За заг. ред. Т.П. Мінки. - Дніпропетровськ: Дніпроп. держ. ун-т внутр. справ, 2012. – 278 с.

7. Кузьменко О.В. Курс адміністративного процесу [Текст]: навч. посіб. / О.В.Кузьменко. – К.: Юрінком Інтер, 2013. – 208 с.

 


РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА

Базова Нормативно-правові акти:

1. Конституція України [Електронний ресурс]: закон України від 28.

06. 1996 р. № 254к/96-ВР із змін., внес. згідно із Законами України та Рішеннями Конституційного Суду: за станом на 15. 05. 2014 р. № v 005p710-14. – Електрон. дан. (1 файл). – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua. – Назва з екрану.

2. Кодекс України про адміністративні правопорушення [Електронний ресурс]: закон України від 07. 12. 1984 р. № 8073 -Х із змін., внес. згідно із Законами України : за станом на 07. 07. 2013 р. № 1258-18. – Електрон. дан. (2 файли). – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua. – Назва з екрану.

3. Про затвердження Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення [Електронний ресурс]: наказ МВС України від 22.02.2001 № 185 № 272/5463, із змін., внес. згідно із Законами України: за станом на 07. 07. 2013 р. № 1258-18. – Електрон. дан. (2 файли). – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua. – Назва з екрану.

4. Про звернення громадян [Електронний ресурс]: закон України від

02. 10. 1996 р. № 393/96-ВР із змін., внес. згідно із Законами України: за станом на 04. 06. 2014 р. № 1261-18. – Електрон. дан. (1 файл). – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua. – Назва з екрану.

5. Про затвердження Положення про порядок роботи зі зверненнями громадян і організації їх особистого прийому в системі Міністерства внутрішніх справ України [Електронний ресурс]: наказ Міністерства внутрішніх справ від 10. 10. 2004 р. № 1177 із змін., внес. згідно з Наказом МВС України: за станом на 16. 07. 2013 р. № z0821-13. – Електрон. дан. (1 файл). – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua. – Назва з екрану.

6. Про статус народного депутата України [Електронний ресурс]: закон України від 17. 11. 1992 р. № 2790-ХІІ із змін., внес. згідно із


34

 

 

Законами України: за станом на 07. 06. 2013 р. № 1301-18. – Електрон. дан. (1 файл). – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua. – Назва з екрану.

7. Про затвердження Інструкції про порядок ведення єдиного обліку в органах і підрозділах внутрішніх справ України заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події та положень про комісії [Електронний ресурс]: наказ Міністерства внутрішніх справ від 19. 11. 2012 р. № 1050 із змін., внес. згідно з Наказами МВС України: за станом на

10. 05. 2013 р. № z0628-13. – Електрон. дан. (1 файл). – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua. – Назва з екрану.

8. Дисциплінарний статут ОВС України [Текст]: закон України від 22.

02. 2006 р. № 3460-IV // Відомості Верховної Ради України. – 2006. – №. 29. – Ст. 245.

9. Положення про дозвільну систему [Електронний ресурс]: постанова КМУ 12.10.1992 р. № 576. – Електрон. дан. (2 файли). – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua. – Назва з екрану.

10. Про затвердження Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї основних частин зброї та вибухових матеріалів [Електронний ресурс]: наказ Міністерства внутрішніх справ від 21. 08. 1998 № 622 – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua. – Назва з екрану.

11. Про затвердження Інструкції про порядок видачі міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади, підприємствам,установам, організаціям, господарським об’єднанням та громадянам дозволів на право відкриття та функціонування штемпельно- граверних майстерень, виготовлення печаток і штампів, а також порядок видачі дозволів на оформлення замовлень на виготовлення печаток і штампів, та затвердження Умов і правил провадження діяльності з відкриття та функціонування штемпельно-граверних майстерень, виготовлення печаток і штампів [Електронний ресурс]: наказ Міністерства внутрішніх справ від 11. 01. 1999 р. № 17 із змін., внес. згідно з Наказами МВС України: за станом на 29. 01. 2006 р. № z0038-06. – Електрон. дан. (1 файл). – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua. – Назва з екрану.

12. Про виконавче провадження 21.04.1999 № 606-XIV [Електронний ресурс]: закон України від 21.04.1999 № 606-XIV із змін., внес. згідно із Законами України: за станом на 04. 07. 2013 р. № 406-18. – Електрон. дан. (1 файл). – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua. – Назва з екрану.

13. Про доступ до публічної інформації: Закон України від 13.01.2011 // Відомості Верховної Ради України (ВВР) - 2011. - № 32. - Ст.314.

14. Про державну службу: Закон України від 10 грудня 2015 р. // Відомості Верховної Ради (ВВР), 2016, № 4, ст.43.


15. Про прокуратуру: Закон України від 5 листопада 1991 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1991. – № 53 – Ст. 793.

16. Про ліцензування певних видів господарської діяльності: Закон України від 01.06.2000 № 1775-III // Відомості Верховної Ради України (ВВР). – 2000. - № 36. - ст. 299.

17. Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності : Закон України від 06.09.2005 № 2806-IV // Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2005, N 48, ст.483.

18. Концепція адміністративної реформи в Україні: Схвалена Указом Президента України від 22 липня 1998 р. № 810 // Урядовий кур’єр. – 1998.

– 02 серпня.

19. Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації: Указ Президента України від 05.05.2011 року № 547/2011 // Урядовий кур'єр. – 2011. - № 84.

20. Наказ МВС України від 21.08.1998 № 622 «Про затвердження Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів».

21. Спільний наказ Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва та МВС України від 21.03.2001

№ 53/213 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва, ремонту вогнепальної зброї та боєприпасів до неї, холодної зброї, пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду, торгівлі вогнепальною зброєю та боєприпасами до неї, холодною зброєю, пневматичною зброєю калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду, Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, індивідуального захисту, активної оборони».

22. Спільний наказ МВС та Міністерства юстиції України від 25.06.2002 № 607/56/5 «Про затвердження Інструкції про порядок взаємодії органів внутрішніх справ України та органів державної виконавчої служби при примусовому виконанні рішень судів та інших органів (посадових осіб)».

23. Наказ МВС України від 03.11.2003 № 1302 «Про затвердження Положення про приймальну МВС України та Графіка особистого прийому громадян і працівників органів внутрішніх справ керівним складом МВС України».

24. Наказ МВС України від 21.07.2011 № 459 «Про затвердження порядку складання і форми подання запитів на публічну інформацію, розпорядником якої є міністерство внутрішніх справ України».

25. Наказ МВС України від 28.03.2012 № 254 «Про затвердження Положення про порядок розгляду запитів та звернень народних депутатів України в МВС України».


36

 

 

26. Наказ МВС України від 27.03.2012 № 245 «Про затвердження Інструкції про порядок прийому, реєстрації, розгляду запитів на публічну інформацію та відшкодування запитувачами фактичних витрат на копіювання та друк документів у системі МВС України».

 

Навчальна та науково-монографічна література:

1. Бевзенко В. Фікції в адміністративному процесі й адміністративному процесуальному праві України [ Текст ] / В. Бевзенко // Вісник Вищого адміністративного Суду України. - 2012. - № 4. - С. 66 – 75.

2. Бідей О. М. Щодо теоретичного визначення поняття "адміністративний процес" [ Текст ] / О.М. Бідей // Півдєнноукраїнський правничий часопис . - 2008 . - № 3 . - С. 159 – 161.

3. Бондарчук С. А. Принцип рівності учасників адміністративного процессу [ Текст ] / С.А. Бондарчук // Право і безпека . - 2010 . - № 5 . - С. 151 – 155.

4. Вовк П. В. Структура судового адміністративного процесу : проблемні питання визначення [ Текст ] / П.В. Вовк // Наше право № 4 . - 2008 . - № 1 . - С. 60 – 65.

5. Демський Е. Ф. Інститут адміністративних послуг у структурі адміністративного процессу [Текст] / Е.Ф. Демський // Південноукраїнський правничий часопис . - 2010 . - № 1 . - С. 145 – 151.

6. Івасін О. Адміністративний процес як об'єкт наукового дослідження [ Текст ] / О. Івасін // Підприємництво, господарство і право . - 2013. - №7.

- С. 36 – 40.

7. Івчук С. В. Окремі види неконфліктних проваджень в адміністративному процесі [ Текст ] / С.В. Івчук // Науковий вісник ЛьДУВС. Сер. Юридична. . - 2011 . - № 3 . - С. 111 – 117.

8. Кіт Х. І. Поняття підготовчого провадження в адміністративному процесі [ Текст ] / Х.І. Кіт // Бюлетень Міністерства юстиції України . - 2013 . - № 1 . - С. 110 – 116.

9. Короєд С. О. Адміністративний процес як форма юридичної діяльності [ Текст ] / С.О. Короєд // Державо і право . - 2011 . - № 53 . - С. 238 – 243.

10. Кузьменко О. Актуальні проблеми адміністративного процессу [ Текст ] / О. Кузьменко // Пiдприємництво, господарство i право . - 2003 . -

№3 . - C.116-118.

11. Липа В.А. Особливості адміністративно-юрисдикційного процесу [ Текст ] / В.А. Липа // Держава і право . - 2008 . - № 39 . - С.333-339.

12. Мазурчак О. В. Функції адміністративних процедур [ Текст ] / О.В. Мазурчак // Вісник ЛДУВС. Спец. вип. - 2013 . - № 7 . - С. 229 – 233.

13. Мельник Р. С. Інститут адміністративної процедури: деякі пропозиції щодо його змісту [ Текст ] / Р.С. Мельник // Вісник Запорізького юрид. ін-ту. - 2011. - № 3. - С. 161 – 171.


14. Миколенко О. І. Адміністративно-процесуальний режим [ Текст ] / О.І. Миколенко // Південноукраїнський правничий часопис. - 2007. - № 3. - С. 162 – 165.

15. Миронюк Р. В. Поняття та зміст адміністративно-деліктного процесу [ Текст ] / Р.В. Миронюк // Вісник Запорізького юрид. ін-ту . - 2011 . - № 3 . - С. 171 – 179.

16. Несвіт Є. О. Місце процедур в адміністративному процесі України [ Текст ] / Є.О. Несвіт // Вісник Луганського держ. ун-ту . - 2011 . -

№ 1 . - С. 169 – 173.

17. Педько Ю.С. Сутність та зміст адміністративного процесу в контексті становлення адміністративної юстиції в Україні [ Текст ] / Ю.С.Педько // Часопис Київського університету права . - 2008 . - № 3 . - С.150-157.

18. Плахотнюк Н. Адміністративний процес і процедура адміністративного оскарження : переваги і недоліки двох способів розгляду скарг громадян [ Текст ] / Н. Плахотнюк // Судоустрій і судочинство в Україні . - 2007 . - № 3 . - С. 38-44.

19. Потапенко С. В. Система принципів адміністративного процесу України та проблеми їх класифікації [ Текст ] / С.В.Потапенко // Вісник Харківського нац. ун-ту внутр. справ . - 2009 . - № 48 . - С. 166 – 175.

20. Пробко І. Б. Деякі питання щодо принципів адміністративного процессу [ Текст ] / І.Б. Пробко // Наше право . - 2008 . - № 3 . - С. 57 – 61.

21. Стефанюк В.С. Поняття судового адміністративного процесу та його принципи в адміністративному праві [ Текст ] / В.С. Стефанюк

//Вісник Верховного Суду України . - 2003 . - №5 . - C. 49-53.

22. Тімашов В. О. Поняття адміністративного процесу, його ознаки, принципи, структура, класифікація [ Текст ] / В.О.Тімашов // Науковий вісник ЛьДУВС. Сер. Юридична . - 2011 . - № 3 . - С. 169 – 179.

23. Юшкевич О. Поняття й ознаки адміністративної процедури [ Текст ] / О.Юшкевич // Підприємництво, господарство і право . - 2010 . -

№ 7 . - С. 60 – 64.

 





ДОПОМІЖНА

27. Адміністративне процесуальне (судове) право України [ Текст ] : підручник / За заг. ред. С.В.Ківалова. – Одеса: Юридична література, 2007.

– 312 с.

28. Бандурка О.М. Адміністративний процес [ Текст ] : підручник / О.М.Бандурка, М.М.Тищенко. – К.: Літера, 2002. – 288 с.

29. Демський Е. Ф. Адміністративне процесуальне право України [ Текст ] : навч. посіб. / Е.Ф.Демський . - Київ :Юрінком Інтер, 2008 . - 496 с.

30. Комзюк А.Т. Адміністративний процес України [ Текст ] : навч. посіб. / А.Т.Комзюк, В.М.Бевзенко, Р.С.Мельник. – К.: Прецедент, 2007. – 531 с.


38

 

 

31. Кузьменко О.В. Адміністративно-процесуальне право України [ Текст ] : навч. посіб. / О.В.Кузьменко, Т.О.Гуржій. – К.: Атіка, 2008. – 416 с.

32. Кузьменко О.В. Курс адміністративного процесу [ Текст ] : навч. посіб. / О.В.Кузьменко. – К.: Юрінком Інтер, 2013. – 208 с.

33. Миколенко О.І. Адміністративний процес та адміністративна відповідальність [ Текст ] : навч. посіб. / О.І.Миколенко. – Харків: Одіссей, 2010. – 368 с.

34. Миколенко О. І. Теорія адміністративного процедурного права [ Текст ] : монографія / О.І.Миколенко . - Харків :Бурун Книга, 2010 . - 336 с.




НАВЧАННЯ

Підсумковий контроль здійснюється з метою з’ясування рівня засвоєння теоретичного та практичного матеріалу з навчальної дисципліни «Адміністративно-процесуальне право» та виставлення підсумкової оцінки.

Підсумкова оцінка з навчальної дисципліни визначається як середньоарифметична результатів поточного контролю або за результатами складання екзамену.

Поточний контроль здійснюється під час проведення семінарських занять і має на меті перевірку рівня підготовленості студентів з певних тем програми навчальної дисципліни, а також виконання конкретних завдань.

Поточний контроль знань студентів оцінюється за національною шкалою («2», «3», «4», «5»), з обов’язковим переведенням при підсумковому контролі оцінок в бали за допомогою шкали навчального закладу до національної шкали та шкали ECTS.

Незадовільна оцінка («2») відпрацьовується в обов’язковому порядку, протягом 10 днів з моменту отримання (для підрахунку загальної кількості балів враховується оцінка, отримана при відпрацюванні).

Оцінки, отримані студентом під час поточного контролю, виставляються викладачем в Журналі обліку роботи академічної групи.

Для отримання підсумкової оцінки студенту необхідно мати не менше 2/3 оцінок від загальної кількості семінарських занять та поточних контрольних заходів (реферату, модульної контрольної роботи та самостійних завдань).

Якщо протягом вивчення навчальної дисципліни студент набрав суму балів більше 74 за шкалою оцінювання ECTS, то він отримує оцінки за набраними балами В/Добре, С/Добре, А/Відмінно без складання підсумкового контролю. Якщо студент бажає покращити оцінку, отриману як середньоарифметичну результатів поточного контролю, то він може скласти екзамен.

Студент, який набрав менше 74 балів, тобто менше 2/3 від загальної кількості семінарських (практичних) занять та поточних контрольних заходів, складає екзамен в обов’язковому порядку.

Результати підсумкового контролю, перераховані в бали, заносяться викладачем в заліково-екзаменаційну відомість, залікову книжку та індивідуальний навчальний план студента за шкалою оцінювання ECTS та національною шкалою.

МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

Одеський державний університет внутрішніх справ Факультет №4


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 239; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.119 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь