Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Кафедра адміністративного права та адміністративного процесу



Навчальна дисципліна «Адміністративно - процесуальне право»

ЗАТВЕРДЖУЮ

завідувач кафедри адміністративного права та адміністративного процесу майор поліції

 

О.В. Ковальова “             ” 2017 р.

 

Методичні рекомендації

щодо проведення семінарських/практичних занять та для самостійної роботи

Напрям підготовки Галузь знань: 0304 Право

Спеціальність: 6.030401 «Правознавство» Освітній ступінь: бакалавр

Одеса 2017


2

 

 

Методичні рекомендації щодо проведення семінарських занять та для проведення самостійної роботи з дисципліни «Адміністративно - процесуальне право» для студентів 4 курсу денної форми навчання за напрямом підготовки 6.030401 «Правознавство».

 

Розробник: Баранов С.О., професор кафедри адміністративного права та адміністративного процесу, к.ю.н., доцент

 

 

Обговорено та схвалено на засіданні кафедри адміністративного права та адміністративного процесу

Протокол від 29.08.2017 року № 1




ПЕРЕДМОВА

Неодмінною умовою нормального функціонування будь-якого демократичного суспільства є належний рівень організації державної виконавчої влади. Виконавча влада реалізується в різного роду діях, що сукупно характеризується як державно-управлінська діяльність, тому є всі підстави для того, щоб стверджувати, що даний вид державної діяльності має процесуальну форму. З юридичних позицій процес своїм призначенням має реалізацію норм матеріального права. У діяльності виконавчо-розпорядчих органів постійно виникає потреба розгляду і вирішення питань управлінського характеру щодо конкретних юридичних або фізичних осіб. Такі питання прийнято називати індивідуальними управлінськими справами або адміністративними справами.

Для різних категорій адміністративних справ існують відповідні процедури. Кожна з таких процедур являє собою систему установлених державою обов’язкових правил. Ці правила закріплюються в нормативних актах і виступають як адміністративно-процесуальні норми. Адміністративно-процесуальні норми реалізуються у формі й методами адміністративного процесу, яким є визначений законом порядок просування дій, спрямованих на досягнення певного юридичного результату.

Адміністративно-процесуальну діяльність, здійснену у рамках конкретної адміністративної справи, прийнято називати провадженням в адміністративній справі, або адміністративним провадженням. Всі існуючі адміністративні провадження органічно пов’язані між собою, перебувають у постійній взаємодії і взаємопроникненні, наділені багатьма загальними ознаками, а їх сукупність має інтегровані якості і властивості цілісної системи. Це правове явище (сукупність адміністративних проваджень) прийнято називати адміністративним процесом.

Адміністративно - процесуальне право має свої ознаки і принципи, які його визначають як окрему самостійну правову галузь, хоча він відокре- мився зовсім недавно із надр адміністративного (матеріального) права, тому раніше вивчався як одна із тем в загальній частині навчальної дисципліни.

Міждисциплінарні зв’язки. Навчальна дисципліна «Адміністративно

- процесуальне право» має тісні структурно - логічні зв’язки з такими дисциплінами як «Адміністративне право», «Адміністративна відповідальність», «Конституційне право».

Дисципліна ґрунтуються на положеннях Конституції, законах України та підзаконних нормативно-правових актах, що містять норми адміністративно-процесуального права, якими регулюються суспільні відносини у сфері реалізації владно-управлінських функцій органами публічної влади.

Метою дисципліни є набуття та поглиблення знань щодо правових основ, сутності та особливостей суспільних відносин у сфері розгляду та


4

 

 

вирішення суб’єктами владних повноважень адміністративних справ.

Завдання вивчення дисципліни «Адміністративно - процесуальне право».

Знати:

1) на понятійному рівні: основні категорії адміністративного процесу, особливості адміністративно-процесуальних норм та адміністративно- процесуальних відносин, принципи адміністративного процесу, порядок здійснення окремих видів проваджень: дозвільно-реєстраційних; ліцензійних; контрольно-наглядових; дисциплінарних; систему суб’єктів адміністративного процесу та їх повноваження.

2) на фундаментальному рівні: особливості змісту суспільних відносин, що виникають під час розгляду та вирішення конкретних адміністративних справ, правильного тлумачення та реалізації норм адміністративно-процесуального законодавства у практичній діяльності посадових осіб.

3) на практично-творчому рівні: процесуальний порядок розгляду та вирішення конкретної адміністративної справи; особливості організації суб’єктів владних повноважень щодо розгляду адміністративних справ у сфері державного управління; правової основи діяльності, структури та повноважень адміністративних судів України.

Вміти:

1) на репродуктивному рівні: відтворювати основні поняття та категорії, що відображають сутність адміністративно-процесуальних відносин.

2) алгоритмічному рівні: довільно використовувати засвоєні знання для розв’язання типових ситуацій, що виникають під час професійної діяльності юриста, а також організовувати свою діяльність на основі певного алгоритму; складати необхідні адміністративно-процесуальні та інші документи.

3) на евристичному рівні: орієнтуватися у процесі зміни професійних завдань, знаходити шляхи розв’язку нетипових задач, що виникають під час вирішення конкретної адміністративної справи.

4) на творчому рівні: переосмислювати наявні знання стосовно нових фактів; адаптувати раніше отриманий досвід до змінних умов та нестандартних ситуацій; варіативно розв’язувати професійні завдання; у вмінні самостійно вести експериментальну, науково-дослідницьку діяльність.

Форми організації навчання. Формування знань, вмінь та навичок забезпечується поєднанням лекційних, практичних і семінарських занять з виконанням індивідуальних завдань та завдань для самостійної підготовки. Семінарські              заняття                  передбачають             з’ясування: останніх змін і доповнень до законодавства, що регулює адміністративно-процесуальні відносини; особливостей застосовування його норм під час розв’язання конкретних ситуацій; поглиблення знань студентів з найбільш важливих теоретичних положень курсу; змін, що стосуються завдань, функцій,


структури та повноважень адміністративних судів; перевірку у курсантів одержаних знань, які сприятимуть формуванню їх високої професійної майстерності.

На практичних заняттях курсанти отримують навички застосування отриманих теоретичних знань шляхом розв’язання практичних завдань, вирішення задач, складання протоколів про адміністративні правопорушення тощо.

Самостійна робота передбачає: самостійне творче осмислення змісту лекцій, вивчення нормативного матеріалу та іншого рекомендованого матеріалу (монографій, статей та навчальних посібників); підготовка до семінарських та практичних занять, а також до індивідуальних та групових консультацій тощо.

Виконання індивідуальних завдань передбачає участь у роботі наукових гуртків та написання рефератів, наукових доповідей; участь у наукових конференціях і конкурсах наукових праць; виконання інших наукових і творчих завдань.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 242; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.016 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь