Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Складові контракту на виконання будівельно-монтажних робіт



Умови контракту Характеристика
Визначення термінів Наводяться визначення основних термінів і понять, що використовуються в контракті з метою виключення в подальшому їх різного тлумачення сторонами і недопущення суперечок.
Предмет контракту   Визначаються роботи, замовлення на виконання яких видається підряднику, обумовлюється порядок випробування змонтованого обладнання та ліквідація недоліків і дефектів.
Ціна предмету контракту Зазначається договірна ціна, можливість та умови її коригування.
Строки виконання робіт Встановлюються шляхом визначення у контракті календарних дат початку робіт і здачі об'єкта в експлуатацію. Можливість дострокового закінчення будівництва повинна передбачатись контрактом або узгоджуватись в процесі його виконання. Якщо підрядник не претендує на додаткову винагороду, він може достроково закінчити будівництво і без такого узгодження.
Розрахунки і платежі Обсяги підрядних робіт та необхідні фінансові кошти розподіляються за роками відповідно до. календарного плану будівництва і строками здачі об'єкта в експлуатацію
Проектна документація Визначаються обов'язки сторін щодо забезпечення проектною документацією, її склад, порядок узгодження і передачі, кількість примірників, права сторін при зміні проектних рішень та інші питання.
Зміни проектної документації та обсягів робіт в процесі будівництва Замовник має право вносити в процесі будівництва зміни . доповнення до проектної документації. Підрядник зобов'язаний приймати до виконання ці зміни, якщо він може їх виконати, і вони були внесені в обумовлені контрактом строки до початку виконання робіт, до яких відносяться зміни (наприклад, за 20 днів). Якщо підрядник доведе, що він неспроможний виконати додаткові роботи, вони можуть бути доручені замовником іншому виконавцю. Останній за участю замовника повинен узгодити з підрядником питання організації спільного виконання робіт. У випадку, коли прийняття додаткової угоди або протоколу (акта) передбачає переробку чи демонтаж вже виконаних робіт, то компенсацію цих витрат здійснює замовник Якщо зміни у роботах за рішенням замовника не призводять до зміни вартості та (або) строків будівництва, додаткова угода за взаємною згодою не укладається, а підставою для їх виконання може бути дозвіл замовника на кресленнях або в журналі виконання робіт.
Будівельний майданчик Обов'язком замовника е вибір будівельного майданчика та передача його підряднику за актом у встановлені строки, забезпечення вільного безперервного і безперешкодного доступу на майданчик для виконання будівельних робіт.
    Матеріально-технічне забезпечення Сторони визначають порядок та взаємні зобов'язання щодо забезпечення робіт матеріально-технічними ресурсами (матеріалами, конструкціями, устаткуванням). Згідно Цивільного кодексу виконання робіт за договором підряду можливе з матеріалів як замовника, так і підрядника. При цьому ризик випадкової загибелі або випадкового псування матеріалів (за відсутності в цьому вини сторін або третіх осіб) несе сторона, яка надала матеріали. Матеріально-технічні ресурси, які постачає замовник, передаються підряднику за актами (рахунками) в обумовлені строки. При консервації об'єкта будівництва та розірванні контракту з вини замовника підрядник має право на оплату замовлених та оплачених матеріально-технічних ресурсів, які він не може використати на інших будовах.
Субпідрядні підприємства Підрядник може залучати для виконання спеціальних робіт, надання послуг спеціалізовані будівельні підприємства (субпідрядників), здійснюючи координацію їх діяльності на будівельному майданчику. Відповідно до цього контракту між головним підрядником і субпідрядником підрядник виконує функції замовника, а субпідрядник – функції підрядника. Розрахунки за виконані роботи із субпідрядниками здійснюються в межах коштів, передбачених контрактом.
Страхування ризиків Замовник та підрядник визначають ризики, страхування яких є обов'язковим при виконанні будівельних робіт.
Виконання робіт Підрядник зобов'язаний виконувати роботи відповідно до вимог проектної документації, будівельних норм та правил, графіків виконання робіт. Замовник здійснює контроль і технічний нагляд за якістю, обсягами та вартістю будівництва, відповідністю виконаних робіт проекту, кошторису, будівельним нормам та правилам, а матеріалів, виробів і конструкцій - державним стандартам і технічним умовам.
Контроль за якістю робіт Підрядник до здачі об'єкта в дію відповідає за охорону майна і виконаних робіт на будівельному майданчику, його освітлення та огорожу, виконання необхідних природоохоронних заходів та заходів щодо забезпечення пожежної безпеки.
Робоча сила

Інші умови договорів підряду визначаються за бажанням сторін і за характером конкретної господарської операції (цивільно-правового зобов'язання), за якою вони укладаються. У контракті обумовлюються також гарантійні строки експлуатації об'єкта, фінансові гарантії виконання робіт, матеріальна відповідальність сторін та визначається перелік обставин, за яких сторони можуть розірвати контракт

Здача і приймання робіт
Гарантійні строки експлуатації об'єкта
Фінансові гарантії
Матеріальна відповідальність
Розв’язання суперечностей та арбітраж
Призупинення робіт та розірвання контракту

 

Наведений перелік умов контракту є   орієнтовним     і уточнюється сторонами з урахуванням особливостей будівництва           та взаємних домовленостей.

У контракті чітко визначається термін початку виконання робіт, який часто пов'язаний з конкретними і досить важливими для початку будівництва подіями. Це може бути передача будівельного майданчика, проектної документації, відкриття фінансування, перерахування авансу тощо. Про початок робіт складається двосторонній акт.

Перегляд строків виконання робіт може здійснюватись з незалежних від підрядника обставин, якщо він терміново в письмовій формі повідомив про них замовника. Якщо підрядник не зробив цього, він може розраховувати на перегляд строків лише за умови інформованості замовника про несприятливі обставини та їх наслідки, такі як:

· обставини непереборної сили;

· обставини, за які відповідає замовник (відсутність фінансування, затримка у виконанні зобов'язань, необхідність виконання додаткових робіт тощо);

· зупинення робіт не з вини підрядника;

· страйки працівників, блокада ними будівельного майданчика та інші їх дії, що заважають нормальному виконанню робіт.

Вплив погодних умов на хід виконання робіт, якщо його не можна віднести до обставин непереборної сили, не розглядається як об'єктивна обставина для збільшення строків виконання робіт і повинна враховуватись на стадії укладання контракту.            

Підрядник зобов'язаний зробити все, що від нього залежить, для усунення перешкод, що зумовлюють затримку робіт, і, як тільки вони зникнуть, приступити до виконання своїх обов'язків, попередивши про це замовника.

Рішення про перегляд строків виконання робіт з обґрунтуванням причин оформлюється додатковою угодою.

Відповідальність підрядника за порушення строків завершення виконання робіт з його вини встановлена законодавством і представляє собою нарахування неустойки (пені), визначеної з урахуванням офіційного рівня інфляції і з розрахунку облікової ставки НБУ. Аналогічну відповідальність несе замовник, але вже за порушення з його вини строків перерахування авансів та платежів за виконані роботи. Якщо замовник не оплатив виконаних робіт протягом 30-ти календарних днів після закінчення встановленого строку платежу, підрядник має право припинити виконання робіт, але не раніше ніж через 10 календарних днів після повідомлення про це замовника. У разі затримки перерахування платежів більше ніж на 90 календарних днів підрядник має право розірвати договір підряду (контракт) відповідно до його умов та вимагати сплати неустойки (пені) і відшкодування збитків в частині, не покритій неустойкою (пенею).

Спосіб розрахунків за БМР - суттєва умова контракту, оскільки спосіб розрахунків тісно пов'язаний з процесом утворення прибутку підрядника та його безпосередньою зацікавленістю, орієнтованою на кінцеві результати роботи. Розрахунки за виконані роботи, порядок здійснення яких визначається договором підряду, можуть бути проведені повністю або частково шляхом проміжних платежів (за етапи, комплекси, конструктивні елементи, окремі види робіт і послуг, фактичні витрати підрядника). Проміжні платежі за виконані роботи здійснюються в межах не більше як 95 % загальної вартості будівництва за договірною ціною. Крім того, замовник може перерахувати підряднику аванси, якщо це передбачено договором.

Договір вважається укладеним тільки за досягнення сторонами згоди за всіма суттєвими умовами. Більше того, сторони договору підряду (контракту) зобов'язані відшкодовувати у встановленому порядку неустойку (пеню) та вимагати відшкодування збитків за порушення договірних зобов'язань. Інакше сума неустойки (пені), яка не була стягнена у встановленому порядку з винної сторони, підлягає стягненню за рішенням арбітражного суду до державного бюджету з обох сторін договору.

Зупинення дії договору можливе за певних обставин, за яких як замовник, так і підрядник мають право розірвати договір.

Так, підряднику надається право одностороннього розірвання договору у випадку невиконання замовником своїх зобов'язань (наприклад, недотримання графіку поставки матеріалів), а також при відмові замовника задовольнити вимоги підрядника про збільшення договірної ціни.

В свою чергу, замовник має право відмовитись від виконання договору у випадку, коли підрядник своєчасно не приступає до виконання своїх обов'язків або приступив до роботи, але виконує її настільки повільно, що своєчасне завершення її стає явно неможливим.

Якщо під час здійснення робіт стане очевидним, що вони не будуть виконані належним чином, замовник може встановити підряднику відповідний строк для усунення недоліків. Якщо після цього підрядник у відведений строк не усуне недоліки в роботі, то замовник має право або відмовитися від договору, або без розірвання договору вимагати відшкодування збитків, доручивши виправлення робіт третій особі за рахунок підрядника.

Наслідком розірвання договору через несвоєчасне виконання роботи або виконання її в строк з неякісним результатом є виникнення у підрядника зобов'язань повернути надані замовником матеріали, обладнання та інше майно або передати їх особі, вказаній замовником, а у випадку неможливості здійснення перерахованих дій - відшкодувати вартість наданого замовником майна. При цьому необхідно пам'ятати, що при виконанні будівельно-монтажних робіт з матеріалів замовника підрядник відповідає лише за неправильне використання наданих замовником матеріалів, а відповідальність за якість вказаних матеріалів несе замовник.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 244; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.015 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь