Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


ЛУГАНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ



ВНУТРІШНІХ СПРАВ ІМЕНІ Е.О. ДІДОРЕНКА

        

Плани

Семінарських занять

 з навчальної дисципліни

КОНСТИТУЦІЙНЕ ПРАВО УКРАЇНИ

 

Розробник ______________ Загоруй І.С.,

кандидат історичних наук, доцент

 

 

 

Луганськ – 2013

 

ПЕРЕДМОВА

Конституційне право України – провідна галузь права України, яка виконує роль активного центру в системі національного права, оскільки її норми й інститути закріплюють і регулюють найважливіші, основоположні суспільні відносини в усіх сферах суспільного життя: політичній, економічній, соціальній і духовній. Насамперед норми конституційного права урегулюють основоположні державно-правові відносини, основні принципи демократії та організації влади, визначають засади громадянського суспільства, правовий статус людини і громадянина. Як усяка галузь права, так і конституційне право має власну систему, структуру, склад, – набір правових норм, інститутів (субінститутів чи підінститутів), принципів, які складають його сутність.

Предмет конституційного права України має свої особливості. Його зумовлюють суспільні відносини, що складають засади конституційного ладу України, форму державного устрою, основи правового (конституційного) статусу людини і громадянина в Україні, систему державної влади, організацію місцевого самоврядування. Ми підтримуємо ідеї науковців про те, що система предмету конституційного права практично охоплює дві основні сфери соціальних відносин: перша – охорона прав і свобод людини й громадянина (відносини між особою і державою); друга – устрій держави і державної влади (владовідносини). Відтак, завдання конституційного права – знайти, унормувати баланс між свободою особистості й публічною владою, обрати, закріпити відповідно до цього адекватні засади суспільно-політичного життя, функціонування державного механізму. Більш ніяка галузь права такими проблемами не переймається.

Провідна роль конституційного права зумовлюється також і тим, що саме його нормами реґулюється процес створення права. Власне, з конституційного права починається формування (не обов’язково історично, але логічно послідовно) усієї системи національного права, усіх її галузей. Основним правовим джерелом цієї галузі права є Конституція України, яка встановлює види нормативно-правових актів, визначає органи що їх приймають, установлює їх ієрархічність тощо. Саме в цьому й полягає системоутворююча роль конституційного права.

Предмет галузі визначають і особливості методу правового реґулювання у конституційному праві, особливості конституційно-правових норм, своєрідна система джерел і механізмів їх реалізації. На з’ясування їх сутності має бути спрямованим вивчення конституційного права України.

Конституційне право, як і все право в цілому, динамічне, постійно розвивається. Після того, як Україна набула статусу суверенної, незалежної держави, в країні розпочався складний процес створення власної правової системи‚ оновлення всіх її галузей та інститутів. І передусім це стосується конституційного права, потужний імпульс якому дала нова Конституція України, прийнята 28 червня 1996 р.‚ оскільки вона заснувала засади конституційного ладу‚ визначила принципи загального статусу людини і громадянина‚ закріпила механізм народовладдя‚ а разом із тим формування й діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування‚ принципи й засади територіального устрою Української держави..

Пропоновані плани семінарських занять і навчально-методичні рекомендації для їх проведення  складено з урахуванням чинного законодавства про освіту (Законів України «Про освіту», «Про вищу освіту» та інших нормативно-правових актів) з урахуванням особливостей навчального процесу у вищих навчальних закладах системи МВС України. Структура і зміст навчально-методичного посібника відповідають програмі навчальної дисципліни «Конституційне право України», складеної за вимогами кредитно-модульної системи та вимог наказу Міністерства освіти і науки України від 29.03.2012 р. № 348 щодо складання робочих навчальних програм.

Плани семінарських занять укладені відповідно до навчальної і робочої навчальної Програми у розрахунку 126 години. Співвідношення кількості годин аудиторних занять до самостійної та індивідуальної роботи становить для денної форми навчання – 60/66.

Плани семінарських занять, самостійна та індивідуальна робота курсантів і студентів побудовані відповідно до трьох навчальних модулів, передбачених робочою навчальноюм програмою здисципліни Конституціне право України. 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 225; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.014 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь