Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Податковий механізм, його функціональні елементи.



Податковим механізмом вважається сукупність ор­ганізаційно-правових норм і методів управління оподат­куванням. Враховуючи його важливість, держава надає податковому механізму юридичну форму шляхом зако­нодавства і підзаконних актів.

Діючий механізм оподаткування в Україні включає такі основні елементи: механізм обчислення податків, ме­ханізм сплати податків, податкові пільги, податкові санкції.

механізм обчислення податків: чинним законодавством передбачено, що податок може обчислюватися платником податків (суб’єктом опо­даткування), суб’єктами господарювання, що отримують дохід (з джерела доходів); податковими органами.

Незалежно від способу визначення розміру податків, які мають сплачуватися суб’єктами оподаткування, ме­ханізм їх обчислення формалізовано виражається такою математичною залежністю:

ПД = (ОП - ПП) * (N / 100)

де ПД - податок, який має сплачуватися;

ОП - об’єкт оподаткування;

ПП - податкові пільги;

N - податкова ставка.

Отже, розмір податку, який має сплачувати суб’єкт оподаткування, залежить від трьох складових: величини об’єкта оподаткування, податкової ставки і наданих пільг. При цьому кожний з цих показників має самості­йне значення, тобто може змінюватися незалежно один від одного.

Податко́ві пі́льги - переваги, що надаються окремим платникам податків, включаючи можливість не сплачувати податок або сплачувати його у меншому розмірі. Норми законодавства, що визначають підстави, порядок і умови застосування пільг з податків і зборів, не можуть мати індивідуального характеру.

Види податкових пільг

1. податкова соціальна пільга;

2. звільнення від оподаткування певних елементів об'єкта оподаткування;

3. звільнення від сплати окремих податків окремих осіб або категорій платників податків;

4. зниження податкових ставок;

5. відстрочення стягнення податків.

Податкові санкції

Санкції являють собою заходи, які застосовують­ся до платників податку у випадках порушення ними подат­кового законодавства.

Сфера їхньої дії значно вужча від пільг і пов’язана го­ловним чином із застосуванням певних важелів з метою попередження порушень чинного законодавства щодо сплати податків.

Механізм дії санкцій має два напрями:

· повна сплата податків;

· своєчасна сплата податків.

Залежно від цього розробляється і застосовується си­стема санкцій, яка включає таке:

· заходи адміністративної і кримінальної відповідальності;

· фінансові санкції;

· застава грошових і товарно-матеріальних ціннос­тей;

· запорука або гарантія кредиторів.

61. Державний податковий менеджмент можна охарактеризувати як сукупність принципів, методів, засобів і форм управління податковою системою держави. Об'єктом державного податкового менеджменту є податкова система держави. Предметом державного податкового менеджменту є процес управління податковою системою держави. Державний податковий менеджмент як складова системи державного управління, виконує низку функцій. У Великому тлумачному словнику російської мови одним із визначень терміна "функція" є "напрямок діяльності відповідно до призначення якої-небудь організації, установи". Виходячи із цього, функції державного податкового менеджменту можна позначити як напрямки діяльності з управління податковою системою держави з метою забезпечення необхідних надходжень до бюджету держави й досягнення ефективного розвитку економіки держави.


62. Необхідність державного регулювання функціонування та розвитку аграрного сектору економіки викликана специфікою сільськогосподарського виробництва. Яка зумовлена тим, що дана галузь залишається важливим сектором економіки від функціонування якого залежить продовольча безпека держави та сільськогосподарське виробництво через певні особливості (залежність від природнокліматичних факторів, тобто велика ризикованість, сезонність виробництва, нерівномірна потреба в ресурсах тощо) не може ефективно розвиватися без державного впливу. Саме тому в розвинутих країнах державне регулювання сільськогосподарського виробництва займає важливе місце в економічній політиці. Але крім загальносвітових тенденцій в Україні існують специфічні умови такі як: сильна зношеність сільськогосподарської техніки, диспаритет цін на сільськогосподарську та промислову продукцію, занепад соціальної сфери села, недостатнє залучення інвестицій та інновацій, радіаційне забруднення значної частини сільськогосподарських площ. Все вищезазначене підтвержує, що сільськогосподарське виробництво не може повноцінно функціонувати без державного регулювання економіки.

Серед важливих економічних методів державного регулювання аграрного сектору економіки виділяють бюджетне та податкове регулювання. Варто наголосити на тому, що дані методи більшість науковців досліджують окремо один від одного, залишаючи поза увагою, те що бюджетне регулювання тісно взаємопов’язане із податковим регулюванням – це проявляється під час розробки, затвердження та прийняття Закону України “Про Державний бюджет”. Для розрахунку дохідної частини бюджету необхідно мати план податкових надходжень, на основі яких відбувається планування та прогнозування бюджетних видатків. Саме тому від податкового регулювання залежить повнота та своєчасність державних витрат, і навпаки, заплановані державні витрати мають бути покриті дохідною частиною Державного бюджету.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 222; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь