Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Тягова передача тепловоза.



 

Електрична передача тепловоза є найбільш поширеною і на магістральних, і на маневрових тепловозах. Застосовуються два типи передачі — постійного струму і постійно змінного.

Передача постійного струму поширена ширше. Принцип її дії такий: колінчастий вал дизеля обертає якір тягового генератора, перетворюючи механічну енергію в електричну, генератор виробляє постійний струм, який надходить у тягові електродвигуни, що передають обертання колісним парам. При цьому електрична енергія від тягового генератора знову перетвориться в механічну.

На всіх вітчизняних тепловозах застосовується електричний пуск дизеля від

акумуляторної батареї.

Гідравлічна передача за допомогою відцентрового насоса і гідротурбіни перетворює і через робочу рідину (мінеральне масло) передає обертаючий момент колінчастого вала двигуна на рушійні колеса екіпажу.

Механічна передача являє собою коробку швидкостей, аналогічну автомобільної. Вал дизеля з'єднаний з валом механічної передачі, фрикційними муфтами, що дозволяють відключати і включати двигун. Така передача має багато недоліків і на магістральних і маневрових локомотивах не отримала поширення.

 

Моторвагонний рухомий склад.

Мотор-вагонний рухомий склад — це моторні та причіпні вагони, із яких формуються мотор-вагонні поїзди (електропоїзд, дизель-поїзд, автомотриси),

призначені для перевезення пасажирів

Електропоїзди.

 

Електропоїзди призначені для перевезення пасажирів у приміському та міжобласному сполученні на електрифікованих лініях залізниць. На моторних вагонах встановлені тягові електродвигуни, допоміжне обладнання, а на головних — також пульт управління. На причіпному вагоні, як правило, жодне силове обладнання не встановлюється. Кількість моторних і причіпних вагонів залежить від пасажиропотоку на даній ділянці.

На електропоїздах постійного струму встановлені такі ж агрегати, як на електровозах постійного струму, але в іншому виконанні. Все силове електричне обладнання та пристрої пневматичних гальм змонтовані під підлогою вагона.

На постійному струмі використовують електропоїзди серій ЕР1, ЕР2, ЕР22, ЕР2Т.

На лініях змінного струму експлуатуються поїзда серій ЕР9, ЕР9П, ЕР9М, ЕР9Т.

Останнім часом широке поширення отримали електропоїзди підвищеної комфортності ЕД4МК «Експрес», які мають вагони I, II, III класів.

 

Дизельпоїзда.

 

Близько 25% приміських пасажирських перевезень припадає на неелектрофіковані лінії.

Дизель-поїзд, призначений для перевезення пасажирів у приміському, міжобласному і місцевому сполученні. Звичайна конструкція дизельних поїздів являє собою два моторних (головних) і два або чотири причіпних вагони, що знаходяться в середині поїзда.

У моторному вагоні поїзда, зазвичай за кабіною машиніста, розташована силова установка: дизель-генератор (коли вагон має електричну передачу) або дизель і гідравлічна передача. Передній візок моторного вагона є ведучим. Його колісні пари приводяться в рух від дизеля.

Пропонується конструкція дизель-поїзда на базі вагонів електропоїзда ЕМ-24, який формується з двох головних моторних вагонів по кінцях і двох причіпних в середині. Головний моторний вагон виконаний в якості автономного, а причіпні повністю уніфіковані з причіпними вагонами електропоїзди. Конструкційна швидкість — 130 км/год, запас палива — не менше 800 км, кількість місць для сидіння — 380.

Автомотриса (франц. automotrice — самохідний) складається з одного або двох вагонів, один з яких моторний. Призначена для обслуговування приміських перевезень з малими пасажиропотоками, а також використовується як службовий колійнийпоїзд.

 

Локомотивне господарство .


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 253; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь