Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Рівненський паспортний стіл збирає данину



Володимир Торбіч, «Рівненська газета»

 

Приблизно десять тисяч гривень щомісяця протягом кількох років отримує з рівнян Рівненський відділ громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб (в народі паспортний стіл). І це лише за одну послугу “консультаційного характеру”, за яку платити необов’язково. Однак, українське законодавство забороняє нав’язувати цю послугу і передбачає можливість повернення заплачених ні за що коштів.

Щоб вирахувати оборудку з грішми рівнян, кореспондент “ГАЗЕТИ” знявся з реєстраційного обліку і зареєструвався знову. Під час стояння в чергах вдалося поспілкуватися з багатьма людьми, які були шоковані обслуговуванням і не знали, за що платять гроші.

 

Щось ви мало заплатили

Одна пані з черги в касу банку “Аваль”, що знаходиться на другому поверсі установи, на запитання за що це треба віддати 6 гривень і 23 копійки, відповіла:

 — За реєстрацію.

— Але ж за реєстрацію ми платимо 85 копійок, а за талон реєстрації — 98. На цьому ж папірці пише, що за консультаційні послуги.

 — Ну… не знаю… всі платять

Так само відповіли й троє громадян з черги. І лише один замислився, платити чи не платити йому ці гроші. Вже в інший день обурених збиранням грошей побільшало, але ніхто з працівників не пояснив їм, що цей платіж добровільний.

 Обійшовши всі кола реєстраційного вертепу: ЖЕК, військомат, банк, кабінет номер 1, номер 23, нарешті дійшов до завершальної стадії — третього кабінету.

— Щось ви мало заплатили, — сказала працівниця, збираючи до купи квитанції.

— Чому мало? Здається, достатньо.

 — А де ще одна квитанція?

— Якщо ви маєте на увазі “консультаційні послуги”, то я їх не отримував, не просив будь-кого мене консультувати і не платитиму за них.

 — Ну й добре, — вже пом’якшала жінка. Її колега також сказала, що я правильно роблю.

— Якщо не хочете, не платіть, але напишіть заяву, що відмовляєтесь платити.

— Для чого?

 — Тому що керівництво від нас вимагає звітності.

— Добре, тоді напишу. А цю заяву бачитиме керівник?

 — Звісно, ми все, як бачите, підшиваємо. Пишіть: “Відмовляюсь платити за консультаційні послуги, тому що я юридично грамотна людина”. Дата і підпис.

— А ви знаєте, куди йдуть ці гроші? — питаю після того, як написав заяву.

 — Точно не знаємо. Але не нам. Подивіться на меблі, а ми за ними просиджуємо цілий день. Зарплату нам також не підвищують.

 На цьому розмова й закінчилась, але приблизно через тиждень довелося зніматись з реєстрації моїй дружині, і вона також розповіла цікаві речі.

 

Дозвіл, щоб не платити

Після відмови платити її направили в кабінет 14 за дозволом не платити (! ). “Брати дозвіл” пішов з дружиною, адже потрібен був мій підпис, що я не заперечую проти її виписки. В чотирнадцятому кабінеті не сказали жодного слова про те, що маємо щось платити. Але, наступного дня, коли дружина прийшла в третій кабінет, її знову відправили в чотирнадцятий завірити заяву про відмову платити.

— Я відмовляюсь платити за “консультаційні послуги”.

 — Добре, — сказала службовець в кабінеті номер 14 і підписала заяву.

 Розмова з працівниками паспортного столу продовжилась в третьому кабінеті, після того, як вони похвалили юридичну грамотність дружини.

— Чому ви не попереджаєте громадян про добровільність сплати цих коштів?

 — Ми — працівники міліції і не маємо права тиснути на вибір громадян, — відповіла одна з працівниць, не пояснивши, чому ж тільки що тиснули, не погоджуючись зняти з реєстрації без заяви про відмову сплатити 6, 23 гривні.

Давай виганяй їх!

 У черзі до третього кабінету вдалося поспостерігати рівень обслуговування і “консультацій” у кабінеті номер один. Люди, що, звісно, не повинні знати напам’ять процес реєстрації, наштовхувались на постійні дорікання в тому, що вони чогось не знають і не розуміють. А якщо хтось наважувався задавати питання, то потім, мабуть, шкодував, адже з нього, як кажуть, просто робили дурня.

Робочий день завершувався і двох чоловік в першому та трьох в другому кабінетах не прийняли. Прийомні години до 19.00, але без п’яти хвилин приймати закінчили. Вбігла співробітниця паспортного столу і при людях в черзі звернулася до своїх колег:

 — Ходімо скоріше! Ти вже повинна була всіх випровадити! Давай виганяй їх!

 — Перепрошую, до 19.00 прийом громадян, а не кінець робочого дня, — звернувся до “швидкої” пані.

 Кілька секунд думаючи, що відповісти вона випалила:

 — Ой, шо ви мені розказуєте!

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 273; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь