Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Законодавство не дозволяє



Перед тим, як іти за коментарем з приводу нав’язуваних консультаційних послуг, ознайомились із наказом, який регламентує порядок надання платних послуг.

Наказ міністерства внутрішніх справ, міністерства фінансів, Мінекономіки та з питань європейської інтеграції України від 26 серпня 2003 року (№1029/541/245), затверджений Мін’юстом 01 листопада 2003 року (№883/8204).

 У цьому наказі, зокрема, зазначається:

— “Не допускається нав’язування супутніх платних послуг громадянам” (консультаційні послуги належать саме до супутніх – авт.).

 — “Платні послуги надаються виключно за письмовим зверненням юридичних і фізичних осіб, в якому вказується прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання заявника та вид платної послуги. У разі відсутності письмового звернення плата за послуги не стягується і послуги не надаються”.

— “Повернення коштів за оплачені, але не надані послуги здійснюється за письмовою заявою замовника”. (Тобто, якщо ви заплатили ні за що, то можете написати заяву на ім’я начальника паспортного столу і вам ці гроші зобов’язані повернути – авт.).

 — “Кошти, отримані за надані платні послуги, спрямовуються до спеціального фонду Державного бюджету України і зараховуються на спеціальні реєстраційні рахунки органів внутрішніх справ в органах Державного казначейства України. Вони використовуються на покриття витрат, пов’язаних з наданням платних послуг, зміцнення матеріально-технічної бази відповідних підрозділів, а також на утримання органів внутрішніх справ згідно з кошторисами, затвердженими в установленому порядку”.

 

Липова добровільність

 Пояснити ситуацію “ГАЗЕТА” попросили начальника Рівненського міського відділу громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Людмилу Габрієль.

— Чому здійснюється нав’язування плати за невідомо які консультаційні послуги?

 — Нічого не нав’язується. Все згідно з наказом трьох міністерств, яким дозволено надання платних послуг.

— Але ж згідно з наказом — супутні послуги добровільні, про що рівнян ніхто не попереджає і жодних консультацій вони не отримують.

 — А в нас і платять добровільно: є підписані заяви. І громадянам надають консультації: куди йти, які документи принести.

— “Добровільність” відчув на собі, ще й повинен був написати заяву, що не платитиму, теж саме змусили зробити мою дружину. Люди з черги також не знають за що платять. А щодо таких консультацій, як ви кажете, то це виконання службових обов’язків, які, оплачуються з бюджету.

 — Я не знаю, хто вас примушував писати заяву. В цей час я була у відпустці.

— Мова не лише про теперішню ситуацію. Абсолютно те ж саме було й тоді, коли реєструвався минулого року. (Тоді газета, в якій працював, відмовилась займатись цією темою. Інше ж видання висвітлило цю ситуацію неповноцінно (і лише після неодноразового мого відвідування редакції – авт).

 — Якби нас фінансували стільки скільки передбачено… Ось нам треба два принтери для друку паспортів, а вони коштують дуже дорого. Також у нас створена позабюджетна дільниця (люди, яким платять не з держбюджету, а за рахунок платних послуг). Нас так скоротили, що не вистачає працівників. Ми не беремо гроші з паспортисток гуртожитків, де живуть студенти, лише з приватних осіб.

— Раніше, як розповідав знайомий міліціонер, кошти збиралися з різних відділів МВС і передавалися керівництву в Київ, але ситуація змінилася. Чому ж надалі існує збір коштів? Я розумію, що не вистачає фінансування, але слід заробляти чесно, не обдурюючи людей.

 — Ми працюємо чесно. Ніяких грошей не збирали і не збираємо.

— Куди ці гроші йдуть?

 — Раніше 50 відсотків йшло в Київ, 30 залишалося в управлінні.

— А інші?

 — Точно зараз сказати не можу, треба з’ясувати.

Від начальника також вдалося дізнатись, скільки людей в середньому звертається щомісяця за послугами у міський ВГІРФО — 1500-2000 осіб, плюс “приходять просто на консультацію”. Помножте ці цифри на 6 гривень 23 копійки і взнаєте приблизну суму “добровільно” виручених коштів.

 

P.S. Через кілька годин після розмови з начальником міського ВГІРФО в редакцію зателефонували із Центру громадських зв’язків УМВСУ в Рівненській області. Сказали, що службовці з паспортного столу жаліються на упередженість журналіста і замовний матеріал. З’ясувавши, в чому проблема, працівник ЦГЗ запитала, чи збираюсь я з цього приводу щось писати.

 На наступний день знову зателефонували із ЦГЗ, але вже на мобільний телефон редактора “ГАЗЕТИ”. Розпитавши, чи дійсно готується такий матеріал, запропонували:

 — А може якось домовимося, щоб не друкувати.

 У зв’язку із ситуацією, що склалася у відділі громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб, " ГАЗЕТА” звернулася із запитом та проханням перевірити викладені факти до міністра внутрішніх справ Юрія Луценка (відповідь від міністра так і не отримали – авт.).

 

Коментарі:

Начальник обласного ВГІРФО УМВСУ України в Рівненській області Лілія Драпчинська пояснила складну ситуацію з фінансуванням міліції, внаслідок якої і виник наказ, який передбачає платні послуги.

— Куди йдуть ці кошти?

 — Щоб сказати точно, треба з’ясувати в казначействі, але, наскільки пригадую, 60 відсотків у Київ і 40 відсотків після різних відрахувань залишається на утримання УМВСУ в Рівненській області.

— Скажіть, існує офіційне роз’яснення, що таке послуги консультаційного характеру?

 — Ні, в наказі цього немає. Але той, хто має державне житло, а також живе в гуртожитку, за консультацію не платить. Пропонується платити лише приватним особам, що мають будинкову книгу.

— Щодо того, як це “пропонується”, то переконався на власному досвіді. Але якщо людина відмовляється платити за ці послуги і взагалі від них, це може бути підставою відмовити їй в реєстрації чи інших послугах?

 — Ні, не може.

— То чому ніхто з клієнтів паспортного столу не знає, що ці послуги добровільні. Зрозуміло, що в міліції складне матеріальне становище, але шляхом обману людей воно не має вирішуватись.

 — Завтра я їду в Київ і коли повернусь, відразу обов’язково розберусь із ситуацією в міському ВГІРФО.

 — Певен, що звичайні працівники паспортного столу не роблять самовільних порушень. Без відома керівництва нічого не робиться.

— Я спілкуватимусь із Людмилою Габрієль і з’ясую, чому саме так поставлене питання про сплату за консультаційні послуги.

 

Скарга до теми

У “ГАЗЕТУ” звернувся рівнянин Олег Васильчук. Він поскаржився, що в паспортному столі змушений був заплатити за кожен платіж 80 копійок за банківські послуги. Ні заступники начальника ВГІРФО (начальник на той час була у відпустці – авт.), ні в банку не розтлумачили чоловікові, чому за платіж 85 копійок він має платити 80 коп. банківських послуг.

 Як роз’яснила Людмила Габрієль, здійснювати оплату можна і в касі номер 15 (банку “Аваль”), що на другому поверсі їхньої установи, і у відділенні “Авалю” в готелі “Мир” (0, 80 грн.). Також можна оплатити послуги в головному відділенні “Ощадбанку” (вул. Симона Петлюри) та “Імексбанку”, який знаходиться навпроти паспортного столу (0, 50 грн.). Однак, у першому кабінеті вже не один місяць висить оголошення, що оплату треба здійснювати у касах банку “Аваль”. Але біля каси номер 15 все ж є два аркуші, де пояснюється, що оплачувати послуги можна і в “Ощадбанку” та “Імексбанку”.

 В одному із рівненських відділень банку “Аваль” пояснили, що плата за їхні послуги становить один відсоток від суми, але не менше 80 копійок. Розмір суми визначається не в Рівному.

 

Для реєстрації необхідно:

 1. Надрукувати листки реєстрації (каб. №1)

 2. Взяти заяву для реєстрації (каб. №1 або №3)

 3. Заповнити і завірити заяву для реєстрації за місцем реєстрації у начальника (головного інженера) ЖКП

 4. Отримати дозвіл на реєстрацію в каб.№14, №23 або №24 (2-й поверх).

 5. Оплатити реєстрацію (85 копійок) та за талон реєстрації та/або зняття з реєстраційного обліку (98 копійок). Плюс плата за банківські послуги. Оплата приймається в касі №15 (на 2 поверсі), у відділенні банку “Аваль” в готелі “Мир”, у центральному відділенні “Ощадбанку” (вул.С.Петлюри), у відділенні “Імексбанку” (навпроти паспортного столу)

 6. Записати необхідні дані для реєстрації в будинкову книгу.

 7. Військовозобов’язаним стати на військовий облік в міськвійськомат і відмітити в будинковій книзі.

 8. Завершити реєстрацію в кабінеті №3.

 

УВАГА!

 Жодних інших виплат, окрім вказаних в цьому переліку, ви робити не зобов’язані!

Для зняття з реєстраційного обліку треба зробити ті ж самі кроки, що й для реєстрації.

Необхідні документи: паспорт та будинкова книга.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 258; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.026 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь