Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Характеристика радіаційного стану на Україні після аварії на ЧАЕС



Після аварії утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише сучасну Україну, Білорусь та Росію, які знаходилися поблизу ЧАЕС, але й і Східну Фракію, Македонію, Сербію,Хорватію, Болгарію, Грецію, Румунію, Литву, Естонію, Латвію, Фінляндію, Данію, Норвегію, Швецію, Австрію, Угорщину, Чехію, Словаччину,Нідерланди, Бельгію, Словенію, Польщу,Швейцарію, Німеччину, Італію, Ірландію, Францію (разом з Корсикою]), Велику Британію та острів Мен.

Інформація про радіацію прийшла не з СРСР, як мало б бути, а з Форсмаркської АЕС (1100 км від місця аварії) в Швеції, коли на одязі співробітників 27 квітня було знайдено радіоактивні частинки.[19] Після пошуків витоку радіації на самій АЕС, стало зрозуміло, що в західній частині СРСР існує серйозна ядерна проблема. Підвищення рівня радіації також було зафіксовано у Фінляндії, але страйк державної цивільної служби затримав відповідь і публікацію.[20]

Забруднення території після аварії на ЧАЕС залежало від погодних умов. Повідомлення радянських і західних учених вказують на те, що Білорусь отримала близько 60% радіоактивного забруднення від загальної кількості на СРСР. Проте згідно з даними), які були оприлюдненні в 2006 році половина летких часток приземлилася за межами України, Білорусі і Росії.

 

Особливості аварій на об’єктах хімічної промисловості

У промисловості та сільському господарстві використовують десятки тисяч різних хімічних сполук. Загальний перелік вироблених і використовуваних хімічних сполук у країнах СНД включає близько 70 тис. найменувань, з яких приблизно 3,5 тис. отримали широке поширення. Усі небезпечні хімічні речовини поділяють на чотири класи: надзвичайно небезпечні, високонебезпечні, помірно небезпечні, малонебезпечні.

Небезпека хімічних речовин для людей полягає в їх здатності при попаданні в порівняно невеликих кількостях через органи дихання в організм порушувати його нормальну життєдіяльність, викликати різні хворобливі стани, а за певних умов - летальний результат (смерть). У разі знаходження людей в безпосередній близькості від джерела зараження, можливо, їх поразка через шкірні покриви.

ПРИЧИНАМИ АВАРІЙ на хімічно небезпечних об'єктах найчастіше бувають: високий рівень зносу основних виробничих фондів (технологічного обладнання); недосконалість технологій виробництва; халатність промислового персоналу при зливних операціях; відсутність сучасних систем управліннятехнологічними процесами та протиаварійного захисту. Крім того, хімічна аварія може статися в результаті стихійного лиха (надзвичайної ситуації природногохарактеру).

Більшість небезпечних хімічних речовин становлять небезпеку для людини і при їх вдиханні (інгаляційному впливі), і при попаданні на шкірні покриви. Основні впливають фактори на шкіру людей при аваріях на хімічно небезпечних об'єктах: вражаюча концентрація сильнодіючих отруйних речовин в повітрі, рідка фаза речовин і теплове випромінювання при пожежах.

ЩО ПОТРІБНО ЗРОБИТИ ПРИ оповіщення про аварії з викидом сильнодіючих отруйних речовин надягти засоби захисту органів дихання та шкіри, закрити вікна і кватирки, відключити електроприлади, перекрити газ,взяти документи, цінні речі, при необхідності теплий одяг і харчування (триденний запас непортящихся продуктів), попередити сусідів, швидко, без паніки вийти з будівлі (приміщення) і сховатися в найближчому притулок або покинути район аварії.

 

Основи охорони проці

1. Умови праці. Класифікація факторів, які впливають на умови праці.

2/ Гігієнічна класифікація умов праці

3. Санітарні норми умов праці

4. Атестація робочих місць та оцінювання умов праці

5. Категорія важкості робіт

Поняття про травму та професійні захворювання


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 198; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь