Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Сили і засоби, що залучаються до провндення робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій



 Організаціяпроведеннярятувальних та іншихневідкладнихробіт в осередкахураження. Сили та засобипроведеннярятувальнихробіт.

Як наслідкистихійного лиха, аварій, катастроф, а такожзастосування противником зброїмасовогоураження в населених пунктах країни і на промисловихпідприємствахможутьвиникнутизначніпошкодження, зараженнямісцевостірадіоактивними і хімічнимиречовинами та біологічнимизасобами. Багато людей опиниться в завалах, пошкоджених та палаючихбудинках, заваленихзахиснихспорудах, в затоплених районах і в іншихнепередбаченихситуаціях. У зв’язку з цим буде потрібнепроведенняробіт по рятуванню людей та наданнядопомогиураженим, локалізаціїаварії та усуненняпошкоджень.

Узаконі «Про цивільну оборону України» (ст. 2, п. 5) вказується, щозавданням ЦО є «організація і проведеннярятувальних і іншихневідкладнихробіт у районах лиха і осередкахураження».

За організацію і своєчаснепроведенняРіІНРнесутьвідповідальність начальники цивільної оборони області, міста, району і промисловогопідприємства (об’єкту). Для досягненнянайбільшогоуспіху в рятуванні людей РІНР повинніорганізовуватись і проводитись у стислийтермін. Цевимагаєвідособового складу формувань ЦО доброго вишколу, високої морально-психологічноїстійкості, великоїволі, мужності, витримки, самовладання та організованості, а відкомандирівусіхступенів — вмілогокеруванняпідлеглими.

До проведенняРІНР залучаютьсявійськовічастини ЦО, спеціалізованіформування ЦО промисловихпідприємств (об’єктів). Можутьзалучатисьтакожвійськовічастиниармії, а такожпідрозділиміністерствавнутрішніх справ (пожежні, охоронні та ін.). Наприклад, при аварії на ЧАЕС для охорони 30-кілометрової зонибуливиділеніпідрозділиміліції, а для ліквідаціїнаслідківаварії — військовічастини ЦО, військовічастиниармії, військовавертолітнаавіація, формування ЦО підприємств, медичніпідрозділи.

При веденнірятувальнихробіт є дужеважливим фактор часу, оскількивідшвидкості та чіткостіїхпроведеннязалежитьжиття людей. Великий обсягробіт в осередкуураженнянеможливо провести в короткітерміни без застосуваннятехніки. В зв’язку з цим для проведенняРІНР застосовуютьсяусігосподарськімашини і механізми. До них належать бульдозери, екскаватори, грейдери, автокрани, лебідки, домкрати, відбійні та бурильні молотки, шнекові бури, електрозварювальніпристрої, електромолотки, пожежнімашини, пересувніелектро і компресорністанції та іншатехніка.

28.Основнимизавданнямиаварійно -рятувальних служб є:

+проведенняпід час виникненнянадзвичайнихситуацій на об'єктах і територіяхаварійно-рятувальнихробіт; ліквідаціянадзвичайнихситуацій та окремихїхнаслідків; +виконанняробітіззапобіганнявиникненню та з мінімізаціїнаслідківнадзвичайнихситуацій техногенного і природного характеру та щодозахистувід них населення і територій; захистнавколишнього природного середовища та локалізаціязонивпливушкідливих і небезпечнихфакторів, щовиникаютьпід час аварій і катастроф.

Основнимифункціямиаварійно-рятувальних служб є:

+забезпеченняготовностісвоїхорганівуправління, сил і засобів до дій за призначенням;

+пошук і рятування людей на ураженихоб'єктах і територіях, надання у можливих межах невідкладної, у тому числімедичної, допомоги особам, якіперебувають у небезпечному для життя й здоров'ястані, на місціподії та під час евакуації до лікувальнихзакладів;

+ліквідація особливо небезпечнихпроявівнадзвичайнихситуацій в умовахекстремальних температур, задимленості, загазованості, загрозивибухів, обвалів, зсувів, затоплень, радіаційного та бактеріальногозараження, іншихнебезпечнихпроявів.

ГромадяниУкраїни у сферізахистунаселення і територійвіднадзвичайнихситуаційтехногенного та природного характеру мають право на:

+отриманняінформації про надзвичайніситуаціїтехногенного та природного характеру, щовиниклиабоможутьвиникнути, та про заходи необхідноїбезпеки;

+забезпечення та використаннязасобівколективного й індивідуальногозахисту, якіпризначені для захистунаселеннявіднадзвичайнихситуацій техногенного та природного характеру у разіїхвиникнення;звернення до місцевихорганіввиконавчоївлади та органівмісцевогосамоврядування з питаньзахистувіднадзвичайнихситуацій техногенного та природного характеру;

 

відшкодуваннязгідноіз законом шкоди, заподіяноїїхздоров'ю та майну внаслідокнадзвичайнихситуацій техногенного та природногохарактеру;компенсацію за роботу у зонах надзвичайнихситуацій техногенного та природного характеру;соціально-психологічнупідтримку і медичнудопомогу, в тому числі за висновкамиДержавноїслужбимедицини катастроф та/аболікарсько-трудовоїкомісії, на медико-реабілітаційневідновлення у разіотриманняважкихфізичних та психологічних травм; інші права у сферізахистунаселення і територійвіднадзвичайнихситуацій техногенного та природного характеру відповіднодозаконів України.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 181; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.013 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь