Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ПОРАДИ



Навчальна дисципліна “Проблеми цивільного та господарського права” має на меті поглиблення знань студентів, набутих під час вивчення нормативних курсів “Цивільне право” та “Господарське право”, з врахуванням специфіки прокурорської діяльності. Вона спрямована на розвиток самостійності та творчого підходу магістрантів при опрацюванні питань, пов’язаних з ключовими проблемами правового регулювання цивільних та господарських відносин. Формами роботи при вивченні даної дисципліни є лекції та семінари, самостійна робота. Під час лекції викладач подає основний матеріал теми, ознайомлює з проблемними питаннями, спрямовує на підготовку до дискусії чи на поглиблене опрацювання джерел. На семінарських заняттях здійснюється обговорення проблемних питань цивільного та господарського права, можливих шляхів їх вирішення, а також застосування виробленого судовою та цивільно-господарською практикою досвіду. Студенти повинні володіти знанням нормативного матеріалу з тем дисципліни, а також знанням наукових поглядів, теорій сучасних вчених і практиків-юристів щодо проблемних питань цивільного та господарського права. Для цього пропонується відповідна література. На семінарах вирішуються задачі, запропоновані студентам для самостійної роботи по конкретній темі. Пропонуються також теми для підготовки доповідей. На семінарах такі доповіді допоможуть розгорнути дискусію, поглибити правові знання, розвинути творче мислення та вміння застосувати набуті знання. Орієнтовно доповідь заслуховується до 15 хвилин. Теми доповідей обираються студентами із переліку запропонованих. Студент, керуючись власною заінтересованістю, може запропонувати свою тему, яка має бути погоджена з викладачем – керівником семінару – щодо повноти висвітлення теми, наявності необхідного бібліографічного матеріалу, можливостей використання матеріалів практики тощо.

   Доповіді мають бути результатом самостійної роботи студентів з нормативним матеріалом, науковими працями та матеріалами практики. При цьому увага має приділятися проблематиці обраної теми, аналізу теоретичних засад регулювання певного виду відносин, нормативно-правових актів та практики їх застосування з виявленням недоліків правового регулювання (прогалин, колізій, застарілих та неефективних норм тощо) і відповідно – з розробкою рекомендацій щодо його вдосконалення з порушених у доповіді питань. Необхідно обґрунтовувати власну думку зі спірних питань та запропонованих рекомендацій щодо вдосконалення правового регулювання та правозастосовної практики.

  Положення доповіді мають бути чіткими і зрозумілими, логічно викладеними та обґрунтованими; використані в доповіді терміни – відповідати законодавству, правовій доктрині (з посиланням на авторів) та/або розкриватися (з відповідним обґрунтуванням) самим студентом, якщо він пропонує своє визначення того чи іншого поняття. Слід користуватися юридичною лексикою, а при застосуванні (у разі необхідності) понять іншої галузевої належності (економічних, філософських, технічних тощо) давати їх визначення. Доповідь має бути оформлена в письмовій формі з дотриманням основних вимог до наукових робіт – з посиланням на джерела інформації, що використовується, із зазначенням авторів, думки яких наводяться чи аналізуються в доповіді, з переліком використаних в доповіді джерел.

Рекомендується для підготовки до занять використовувати наукові статті, опубліковані у журналах „Підприємництво, господарство і право”, „Актуальні питання цивільного та господарського права”, „Вісник господарського судочинства”, „Право України”, „Вісник Національної академії прокуратури України”.

При вивченні курсу постійно приділятиметься увага ролі і значенню прокуратури, яка згідно ст. 121 Конституції України, зокрема, представляє інтереси громадянина або держави в суді у випадках, передбачених законом, здійснює нагляд за додержанням прав і свобод людини і громадянина та додержанням законів з цих питань органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами.

Тематичний план навчально ї дисципл і ни

“Проблеми цивільного та господарського права”

(денна форма навчання)

№ п/п Тема занять Всьо-го год. Ауди- торні год. Лек- ції Семі- нари Сам. роб.
1. Проблеми цивільно-правового регулювання особистих немайнових прав фізичної особи та їх захисту 5 4 2 2 1
2. Позовна давність 4 2 2   2
3. Недійсні правочини та їх правові наслідки   6   4   2   2   2
4. Цивільно-правовий захист інтелектуальної власності   6   4   2   2   2
5. Господарські зобов’язання 3   2   2       1
6. Договори у сфері господарю-вання (підприємництва).   5 4 2 2 1
7. Правове становище та види суб’єктів господарювання державного сектора економіки   4   2   2     2
8.  Правове регулювання майнових відносин у сфері господарювання. Захист прокуратурою майнових прав держави.     4     2     2       2
9. Господарсько-правова відповідальність   6   4   2   2   2
10. Актуальні питання відшкодування шкоди за цивільним законодавством     5     4     2     2     1
11. Особливості банкрутства суб’єктів господарювання державного сектора економіки   6   4   2   2   2
  Всього 54 36 22 14 18

Тематичний план навчально ї дисципл і ни

“Проблеми цивільного та господарського права”

 (заочна форма навчання)

 

 

№ п/п Теми занять Всьо- го год Ауди- торні год Лекції Семі-нари Сам. роб.
1. Проблеми цивільно-правового регулювання особистих немайнових прав фізичної особи та їх захисту 6 2 2   4
2. Позовна давність 4       4
3. Недійсні правочини та їх правові наслідки   6             6
4. Цивільно-правовий захист інтелектуальної власності   6               6
5. Господарські зобов’язання 4 1 1       3
6. Договори у сфері господа-рювання (підприємництва) 6 1 1   5
7. Правове становище та види суб’єктів господарювання державного сектора економіки   5   1   1     4
8.  Правове регулювання майнових відносин у сфері господарювання. Захист прокуратурою майнових прав держави.     5     1     1       4
9. Господарсько-правова відповідальність   4   2   2       2
10. Актуальні питання відшкодування шкоди за цивільним законодавством     4     2     2       2
11. Особливості банкрутства суб’єктів господарювання державного сектора економіки   4               4
  Всього 54 10 10   44

1 . Навчальна програма дисципліни “Проблеми цивільного та господарського права”

 

                                                 Тема 1.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 143; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.016 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь