Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Електроні ресурси наукової бібліотеки ЗНУ



28. Резниченко М.Г., Введение в педагогическую деятельность: Учебное пособие для студентов факультета начального образования.– Самара: Издательство СГПУ, 2003.– 132 с.– http://ebooks.zsu.zp.ua/files/2007/07/edu_29sept2006_944.rar

29. Руднева Т.И., Методология и методика педагогического исследования: Методическое пособие по учебному курсу.– Самара: СФ МГПУ, 2002.– 40 с.– http://ebooks.zsu.zp.ua/files/2007/07/edu_29sept2006_968.rar

30. Психологический словарь/ Под ред. В. П. Зинченко, Б. Г Мещерякова.– 2-е изд., перераб. и доп.– М.: Педагогика - Пресс, 1999.– 224 с.:ил.– http://ebooks.zsu.zp.ua/files/2007/08/edu_29sept2006_910.rar; http://ebooks.zsu.zp.ua/files/2007/08/edu_29sept2006_911.rar

 



ПАМ'ЯТКИ

ФОРМУВАННЯ УМІНЬ НАВЧАЛЬНО-ПІЗНАВАЛЬНОЇ

ДІЯЛЬНОСТІ СТ УДЕНТІВ У ВНЗ  

I. Колективне виконання завдання (групова робота на практичному занятті)

1. Сформуйте групу з 3 – 5 студентів.

2. Визначите загальні цілі спільної діяльності.

3. Складіть план виконання завдання.

4. Розподіліть обов'язки між учасниками.

5. Знайдіть та проаналізуйте різні варіанти  розв'язання завдання.

6 Прийміть колективне рішення, відзвітуйте про результати групової роботи.

ІІ. Загальні вимоги до оформлення рукописів студентів:

1. Пишіть текст на одній стороні аркуша - так зручніше читати й правити матеріали.

2. Залишайте на кожній сторінці поля у два-три сантиметри. (Якщо потрібно переробити фразу, внести доповнення або зробити зауваження, будь-який читаючий рукопис або ви самі зробите це на полях).

3. Пишіть  чітким почерком, залишаючи просвіт між рядками, щоб у нього по необхідності можна було вписати рядок.

4. Дотримуйте абзаців (відступи вправо на початку перших рядків, що відокремлюють одну частину тексту від іншої), інакше текст буде важко читати.

5. Особливо чітко пишіть прізвищу й імена людей, географічні назви й ін. Помилкове написання однієї букви або цифри може спотворити весь зміст викладеного.

6. Правильно оформляйте цитати й епіграфи.

7. Обов'язково нумеруйте сторінки.

8.  Якщо при роботі над твором, статтею, рефератом та інш. були використані літературні джерела, додайте до роботи список використаних книг і статей - бібліографію.

Бібліографічний список - бібліографічний посібник із простою структурою, без допоміжного апарата, що представляє собою, як правило, невеликий упорядкований перелік бібліографічних записів.

Бібліографічна картотека - бібліографічний посібник, реалізоване в картковій формі, що містить бібліографічну інформацію. Різняться алфавітні, систематичні, предметні та інші картотеки. На відміну від бібліотечного каталогу, картотека може включати відомості про документи, відсутні у фонді бібліотеки, не давати бібліотечного шифру й інших відомостей.

Бібліографічний каталог - бібліографічний посібник, що розкриває склад і/або зміст певного фонду (його частини) або декількох фондів документів.

Бібліографічний покажчик - бібліографічний посібник зі складною структурою, що має допоміжні покажчики, а в необхідних випадках і інші елементи, характерні для самостійно виданого документа (передмова, зміст і т.п.).

Бібліографічна картка - картка, що містить бібліографічний опис джерела інформації, відомості про автора, заголовок, підзаголовні дані (тому, жанр, читацьке призначення), вихідні дані (рік і місце видання, видавництво), підзаголовні дані (серія, установа, що підготувала видання), кількісну характеристику джерела (сторінки, обсяг в обліково-видавничих аркушах, тираж, ціна), примітки (відомості про бібліографію, ілюстрації і т.д.).

Бібліографічний опис - сукупність бібліографічних відомостей про документ, наведені за встановленими правилами й призначених для його ідентифікації й загальної характеристики.

II. Цитування.

Прийнято визначати два способи цитування:

1. Цитата є самостійною пропозицією й оформляється як пряма мова;

2. Цитата є частиною авторської пропозиції.

Якщо цитата приводиться не повністю, то пропуск позначається три крапки, яке може ставитися перед цитатою, у середині цитати й після цитати.

III. Правила складання конспектів в навчальній роботі студентів

Класифікація видів конспектів:

1) План-конспект. При створенні такого конспекту спочатку пишеться план тексту, далі на окремі пункти плану «нарощуються» коментарі. Це можуть бути цитати або вільно викладений текст.

2) Тематичний конспект. Такий конспект є коротким викладом даної теми, що розкривається по декільком джерелам.

3) Текстуальний конспект. Цей конспект являє собою монтаж цитат.

4) Вільний конспект. Даний вид конспекту містить у собі й цитати, і власні формулювання.

Як складати конспект:

1. Визначте мету складання конспекту.

2. Читаючи досліджуваний матеріал у перший раз, підрозділяйте його на основні значеннєві частини, виділяйте головні думки, висновки.

3. Якщо складається план-конспект, сформулюйте його пункти й визначите, що саме слід включити в план-конспект для розкриття кожного із них.

4. Найбільш істотні положення досліджуваного матеріалу (тези) послідовно й коротко викладайте своїми словами або приводите у вигляді цитат.

5. У конспект включаються не тільки основні положення, але й висновки, що  обґрунтовують конкретні факти й приклади (без докладного опису).

6. Складаючи конспект, можна окремі слова й цілі пропозиції писати скорочено, виписувати тільки ключові слова, замість цитування робити лише посилання на сторінки  роботи, застосовувати умовні позначки.

7. Щоб форма конспекту як можна наочніше відбивала його зміст, розташовуйте абзац «сходами» подібно пунктам і підпунктам плану, застосовуйте різноманітні способи підкреслення, використовуйте олівці й ручки різного кольору.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 171; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь