Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


ДЕРЖАВНА АТЕСТАЦІЯ ВИПУСКНИКІВ



 

Державна атестація випускників - бакалаврів, спеціалістів, магістрів Рівненського Державного гуманітарного університету - здійснюється у відповідності до Закону України "Про освіту", "Положення про організацію навчального процесу у вищих навчальних закладах", затвердженого Наказом Міністерства освіти України від 2 червня 1993 р. № 161, "Рекомендацій про порядок створення, організацію і роботу державної екзаменаційної (кваліфікаційної) комісії у вищих навчальних закладах України", розроблених Управлінням вищих навчальних закладів Міністерства освіти України (лист Міносвіти України від 29 грудня 1993 р. № 83-5/1259), та "Норм часу для розрахунку і обліку навчальної роботи викладачів вищих закладів освіти 3 і 4 рівнів акредитації", затверджених Наказом Міністерства освіти України від 26 липня 1996 р. № 195. При розробці ²Правил² було враховано також статус РДГУ, як закладу вищої освіти, акредитованого у повному обсязі та автономного у вирішенні питань стосовно визначення змісту освіти та планування навчальної діяльності. Для проведення державної атестації бакалаврів, спеціалістів, магістрів РДГУ на факультетах та в інститутах створюються державні екзаменаційні комісії (ДЕК). Строки проведення державної атестації випускників визначаються відповідними навчальними планами. Державну атестацію проходить кожний студент після повного виконання ним навчального плану за певним освітньо-кваліфікаційним рівнем. Державна атестація проводиться у формі державних іспитів з окремих дисциплін або комплексної перевірки знань студентів з кількох дисциплін в обсязі діючих навчальних програм та захисту випускної кваліфікаційної роботи бакалавра (дипломної роботи спеціаліста, випускної кваліфікаційної роботи магістра). Перелік та форми атестаційних заходів обумовлюються відповідним навчальним планом напряму підготовки спеціальності). Програма, методика проведення державних екзаменів усно та порядок організації захисту випускних кваліфікаційних робіт бакалаврів, дипломних робіт спеціалістів та випускних кваліфікаційних робіт магістрів визначаються Вченою радою факультету (інституту), з урахуванням пропозицій випускаючих кафедр.

 

       До захисту бакалаврських, дипломних або магістерських робіт та складання іспитів допускаються студенти, які виконали всі вимоги навчального плану та освітньо-професійної програми з відповідного напряму підготовки (спеціальності).

 

       Допуском до захисту студентських робіт (курсової, бакалаврської, дипломної або магістерської) є список студентів, затверджених деканом факультету.

 

       При захисті курсових робіт на кафедру подаються такі документи:

- виконана курсова робота з підписом студента;

- письмова рецензія на роботу з підписом рецензента.

       При захисті випускних кваліфікаційних робіт бакалаврів у ДЕК подаються:

- виконана випускна кваліфікаційна робота бакалавра з підписом автора;

- письмовий відгук наукового керівника;

- письмова зовнішня рецензія на роботу бакалавра.

       При захисті дипломної або магістерської роботи у ДЕК подаються:

- виконана дипломна робота (випускна кваліфікаційна робота магістра) з підписом автора і написом на ній висновку завідувача випускаючої кафедри про допуск студента до захисту;

- письмовий відгук наукового керівника з аналізом роботи студента по виконанню роботи;

- письмова зовнішня рецензія на дипломну (магістерську) роботу.

 

Примітки:

1. Перелік підрозділів і організацій, які можуть давати рецензію на бакалаврську, дипломну і магістерську роботу визначає Вчена рада факультету.

2. До ДЕК можуть подаватись й інші матеріали, які характеризують наукову і практичну цінність виконаної бакалаврської або магістерської роботи:

       -друковані статті за темою роботи;

       -документи, що вказують на практичне застосування роботи;

       -макети, зразки матеріалів, виробів тощо.

       Захист курсових робіт проводиться на кафедрі перед комісією, призначеною завідувачем кафедри. Для захисту курсової роботи студентові надається 10 хвилин. За цей час він повинен в короткій доповіді викласти основні результати наукових досліджень і розробок, що проводились під час виконання роботи.

       Звітними документами про захист курсової роботи студентами є:

- виконана курсова робота;

- письмова рецензія на курсову роботу;

Захист бакалаврських, дипломних або магістерських робіт проводиться на відкритому засіданні ДЕК при обов'язковій присутності голови комісії або його заступника.

- Для захисту випускної кваліфікаційної роботи студентові надається 20 хвилин. Цей час він повинен використати для короткої доповіді за результатами наукових досліджень, що проводились на протязі учбового року, демонстрації на комп'ютері створених програм. В доповіді треба відмітити актуальність тематики та новизну результатів, наукову та практичну цінність виконаної роботи. Автори спільних розробок складного програмного продукту повинні виділити особистий внесок в результати роботи.

- Дискети з програмами, створеними випускниками, додаються до всіх робіт в разі потреби.

- Звітними документами про захист випускних кваліфікаційних робіт студентами-випускниками є:

- виконана випускна кваліфікаційна робота;

- письмовий відгук наукового керівника;

- письмова рецензія на випускну роботу;

- протокол засідання ДЕК.

Загальна оцінка виводиться на закритому засіданні членів ДЕК шляхом обговорення результатів захисту робіт. Всі звітні документи передаються до деканату факультету після захисту робіт.

Написання випускної кваліфікаційної роботи та її захист перед державною екзаменаційною комісією (ДЕК) - один із головних моментів державної атестації випускників. На початку останнього навчального року студент має вибрати тему випускної роботи із списку тем, запропонованих кафедрою, або будь-яку тему із нормативного чи спеціального курсу та узгодити обрану тему з науковим керівником, як правило, викладачем кафедри. На консультації з науковим керівником уточнюється тема випускної роботи, план дослідження, інструментарій, методи, література та ін. Кожний пункт плану дослідження треба відобразити у тексті випускної роботи.

Випускна кваліфікаційна робота має бути написана у певний термін і вчасно подана на кафедру у твердому переплетенні (що фіксується у спеціальній книзі методистом). Поданню передує розгляд випускної роботи на засіданні кафедри, яка встановлює її відповідність виданому завданню і рекомендує роботу до захисту в ДЕК, а також вносить пропозиції щодо кандидатур рецензентів, що оформляється відповідним протоколом. Рецензенти, як правило, представники іншого наукового або навчального закладу, факультету або кафедри. Термін подання випускної роботи на кафедру: за 15 днів до захисту. Ознайомитися з відгуком наукового керівника та рецензією можна особисто за тиждень до захисту.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 195; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.017 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь