Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Розділ 2. Учасники провадження у справі про банкрутство



Згідно з чинним законодавством учасниками справи про банкрутство є: Сторони провадження в справі про банкрутство, а саме божник та кредитори (представник комітету кредиторів) Арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) Власник майна боржника (орган, уповноважений управляти майном) Фонд державного майна України, державний орган з питань банкрутства, представник органу місцевого самоврядування, представник працівників боржника, уповноважена особа засновників (учасників, акціонерів) боржника, а також у випадках, передбачених чинним законодавством, інші особи, які беруть участь у провадженні у справі про банкрутство Арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) – фізична особа, яка має ліцензію, видану у встановленому законом порядку і діє на підставі постанови суду [4, с. 424].

Арбітражним керуючим може бути громадянин України, який має вищу юридичну або економічну освіту, стаж роботи за фахом не менше трьох років або одного року на керівних посадах після отримання повної вищої освіти,  пройшов навчання та стажування протягом шести місяців, а також володіє державною мовою і склав кваліфікаційний іспит.

Не може бути арбітражним керуючим особа:

1. визнаного судом обмежено дієздатним або недієздатним;

2. яка має судимість за вчинення корисливих злочинів;

3. яка не здатна виконувати обов'язки арбітражного керуючого за станом здоров'я;

4. якої заборонено займати керівні посади;

5. якій відмовлено в наданні допуску до державної таємниці або скасовано раніше наданий допуск [1, ст. 97].

Повноваження арбітражного керуючого визначені Законом про банкрутство та в першу чергу безпосередньо залежать від судової процедури, яка застосована до боржника, адже суть і цілі процедури розпорядження майном боржника відрізняються від процедури санації або ліквідаційної процедури, і тягне різний обсяг прав і обов'язків арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у відповідних процедурах банкрутства.

 Арбітражний керуючий має право:

1) звертатися до господарського суду;

2) скликати збори і комітет кредиторів та брати в них участь з правом дорадчого голосу;

3) отримувати винагороду;

4) мати доступ до документів або їх копій, що належать органам державної влади, органам місцевого самоврядування, фізичним або юридичним особам;

 5) отримувати інформацію з державних реєстрів за допомогою офіційних запитів;

6) подавати до господарського суду заяву про дострокове припинення своїх повноважень;

 7) здійснювати інші повноваження, передбачені Законом про банкрутство [1, ст. 98].

Також не слід забувати, що при реалізації своїх прав і обов'язків арбітражний керуючий зобов'язаний діяти сумлінно та розумно, з урахуванням всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, в межах та у спосіб, що передбачені чинним законодавством [5].

Одним з наслідків здійснення процедури банкрутства є повноважень власника (органу, уповноваженого управляти майном) з управління та розпорядження майном. У процедурі розпорядження майном Суд має право відсторонити керівника боржника від посади та покласти виконання його обов'язків на розпорядника майна. Так само з дня винесення ухвали про санацію керівник боржника відсторонюється від посади, і управління боржником переходить до керуючого санацією.

Тобто, положення власника майна боржника можна розглядати в двох аспектах:

▪ він є учасником провадження у справі про банкрутство,

▪ має досить обмежені повноваження в порівнянні з іншими учасниками процесу [6].

Розділ 3. Сторони у справі про банкрутство

Боржник

Згідно ст. 1 Закону про банкрутство боржником є юридична особа (суб'єкт підприємницької діяльності) або фізична особа, яка має підтверджений судовим рішенням, яке набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження борг (зобов'язання), який вона не може виконати протягом трьох місяців після настання встановленого терміну його виконання. Однак суб'єктами банкрутства не можуть бути казенні підприємства. Це чітко передбачено ч. 3 ст. 209 ЦК України [7].

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 319; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.014 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь