Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Основні форми і способи забезпечення інформаційної безпеки держави



Форми і способи забезпечення інформаційної безпеки – це інструмент, через який сили інформаційної безпеки вирішують весь комплекс завдань із захисту життєво важливих інтересів особистості, суспільства та держави в інформаційній сфері. Тому необхідне чітке юридичне оформлення при розробленні нормативних актів, які регулюють діяльність органів інформаційної безпеки.

Абсолютне верховенство права у будь-якій, в тому числі політичній, діяльності. Кожний суб'єкт інформаційного процесу повинен мати відповідну правову свідомість, бути законослухняним, добре уявляти наслідки своїх дій для інших суб'єктів та міру відповідальності на випадок порушення їхніх життєво важливих інтересів. Потрібно визначити чи є інформаційні загрози наслідком неумисних або умисних дій суб'єктів інформаційного процесу. В першому випадку забезпечення інформаційної безпеки здійснюється відповідно у формах інформаційного патронату та інформаційної Моперації, у другому — у формі інформаційного протиборства чи інформаційної боротьби.

Інформаційний патронат є формою забезпечення інформаційної безпеки фізичних і юридичних осіб із боку держави. Він передбачає забезпечення органів управління системи інформаційної безпеки держави відомостями про дестабілізуючі фактори і загрози стану поінформованості фізичних і юридичних осіб (інформаційне забезпечення інформаційної безпеки) і власне захист життєво важливих інтересів цих осіб від інформаційних загроз, або, як ще кажуть, інформаційний захист. Основу складає збирання (добування) необхідних відомостей, здійснюване в процесі розвідувальної, контррозвідувальної, оперативно-розшукової і оперативно-інформаційної діяльності.

Інформаційним захист досягається шляхом внесення в порядку законодавчої ініціативи законопроектів, здійснення судового захисту, проведення оперативних заходів силами і засобами інф безпеки.

Інформаційна кооперація — форма забезпечення інформаційної безпеки між рівноправними суб'єктами інформаційного процесу (фізичними, юридичними, міжнародними), яка включає сукупність їхніх взаємоузгоджених дій, спрямованих на одержання відомостей про дестабілізуючі фактори, дестабілізуючі та інформаційні загрози і захист від них доступними законними способами і засобами.

Забезпечення інформаційної безпеки. Заходи, що вживаються для забезпечення інформаційної безпеки повинні бути адекватними наявним і прогнозованим загрозам, причому вони можуть бути як пасивними, так і активними.

Пасивне забезпечення інформаційної безпеки передбачає реагування на вже наявні загрози, спрямоване на безпосередню протидію акціям, що є деструктивними щодо соціальної системи.

На відміну від пасивного, активне забезпечення інформаційної безпеки спрямоване на завчасне виявлення та попередження загроз.

 

 

46. Проблеми безпеки в регіоні Кавказу

 

 

47. Проблеми безпеки в регіоні Перської затоки.

 

 

48. Проблеми забезпечення безпеки в сучасному світі

 

 

49. Проблеми регіональної безпеки Близького і Середнього Сходу.

 

 

50. Проблеми регіональної безпеки Латинської Америки.

 

 

51. Проблеми регіональної безпеки Північної Африки.

 

 

52. Проблеми регіональної безпеки у Північній та Центральній Америці.

 

 

53. Проблеми регіональної безпеки Центральної і Східної Африки.

 

 

54. Проблеми формування єдиної системи європейської безпеки на початку XXI ст.

 

 

55. Проблеми формування систем регіональної безпеки у різних частинах світу

 

 

56. Продовольча безпека держави.

 

 

57. Регіональна безпека держав Південної Азії.

 

 

58. Регіональна безпека держав Південно-Східної Азії.

 

 

59. Регіональна безпека держав пострадянського простору: досвід і проблеми забезпечення.

 

 

60. Регіональна безпека держав Східної Азії.

 

 

61. Регіональна безпека Центральної Азії.

 

 

62. Регіональні особливості міжнародної безпеки на початку XXI ст.

 

 

63. Релігійна безпека держави.

 

 

64. Різновиди загроз економічній безпеці держави в сучасних умовах.

 

 

65. Роль ЄС-ЗЄС у формуванні системи європейської безпеки.

 

 

66. Роль ОБСЄ у забезпеченні безпеки на європейському континенті.

 

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-11; Просмотров: 191; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.016 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь