Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Сполуки (ВМС), їх розчини. Гелі та драглі. Напівколоїди



Загальні поняття про мікрогетерогенні (грубодисперсні) системи. Класифікація мікрогетерогенних систем. Характерні особливості окремих представників мікро-гетерогенних систем. Методи одержання та загальні властивості мікрогетерогенних систем.

Суспензії. Загальні властивості суспензій. їх класифікація. Методи одержання. Стійкість та стабілізація. Полідисперсність. Технічні суспензії та пасти мінеральних та органічних речовин у водному та органічних середовищах. Приклади та властивості харчових суспензій та паст.

Емульсії. Прямі та зворотні емульсії. Розбавлені, концентровані та желатинові. Стабілізатори емульсій - іонні та молекулярні речовини, порошки. Одержання емульсій. Обертання фаз емульсій. Деемульгатори. Емульсії в природі, харчовій технології та в практиці приготування їжі.

Піни. Загальна характеристика пін. Причини стійкості та методи стабілізації. Поверхнева активність та механічні властивості адсорбційного шару. Стійкість пін. Руйнування пін у виробництві споживчих товарів, технології приготування їжі у харчовій промисловості.

Порошки та аерозолі. Основні властивості порошків. Приклади порошків у харчовій промисловості: мука, цукрова пудра, какао, розчинна кава та ін. Властивості аерозолів. Причини їх агрегативної та седиментаційної нестійкості. Способи руйнування аерозолів. Вибухи пилу деяких речовин та способи їх попередження.

Фізико-хімічні властивості полімерів. Набухання полімерів. Стадії та кінематика набухання. Ступінь набухання та теплота набухання. Тиск набухання. Розчинення як гранична стадія набухання. Процеси набухання в технології виробництва продуктів харчування.

Розчини високомолекулярних сполук (ВМС). Розчини ВМС як термодинамічно рівноважні системи. Самодовільне розчинення полімерів. Сольватація ВМС у розчинах. Причини повільного встановлення рівноважного стану в розчинах полімерів. Оптичні і молекулярно-кінетичні властивості розчинів ВМС.

В'язкість розчинів ВМС. Особливості осмотичного тиску та в'язкості в розчинах полімерів. Визначення відносної молекулярної маси ВМС за в'язкістю їх розчинів. Причини аномальної (структурної) в'язкості, вплив на неї різних факторів: концентрації дисперсної фази, температури, часу, механічної дії.

Гелі та драглі. Структурно-механічні властивості гелів та драглів, механізм гелеутворення та желатинування. Класифікація гелів та драглів. Тиксотропія та синерезис. Реакції в драглях. Драглі у харчовій технології.

Напівколоїди. Напівколоїди як системи, у яких дисперсна фаза здатна знаходитися залежно від умов у молекулярному або колоїдному стані. Загальні властивості напівколоїдів. Критична концентрація міцелоутворення (ККМ). Будова частинок, утворених напівколоїдами у водних середовищах. Стабілізуюча та миюча дія мила та інших міцелоутворюючих речовин.

Розділ 2. Хімія органічних речовин та методи їх дослідження

Тема 18. Особливості, будова і класифікація органічних сполук

Основні природні джерела для одержання органічних сполук. Особливості органічних сполук. Будова органічних сполук. Класифікація органічних сполук. Функціональні групи, їх виявлення.

Тема 19. Вуглеводні

Природа хімічних зв'язків у вуглеводнях.

Алкани (насичені вуглеводні). Знаходження парафінів у природі. Методи їх одержання із природних джерел і за допомогою хімічних реакцій. Фізичні та хімічні властивості алканів. Реакції заміщення. Склад, властивості і переробка органічного палива.

Алкени (етиленові вуглеводні). Структурна і просторова (цис-, транс-) ізомерія. Методи одержання. Фізичні та хімічні властивості алкенів. Реакції приєднання. Полімеризація олефінів як метод одержання високомолекулярних сполук. Хімічні методи виявлення алкенів.

Алкіни (ацетиленові вуглеводні). Промислові методи одержання ацетиленових вуглеводнів. Фізичні та хімічні властивості. Реакції приєднання та реакції заміщення. Полімери на основі ацетилену.

Алкадієни (дієнові вуглеводні). Три типи дієнових вуглеводнів. Номенклатура. Спряжені системи, ефект спряження. Методи одержання дивінілу та ізопрену. Фізичні та хімічні властивості алкадієнів. Полімеризація дієнів як методи одержання синтетичних каучуків.

Арени (ароматичні вуглеводні). Поняття про ароматичність. Гомологічний ряд бензолу. Номенклатура, ізомерія. Джерела одержання ароматичних сполук. Методи одержання бензолу та його гомологів. Фізичні та хімічні властивості ароматичних сполук. Реакції заміщення та приєднання. Правила заміщення в бензольному ядрі. Поняття про багатоядерні арени та канцерогенні сполуки. Застосування похідних бензолу для виготовлення полімерів, фармпрепаратів, гербіцидів, вибухівки тощо. Реакції, що лежать в основі виявлення ароматичних сполук.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 241; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.014 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь