Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Правові акти і апарат управління омбудсмана в Україні



У своїй діяльності Уповноважений використовує відомості про порушення прав і свобод людини та громадянина, які він отримує із звернень громадян України, іноземців, осіб без громадянства чи їх представників; звернень народних депутатів України та власної ініціативи.

Уповноважений приймає та розглядає звернення громадян України, іноземців, осіб без громадянства або осіб, які діють у їхніх інтересах, відповідно до Закону України "Про звернення громадян".

Актами реагування Уповноваженого на порушення положень Конституції та Законів України, міжнародних договорів України стосовно прав і свобод людини та громадянина є: конституційне подання Уповноваженого; подання до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій (незалежно від форми власності) та їх посадових і службових осіб.

Конституційне подання Уповноваженого — це акт, поданий до Конституційного Суду України для вирішення питання про відповідність Конституції України (конституційності) закону чи іншого правового акта Верховної Ради України, акта Президента та Кабінету Міністрів України, правового акта Автономної Республіки Крим, офіційного тлумачення Конституції та законів України.

Подання до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій (незалежно від форми власності) та їх посадових і службових осіб здійснюється для вжиття у місячний термін відповідних заходів щодо усунення виявлених порушень прав і свобод людини та громадянина.

Згідно зі ст. 18 Закону України "Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини" протягом першого кварталу кожного року Уповноважений подає Верховній Раді України щорічну доповідь про стан додержання та захисту прав і свобод людини та громадянина в Україні органами державної влади, органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями (незалежно від форми власності) та їх посадовими і службовими особами, які порушували своїми діями (бездіяльністю) права і свободи людини та громадянина, та про виявлені недоліки в законодавстві щодо захисту прав і свобод людини і громадянина.

У цьому документі Уповноважений повинен проаналізувати найпоширеніші порушення прав і свобод людини та громадянина, відзначити недоліки у діяльності органів державної влади, посадових осіб, навести дані про неправильне тлумачення чи застосування законів, зробити висновки та подати рекомендації, спрямовані на поліпшення стану забезпечення прав і свобод людини та громадянина, на вдосконалення законодавства у частині прав людини і практики його застосування.

Щорічна доповідь має містити посилання на випадки порушень прав і свобод людини та громадянина, щодо яких Уповноважений вживав необхідних заходів, на результати перевірок, що відбувалися протягом року. Перша така доповідь була широко оприлюднена в 2000 р. і опублікована окремою книгою.

У разі потреби Уповноважений може представити Верховній Раді спеціальну доповідь (доповіді) з окремих питань додержання в Україні прав і свобод людини та громадянина.

За щорічною та спеціальною (спеціальними) доповідями Уповноваженого Верховна Рада приймає постанову.

Для здійснення своїх повноважень Уповноважений з прав людини формує секретаріат, який є юридичною особою, має свій рахунок у банку та печатку встановленого зразка. Структура секретаріату, розподіл обов'язків та інші питання щодо організації його роботи регулюються Положенням про секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Призначає на посаду та звільняє працівників секретаріату Уповноважений.

При Уповноваженому для надання консультативної підтримки, проведення наукових досліджень, а також вивчення пропозицій щодо поліпшення захисту прав і свобод людини та громадянина може створюватися консультативна рада (вона може діяти і на громадських засадах) з осіб, які мають досвід роботи у сфері захисту прав і свобод людини та громадянина.

Уповноважений має право призначати своїх представників у межах виділених коштів, затверджених Верховною Радою України. Це будуть представники Уповноваженого на місцях.

 

Питання для перевірки знань та самостійної роботи студентів до тем 15-16.

1. Дайте визначення поняття адвокатури, нотаріат, юстиція, омбудсман.

2. Охарактеризуйте організаційні форми діяльності адвокатури, нотаріуса, органів Міністерства юстиції України, омбудсмана.

3. Назвіть принципи діяльності адвоката, нотаріуса, органів Міністерства юстиції України, омбудсмана.

4. Проаналізуйте основні напрями діяльності адвоката, нотаріуса, органів Міністерства юстиції України, омбудсмана.

5. Проаналізуйте професійні правозахисні і правоохоронні права та обв'язки адвоката, нотаріуса, працівників органів Міністерства юстиції України, омбудсмана.

6. Визначте правове становище кваліфікаційно-дисциплінарних комісій України.

7. Назвіть підстави для притягнення до дисциплінарної відповідальності адвокатів та нотаріусів.

8. Які існують гарантії діяльності адвоката, нотаріуса, працівників органів Міністерства юстиції України, омбудсмана?

9. Наскільки адвокат є захищеним від порушення його професійних прав під час здійснення адвокатської діяльності?

 



IV. ТЕМАТИКА І ПЛАНИ СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТЬ


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 183; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.016 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь