Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Капітальні інвестиції за січень–вересень 2008 року



 

Освоєно (використано) капітальних інвестицій

У т.ч. інвестицій в основний капітал

млн.грн. у % до загального обсягу млн.грн. у % до січня–вересня 2007р.
Україна 155785,4 100,0 136971,4 104,7
Волинська 2448,1 1,6 2168,1 100,1
Житомирська 2372,7 1,5 1988,2 109,3
Рівненська 2439,7 1,6 2186,9 114,9
Чернігівська 2297,1 1,5 1996,2 116,3


© Держкомстат України, 1998-2009
Дата останньої модифікації: 4/12/108



Промисловість

Галузями промислової спеціалізації є машинобудування та металообробка, легка та харчова промисловість, а також лісова, деревообробна та целюлозно-паперова галузь, будівельна індустрія – в усіх областях, за винятком Чернігівської. Крім перерахованих, галузями спеціалізацї є: в Рівненській області – електроенергетика, хімічна та нафтохімічна промисловості, у Волинській та Чернігівській — паливна. Ці галузі визначають спеціалізацію Полісся в міжрегіональному поділі праці в Україні.

Спеціалізація промислового комплексу району передбачає порівняння галузевої структури товарної продукції з загальноукраїнською. Так, якщо у загальноукраїнській структурі промислової продукції домінує продукція паливо-енергетичного та металургійного комплексу (близько 50% від загальної продукції), то для Полісся переважною є частка харчової галузі (майже 32%). Частка продукції паливно-енергетичної промисловості та металургії загалом становить у Поліссі близько 20%. Сукупна частка продукції легкої та харчової промисловості складає майже 39% для Поліського району при середньо-українському показнику сумарної продукції цих двох галузей лише 19%.

 У машинобудуванні особливо виділяється виробництво електротехнічних виробів (Луцький завод електроапаратури, приладобудування, Рівненський завод приладобудування, високовольтної апаратури, торговельного устаткування. Радіо-, електроприлади та електроустаткування виробляють також у Житомирі, Коростишеві, Чернігові).

Луцький автомобільний завод виробляє легкові автомоблі підвищеної прохідності. Розвивається сільськогосподарське машинобудування (Ніжин, Прилуки, Новоград-Волинський). У Рівному діє завод, що виготовляє запасні частини для тракторів. Функціонують заводи з виробництва машин для тваринництва та кормовиробництва («Ковельсільмаш», «Розищефермаш»), автокормовози для тваринницьких ферм, транспортні причепи (Квасилів). Підриємства району виробляють хімічне устаткування (Бердичів, Бахмач, Коростень), верстати (Бердичів, Житомир), шляхові машини і комунальне устаткування (Коростень), запчастини для тракторів (Малин), автозапчастини (Житомир, Чернігів). Працюють численні ремонтні підприємства, в тому числі Дубнівський ливарно-механічний завод. Район посідає помітне місце в країні щодо машинобудування та металообробки. У Чернігові ведеться складання сучасних «Волг» чотирьох модифікацій автосімейства «Соболь» (серед них і зручна «Швидка допомога»), вантажівки «Газель».

Хімічна промисловість представлена Рівненським виробничим об'єднанням «Азот» (азотні та фосфорні туки, сірчана кислота, синтетичний аміак та інш.). Хімічні волокна виробляють у Житомирі, Чернігові. Крім того, працюють заводи побутової хімії (Рівне, Луцьк, Ніжин), Прилукський, Здолбунівський і Корецький пластмасові заводи та Ніжинський і Дубнівський гумотехнічних виробів.

Однак найбільш важливими і найдавнішими є підприємства  лісової та деревообробної промисловості, а також лісохімії. Сформувався Волинський лісопромисловий комплекс (Луцьк, Ковель, Володимир-Волинський), Камінь-Каширський у Волинській області, Костопільський домобудівний завод, Оржівський, Смизький та Клеваньський деревообробні комбінати, меблеві фабрики у Рівному, Житомирі, Костонолі, Дубно, Острозі, Радиславі, Сарнах, Ніжині, Прилуках, Чернігові, Щорсі та інших містах. Виробництво паперу налагоджено у Житомирі, Коростишеві, Малині, картону — у Чернігові. Лісохімічна промисловість розвинена у Коростені. У багатьох лісгоспах виробляють скипидар, живицю, вітамінне борошно.

Важлива й така галузь, як промисловість будівельних матеріалів, особливо виробництво цементу і шиферу в м. Здолбунів, залізобетонних виробів і конструкцій, цегли в Луцьку, Рівному, Здолбунові, Сарнах, Нововолинську, Бердичеві, Ніжені. У Луцьку діє картонно-рубероїдний завод, що виготовляє м'яку покрівлю, гідроізоляційні матеріали. Широко представлена обробка природного каменю — базальту, граніту у Костопільському, Сарненському та Рокитнівському районах Рівненської області, поблизу Володарсько-Волинського, Коростишева, Коростеня, Малина, Овруча, мармуру — біля Радомишля. Виділяється вапняково-силікатний завод у Новій Любомирці, завод базальтових і теплоізоляційних матеріалів у Костополі. Склоробні заводи збудовані у Костополі (кришталеві вироби), Рокитному та інших містах. Діє Житомирська дзеркальна фабрика. Баранівський фарфоровий завод — найбільше підприємство фарфоро-фаянсової промисловості України.

Легка промисловість — одна з провідних галузей Поліського району, особливо текстильна (меланжева фабрика діє в Луцьку, льонокомбінати в Житомирі і Рівному, фабрика нетканих матеріалів у Рівному, льонозаводи в Березному, Володимирці, Сарнах, Новгород-Сіверському та інш.). Серед підприємств бавовняної промисловості можна виділити бавовняно-ткацькі фабрики у Новгород-Сіверському, Острозі, ткацькі фабрики у Коростишеві і Радомишлі, панчішну фабрику у Житомирі. Вовняна промисловість — одна з найстаріших галузей текстильної промисловості. У Чернігові діє фабрика первинної обробки вовни, а також камвольно-суконний комбінат. Поширена швейна, шкіряно-взуттєва промисловість, у тому числі виробництво штучної шкіри у Нововолинську, Ковелі, Прилуках, Чернігові та інш.

Найважливішою галуззю є харчова промисловість. Це такі галузі, як цукрова, м'ясна, плодоконсервна, маслосироробна і молочна. Найпотужнішою галуззю харчової промисловості є цукрова. Найбільші підприємства розміщені в сировинних районах, тобто в лісостеповій частині. Єдиний в Україні солодовий завод працює у Бердичеві.

М'ясна промисловість орієнтується, крім сировини, і на споживача. Потужні підприємства м'ясної промисловості зосереджено у Бахмачі, Бердичеві, Прилуках, Чершгові, Луцьку, Нововолинську, Ковелі, Рівному і Дубному.

Молочні підприємства поширені на всій території району: Луцьк, Рівне, Дубно, Сарни, Житомир, Ніжин, Прилуки, Чершгові та інш. Працюють заводи — крохмало-патоковий у Володимирці, спиртовий — у 3ірному, пивоваренні — в Луцьку, Чершгові, Рівному, Острозі, Квасилові, мінеральних вод — в Острозі, Березному, Степані, кондитерські — в Луцьку, Рівному, Житомирі, Чершгові. У Прилуках працюють ефіроолійний комбінат і тютюнова фабрика.

У структурі виробництва найбільшу питому вагу має харчова промисловість (53,4%), далі ідуть машинобудування (14,6%), промисловість будівельних матеріалів (6,8%), хімія і нафтохімія (4,3%), паливна промисловість (4%), кольорова металургія (3,3%), енергетика (2,9%), легка промисловість (2,8%), деревообробна промисловість (2,8%).

Підприємствами Волині виробляється біля 45% загально-українського об'єму м'яких покрівельних матеріалів, 25% — шовкових тканин, біля 20% — підшипників, 14% — машин для тваринництва і кормовиробництва, 10% — картону і більша частина рубероїду, біля 5% — легкових автомобілів, 5% — плодоовочевих консервів, 3,7% — сахару-піску, 3,5% — масла, 2,5% — м'яса.

Провідні підприємства області −  луцькі заводи підшипників, автомобільний, електроапаратний, комунального машинобудування, ВО «Електротермометрія», ковельський завод сільськогосподарських машин, нововолинські заводи спеціального устаткування та ремонтно-механічний, луцьке виробничо-торговельне шовкове об’єднання, завод синтетичних шкір, м’ясо- та спиртогорілчані комбінати, меблевий комбінат. «Волинь холдінг» випускає майонез і іншу продукцію під торговою маркою «Торчин продукт», Ковельський м'ясокомбінат, Луцький рубероїдний завод, Ново-Волинський ливарний завод.

Нині понад 85% об'єктів господарювання змінили форму власності з державної на колективну, або приватну. Цей потужний недержавний сектор економіки виробляє понад 92% промислової продукції. Він здійснює всі пасажирські та дві третини вантажних перевезень, забезпечує 85% товарообігу та обсягів надання побутових послуг.

Агропромисловий комплекс

 Провідну роль в економіці району традиційно відіграє сільське господарство та інші галузі агропромислового комплексу. В Поліссі розвинена порівняно потужна харчова та переробна промисловість. Профілюючими галузями АПК району є м'ясо-молочна, борошномельна, консервна, цукрова, масложирова, спиртова, кондитерська, тютюнова та інші. Значне експортне значення мають крохмальна, комбікормова, виноробна, плодоовочева галузі, виробництво горілчаних та безалкогольних напоїв.

У структурі АПК Полісся домінують сільське господарство та харчова промисловість. Враховуючи специфіку природнокліматичних умов району, сільське господарство Полісся спеціалізується на скотарстві м’ясо-молочного напрямку, свинарстві, вирощуванні цукрових буряків, картоплі, льону, зерна, окремих зернобобових, плодів, овочів та ягід, розвинуто птахівництво. Навколо великих міст сільське господарство має, в основному, приміське значення. В структурі посівних площ сільськогосподарських культур Полісся домінують зернові культури.

Земельна площа сільськогосподарських підприємств становить 68,7 % загальної площі економічного району (в Україні цей показник становить 80 %). Разом з тим у цьому районі значно нижча частка ріллі — 67 % (в Україні — 82,8 %), проте вища сіножа­тей — 13,8 % та пасовищ — 16,3 %. Найнижча частка ріллі у Во­линській області — всього 65 %. В районі осушено 681 тис. га пере­зволожених земель, особливо у північній частині. Діють такі осушувальні системи, як Цирська, Мельницька, Турська, Стохідська, Неретвинська у Волинській області, Стублівська, Печалівська, Карпилівська, Іквівська в Рівненській області.

Основні площі зернових культур (озима пшениця, жито, ячмінь, просо) і цукрових буряків зосереджені у південній лісостеповій частині економічного району, а в північній поліській переважають картоплярство та льонарство. На півдні району поширені хмілярство, овочівництво, садівництво і ягідництво.

Район виділяється значним збиранням картоплі в Україні (близь­ко 12%), цукрових буряків (понад 6 %), зерна (4,4 % збору України). Навколо таких міст, як Рівне, Луцьк, Нововолинськ, Здолбунів, розвивається приміський тип сільського господарства. На території економічного району виділяють такі зони спеціалі­зації сільського господарства: молочно-м’ясного скотарства, свинарства, льонарства у поєд­нанні з картоплярством — поліська частина району до межі Ту-рійськ-Рожище-Колки-Костопіль-Соснове; м’ясо-молочного скотар-ства, свинарства, буряківництва із значним виробництвом зерна — лісостепова частина економічного району; овоче-молочного господарства приміського типу з виробницт­вом цукрових буряків і зерна — смуга між Луцьком та Рівним.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 149; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.02 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь