Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


ЗНАЧЕННЯ, ЗАДАЧІ ТА ВИМОГИ, ЯКІ ПРЕД'ЯВЛЯЮТЬСЯ ДО ОБЛІКУ



Організація обліку речового майна, форми облікових документів та черговість їх ведення визначені „Руководством по учету вооружения, техники, имущества и других материальных средств в Вооруженных Силах" (Наказ МО 1979 р. №260), частина 1 - для військової ланки (батальйон - полк - бригада), частина ІІ - для складів, баз, арсеналів об’єднань, центру, частина ІІІ - для об'єднань, центру, видів ЗСУ.

Облік матеріальних засобів складається з оформлення встановлених документів та здійснення правильних та своєчасних записів у книгах (картках) обліку всіх операцій, пов’язаних із рухом й зміною якісного (технічного) стану матеріальних засобів. Від правильної організації обліку речового майна залежить своєчасне постачання його від довольчого органу, забезпечується контроль за законним розподілом матеріальних засобів. Там, де відповідні вказівки з обліку майна добре вивчені і точно виконуються, там відсутні перешкоди в матеріальному забезпеченні, економно використовуються матеріальні цінності. Крім того, наведення порядку в обліку та списанні майна сприяє моральному вихованню особового складу в дусі дбайливого використання народного надбання і своєчасно виявляти випадки замаху на державну власність. Які ж основні задачі обліку?

а) своєчасне забезпечення відповідних посадових осіб та органів управління достовірними даними про наявність, рух та якісний (технічний) стан матеріальних засобів;

б) контроль за зберіганням, законністю, доцільністю та ефективністю витрачання речового майна;

в) підготовка вихідних даних для складання звітно-заявочних документів, встановлених табелем термінових донесень, у речовій службі військової частини облік матеріальних засобів ведеться в цілому за частину й окремо по підрозділах. Обліку підлягають всі види матеріальних засобів, не залежно від джерела надходження та способу їх придбання (табельні, не табельні, платні, безкоштовні і т.п.).

Обліку підлягають всі матеріальні цінності, незалежно від їх призначення, джерел надходження і мети придбання. Облік повинен бути своєчасним, достовірним і точним, при цьому матеріальні засоби непорушних запасів підлягають обліку окремо від інших матеріальних цінностей. У випадках, передбачених чинним законодавством, облік ведеться з дотриманням вимог щодо забезпечення державної таємниці.

Облік військового майна ведеться шляхом запису (відображення) в книгах і картках обліку, інших матеріальних носіях інформації даних про кількість, якісний (технічний) стан, облікові та заводські номери, вартість (ціну) військового майна, а також про його рух, втрату та нестачу.

Загальне керівництво організацією обліку у військовій частині здійснюється командиром. Безпосе-редній облік речового майна організує заступник команди-ра частини по тилу і начальник речової служби.

Які ж основні обов’язки посадових осіб з обліку речового майна?

Заступник командира частини по тилу - відповідає за стан обліку у підлеглих йому службах.

Начальник речової служби - несе відповідальність за стан обліку в службі, законність та правильне оформлення операцій, пов'язаних із рухом та зміною якісного (технічного) стану матеріальних засобів, своєчасне ведення записів в книгах (картках) обліку, правильне оформлення облікових даних та своєчасне подання звітних документів.

Командир підрозділу, начальник складу, начальник речової ремонтної майстерні - за стан обліку матеріальних засобів в підрозділі, складі, майстерні.

Особа, яка безпосередньо веде облік - за законне і правильне оформлення облікових документів, своєчасне ведення записів в книгах (картках) обліку, за підготовку до здачі документів в архів та їх збереження.

Посадові особи, на яких покладена відповідаль-ність за організацію обліку, зобов’язані здійснювати пос-тійний контроль за цією роботою.

Більш докладно на функціях контролю ми з вами зупинимося пізніше, при вивченні теми: „Контроль господарської діяльності у військовій частині”.

Облік речового майна повинен відповідати певним вимогам, основними з яких являються: своєчасність, повнота, достовірність, точність, простота оформлення, можливість використання засобів автоматизації.

Усі ці вимоги додаткових роз’яснень не потре-бують, крім останнього.

На даний момент в нашій країні та за кордоном відбувся новий якісний стрибок в розвитку електронно-обчислювальної техніки, що яскраво проявляється в масовому поширенні її в багатьох сферах людської діяльності, в тому числі і в обчислювальних процесах. Виграш тут очевидний: і в плані скорочення часу на проведення облікових операцій, і в затратах розумових та фізичних сил на нетворчу роботу. З надходженням від промисловості більш досконалих і компактних ЕОМ, вони все більш будуть впроваджуватись для полегшення обліку не тільки в оперативних командуваннях, але і у військових частинах (з'єднаннях).

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 226; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь