Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Розрахунок захисту електромереж плавкими запобіжниками
На ділянці мережі, де передбачено встановлення запобіжників, за відомими величинами навантажень (потужностей) розраховують робочі (номінальні) і максимальні струми (1-5). При розрахунках треба мати на увазі, що для вибухонебезпечних зон (ВНЗ): За відомими даними робочих та максимальних струмів визначається номінальний струм плавкої вставки запобіжника; за умови: Номінальний струм плавкої вставки, що захищає відгалуження до асинхронного двигуна від короткого замикання, вибирається за формулою:
де – максимальний або пусковий струм асинхронного двигуна де – кратність пускового струму асинхронного двигуна, визначається за його паспортними даними (зазвичай ). – коефіцієнт, що забезпечує неспрацювання запобіжника при протіканні по ньому пускового струму . Величина коефіцієнта залежить від типу запобіжника, що використовується та умов пуску асинхронного двигуна. Для безінерційних запобіжників типу ПН-2, НПН (див. Табл.Д.3.3) і нормальних умовах пуску коефіцієнт приймають рівним 2,5, а за тяжких умов пуску (наприклад, з навантаженням на валу) – 1,6. Для малоінерційних запобіжників типу ПР2 (див. табл.Д.3.2) і нормальних режимах пуску коефіцієнт дорівнює 3, а за тяжких умов пуску – 2. Якщо у мережі, що розраховується ввімкнута група двигунів, що складається із двигунів, то максимальний струм визначається за формулою:
де – пусковий струм найбільшого по потужності двигуна даної групи; – сума номінальних струмів споживачів даної групи, що приєднані до мережі, без урахування струму двигуна який має найбільший пусковий струм. За даними розрахунків за таблицями Д.3.1, Д.3.2, Д.3.3 вибирають тип запобіжника і номінальні струми плавких вставок з найближчими до розрахункових стандартними значеннями. Підрахована і вибрана таким чином плавка вставка не захищає переріз проводу відгалуження від перевантаження, проте повинно дотримуватися співвідношення
де – довготривалий допустимий струм для даного перерізу провідника, що живить навантаження, визначається за додатками 2.1 таблиці Д 2.1, Д 2.2 Якщо нерівність (8) недотримана, то необхідно збільшити переріз до необхідного значення, при цьому струм плавкої вставки зберігається попереднім.
Задача 1. Від трансформаторної підстанції з номінальною напругою на низькій стороні 380/220В прокладена електрична мережа живлення електрообладнання механоремонтного цеху (Рис.1).
Рис.1. Схема мережі живлення
Характеристика асинхронних короткозамкнених електродвигунів
Електродвигуни, що зображені на схемі і в таблиці до задачі – асинхронні з короткозамкненим ротором, освітлювальне навантаження – симетричне. Мережу передбачено виконати: 1. від шин ТП до щитка РЩ1 – чотирижильним кабелем з мідними жилами, прокладеним в підлозі; 2. від щитка РЩ1 до щитка РЩ2 проводом у газових трубах; 3. всі інші мережі – ізольованим проводом по стінам і стелі (відкрита проводка). Освітлювальне навантаження першої групи ламп , другої групи . Необхідно розрахувати і підібрати плавкі вставки запобіжників і вибрати необхідні перерізи проводів і кабелів. При розрахунках необхідно враховувати, що електродвигун М1 може бути перевантаженим. Розв’язання. 1. Електродвигун 1. Номінальний струм двигуна Визначаємо струм плавкої вставки запобіжника. Вибираємо запобіжник типу НПН-60М, струм плавкої вставки 35А (див. табл.Д.3.3). У зв’язку з тим, що електродвигун 1 може бути перевантаженим проводка до нього повинна бути захищена від струмів перевантаження. Тоді довготривалий допустимий струм електропроводки . За додатками 2 Табл.Д2.2 вибираємо переріз жили проводу ( ). Приймаємо до прокладання провід марки ПВ1: фазні проводи перерізом , а нейтральний . Перевіряємо вибраний переріз на захист від короткого замикання: 2. Електродвигун 2. З урахуванням коефіцієнта завантаження струм . Вибираємо запобіжник типу НПН60М (Табл. Д.3.3) струм плавкої вставки . За споживчим струмом (Табл.Д2.2) визначаємо переріз жил проводу ( ). Приймаємо до прокладання провід марки ПВ1: фазні проводи перерізом , нейтральний . Перевіряємо вибраний переріз на захист від струмів короткого замикання:
3. Електродвигун 3.
Вибираємо запобіжник типу НПН60Н (Табл.Д.3.3) струм плавкої вставки . Вибираємо переріз жили проводу (Табл.Д2.2) ( ). Приймаємо до прокладання провід марки ПВ1: фазні проводи перерізом , нейтральний . Перевіряємо вибраний переріз на захист від короткого замикання
4. Освітлювальна лінія 1, . Робочий струм Вибираємо запобіжник типу НПН60, . Вибираємо переріз жили проводу (Табл.Д2.2) ( ). Приймаємо до прокладання провід марки ПВ1: . Перевіряємо вибраний переріз на захист від короткого замикання.
5. Освітлювальна лінія 2, . Вибираємо запобіжник типу НПН60, . Переріз жил проводу ( ). Приймаємо до прокладання провід марки ПВ1: . Перевіряємо вибраний переріз на захист від короткого замикання.
6. Прокладання в газових трубах між РЩ1 і РЩ2. Робочий струм лінії: За робочим струмом вибираємо переріз жил проводу (з урахуванням, що чотири жили будуть прокладені в одній трубі, Табл.Д2.2) ( ). Для вибору струму плавкої вставки запобіжника, розраховуємо максимальний струм лінії:
Вибираємо запобіжник типу ПН2-100, (Табл.Д.3.3). Перевірка на дію струмів короткого замикання:
Приймаємо до прокладання проводи марки ПВ1: фазні , нейтральний – . 7. Магістральний кабель живлення від ТП до РЩ1: Робочій струм магістралі: Iроб.=Ko(IM1+Iспч+Iспз+Ip1+Ip2)= =0,9(14,4+22,6+17+30+45) = 116A; Максимальний струм магістралі: Iмакс=Iпг+Ко(IH1+Icпз+Ip1+Ip2)= =28,3 5+0,9(14,4+17+30+45)=238А Вибираємо переріз жил кабеля з урахуванням, що кабель (трьохжильний) буде прокладено в землі (Табл.Д2.3), ( ). Вибираємо запобіжник типу ПН-250, за умови селективності. Перевірка на дію струмів короткого замикання:
Вибираємо для прокладання кабель марки СБ перерізом . |
Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 186; Нарушение авторского права страницы