Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


М.10.15. Що представляє собою фактор часу і яку він має розмірність?



Фактор часу ,  він є безрозмірною величиною.

 Що представляє собою ступінь консолідації, на що вона вказує, у яких межах змінюється і яка її розмірність?

Ступінь консолідації U указує на те, яка частина повного осідання відбулася до даного моменту часу. Ступінь консолідації безразмерна й змінюється від нуля (при t = 0) до одиниці (при t = ¥ ).

 Яким чином варто вести розрахунок по теорії фільтраційної консолідації, щоб скористатися готовими таблицями?

Варто знайти, задаючись ступенем консолідації U, по таблиці величину фактора часу N і далі по формулі по N знайти відповідну величину часу t. У такий спосіб обчислення сильно спрощуються.

 Яким чином змінюється час консолідації для двох шарів різної товщини при одній і тім же ступені консолідації?

У цьому випадку відношення часів виявляється пропорційним відношенню квадратів висот (тому що U те саме, те й N те саме), отже, якщо відношення висот дорівнює 10, то час для досягнення однієї й тої ж ступені консолідації буде не в 10, а в 100 разів більше.

 Яким чином повзучість ґрунту впливає на осідання глинистого ґрунту в часі?

Облік повзучості кістяка ґрунту звичайно змінює процес протікання осаду ґрунту в часі. Зокрема, якщо ґрунт не повністю водонасичений, то порового тиску майже не виникає. У маловодонасиченому ґрунті волога при його стиску переміщається разом з кістяком і поровий тиск практично відсутній. Стиск - відносна деформація в шарі відбувається у всіх точках однаково, а швидкість загального осідання прямо пропорційна товщині шару. Повзучість кістяка затягує процес деформування.

М.10.20*. У чому складається основна ідея рівняння спадкоємної повзучості Больцмана-Вольтерри?

Основна ідея полягає в тому, що при кожному щаблі навантаження процес протікає незалежно від того, яке навантаження було до цього, але вважається, що від всіх попередніх щаблів навантаження процес не завершився.

На мал.М.10.20 представлені діаграми, що ілюструють процес деформування, описуваний теорією спадкоємної повзучості.

Рис.М. 10.20. Залежність відносної деформації e (загасаюча повзучість) від часу t при дії навантаження p, кПа:  1 - крива деформування під тиском p при t<t1 (продовження процесу повзучості);2 - та ж крива при t >t1 - продовження процесу повзучості; 3 - якби деформації від p=p1 стабілізувалися б при t=t1 , то графік випливав би по цій лінії; 4 - графік повзучості при навантаженні p2, якби стабілізація деформації відбулася при t = t1; 5 - графік, що показує спадкоємну повзучість

 Яким чином варто одержати ядро повзучості і які три випадки при цьому зустрічаються?

Ядро повзучості виходить експериментальним шляхом. Для різних стадій повзучості воно описується принципово різними функціями. Три випадки, це: 1) загасаюча повзучість; 2) стала повзучість і 3) прогресуюча повзучість.

Якщо взяти кубик зв'язного ґрунту (глини), то при малих тисках, що прикладають до нього зверху, відбувається загасання осаду згодом і його стабілізація (фаза загасаючої повзучості). При подальшому збільшенні навантаження осаду буде наростати практично з постійною швидкістю й не стабілізуватися (фаза сталої повзучості). Подальший ріст навантаження приведе до такого стану, коли швидкість наростання осаду буде згодом рости й, нарешті, відбудеться повне руйнування ґрунту. Це - фаза прогресуючої текучості або прогресуючої повзучості.

 Чим розрізняються первинна й вторинна консолідація?

Первинна консолідація - це фільтраційна консолідація. Вторинна консолідація пов'язана з повзучістю кістяка ґрунту, що при первинній консолідації не враховується. Розрахунок деформацій з урахуванням вторинної консолідації зв'язаний зі значними математичними складностями навіть при рішенні одномірного завдання.

 

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 257; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь