Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Товари, вироблені у цій країні виключно з продукції, зазначеної у пунктах 1 - 8 цієї статті.



(Із змінами, внесеними згідно із
Законом України від 22.12.2005 р. N 3269-IV)

Рада глав урядів Співдружності Незалежних Держав з метою розвитку зовнішньоекономічної діяльності держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав затвердила Правила визначення країни походження товарів. Про затвердження названих правил винесено Рішення за однойменною назвою, що набуло чинності 21.12.2001 року.

Названі Правила діють стосовно товарів, що походять з держав-учасниць Угоди про створення зони вільної торгівлі від 15 квітня 1994 року і Протоколу про внесення змін і доповнень до цієї Угоди від 2 квітня 1999 року (далі - держава-учасниця Угоди) і знаходяться в торговельному обороті між цими державами.

Порядок визначення країни походження товарів, що ввозяться на митні території держав-учасниць Угоди з третіх країн і вивозяться в треті країни з цих держав, регламентується національними законодавствами держав-учасниць Угоди і міжнародними договорами.

Слід зауважити, що перелік критеріїв, за якими товари можуть бути віднесені до таких, що вироблені повністю в країні дещо більший ніж у коментованій статті.

Відповідно до пункту 2 правил визначення країни походження товарів, товарами, повністю виробленими в даній країні, вважаються:

а) корисні копалини, видобуті з надр країни, у її територіальному морі чи на дні цього моря;

б) продукція рослинного походження, вирощена чи зібрана в даній країні;

в) живі тварини, що народилися і вирощені в даній країні;

г) продукція, отримана в даній країні від вирощених у ній тварин;

д) продукція, отримана в результаті мисливського і рибальського промислу в даній країні;

е) продукція морського рибальського промислу та інша продукція морського промислу, отримана судном даної країни або орендованим (зафрахтованим) нею;

ж) продукція, отримана на борту судна-переробника даної країни виключно з продукції, зазначеної в підпункті "е»;

з) продукція, отримана з морського дна чи з морських надр за межами територіального моря даної країни, за умови, що дана країна має виключні права на розробку цього морського дна чи цих морських надр;

и)відходи і брухт (вторинна сировина), отримані в результаті виробничих чи інших операцій з переробки, а також вироби, що були у використанні, зібрані в даній країні і придатні тільки для переробки в сировину;

к)продукція високих технологій, отримана у відкритому космосі на космічних суднах, що належать даній країні чи орендовані (зафрахтовані) нею; товари, виготовлені в даній країні виключно з продукції, зазначеної в підпунктах "а"-"к" цього пункту.

Варто додати, що згідно з вимогами Держмитслужби України, при вирішенні питань з визначення країни походження та класифікації товарів, що переміщуються через митний кордон України на умовах вільної торгівлі, працівникам митних органів слід керуватися перехідними таблицями від УКТЗЕД 1996 до УКТЗЕД 2002, затверджених наказом Держмитслужби від 31.12.2004 р. №938.


Стаття 279. Критерій достатньої переробки товару

У разі якщо у виробництві товару беруть участь дві або більше країн, походження товару визначається згідно з критерієм достатньої переробки, а саме: країною походження товару вважається країна, в якій було здійснено повне виготовлення товару або останні операції з його переробки, достатні для того, щоб товар одержав основні характерні риси.

Критеріями достатньої переробки є:

Правило, яке потребує в результаті переробки товару зміни класифікаційного коду товару за Українським класифікатором товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) на рівні будь-якого з перших чотирьох знаків;

Правило адвалерної частки, яке полягає у зміні вартості товару в результаті його переробки, коли відсоткова частка вартості використаних матеріалів або доданої вартості досягає фіксованої частки у вартості кінцевого товару;

Виконання виробничих і технологічних операцій, які можуть не вести в результаті переробки товару до зміни його коду або вартості згідно з правилом адвалерної частки, але з дотриманням певних умов вважаються достатніми для визнання товару походженням із тієї країни, де такі операції мали місце.

Такі критерії достатньої переробки, як правило адвалерної частки та виконання виробничих і технологічних операцій, встановлюються та застосовуються для конкретних товарів або конкретної країни (країн) у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.

Якщо стосовно конкретного товару або конкретної країни (країн) такі критерії достатньої переробки, як правило адвалерної частки та виконання виробничих і технологічних операцій не встановлено, то застосовується правило, згідно з яким товар вважається підданим достатній переробці, якщо в результаті його переробки змінено класифікаційний код товару за Українським класифікатором товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) на рівні будь-якого з перших чотирьох знаків.

У разі застосування правила адвалерної частки вартість товару, одержаного в результаті переробки в цій країні, визначається на базі ціни франко-завод виробника товару. Вартість складових цього товару, що походять з інших країн, визначається за їх митною вартістю, а тих складових, походження яких не визначено, - за встановленою ціною першого їх продажу в цій країні.

(У редакції Закону України
від 22.12.2005 р. N 3269-IV)

Коментована стаття передбачає умови та порядок визначення походження товару згідно з критерієм достатньої переробки. Таким умовами є виробництво товару двома або більшою кількістю країн.

Частина друга цієї статті визначає - чим саме визначаються критерії достатньої переробки товарів.

Частина третя коментованої статті є бланкетного нормою і щодо переліку виробничих та технологічних операцій відсилає до відповідного нормативного акта Кабінету Міністрів України. Таким актом є Постанова Кабінету Міністрів України від 20.12.2006 р. №1765 «Про порядок встановлення та застосування правила адвалерної частки та виконання виробничих і технологічних операцій». Цим документом затверджено Перелік виробничих і технологічних операцій, за якими визначається країна походження товару.

Коментована стаття встановлює порядок оцінки товарів при застосуванні правила адвалерної частки - вартість товару, одержаного в результаті переробки в цій країні, визначається на базі ціни франко-завод виробника товару. Вартість складових цього товару, що походять з інших країн, визначається за їх митною вартістю, а тих складових, походження яких не визначено, - за встановленою ціною першого їх продажу в цій країні. Ціна франко-завод - ціна, що сплачується за продукцію на умовах франко-завод виробникові, на підприємстві якого була здійснена остання обробка продукції, за умови, що ця ціна включає вартість усіх використаних матеріалів, за винятком будь-яких внутрішніх податків, що відшкодовуються або можуть відшкодовуватися, якщо отримана продукція експортується.

Коментована стаття встановлює загальні умови визнання товару як такого, що підданий достатній переробці у випадку, коли такий критерій окремо не обумовлено. Розкриваючи зміст цієї норми, слід зауважити, що у разі, коли стосовно конкретного товару або конкретної країни (країн) критерій достатньої переробки не обумовлено міжнародним договором, зазначений критерій встановлюється та застосовується на підставі положень статей 279 і 280 МК та постанови Кабінету Міністрів України від 20 .12.2006 р. №»1765.

Правило зміни класифікаційного коду застосовується тільки за наявності даних про код товару за Гармонізованою системою опису та кодування товарів, одержаного в результаті переробки матеріалів, і про коди матеріалів, з яких виготовлено цей товар і які походять з іншої країни чи невідомого походження. Якщо такі дані відсутні, то критерій достатньої переробки товару вважається невизначеним. Правило зміни класифікаційного коду виконується за умови відмінності класифікаційного коду за Гармонізованою системою опису та кодування товарів на рівні будь-якого з перших чотирьох знаків від класифікаційних кодів матеріалів, з яких виготовлено цей товар і які походять з іншої країни чи невідомого походження. При цьому не визнаються такими, що відповідають критерію достатньої переробки товару, операції, зазначені в статті 280 МК.

Слід також зауважити, що критерії достатньої переробки товарів у спеціальних економічних зонах та критерії достатньої переробки наземних (дорожніх) транспортних засобів закріплені у новій редакції статті 18 Закону України "Про єдиний митний тариф" (див. Коментар до ст. 285 МК).


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 186; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь