Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Етапи роботи моделюючого комплексу



Процес перетворення вихідного тексту моделі в працюючу програмну імітаційну модель поділяється на п'ять етапів:

- уведення вихідного тексту;

- інтерпретація моделі;

- логічний контроль;

- ініціація моделі;

- моделювання.

Необхідність розподілу процесу створення працюючої моделі обумовлена можливістю появи помилок і попереджень на всіх етапах виконання, крім ініціації моделі. Після завершення кожного етапу або в процесі його виконання користувачу надається можливість самостійного ухвалення рішення про подальший хід роботи моделюючого комплексу, що забезпечує гнучкість у роботі з ним. У процесі виконання кожного етапу у вікно видається інформація для прийняття користувачем відповідних рішень.

 

 

На першому етапі здійснюється уведення вихідного тексту моделі, у процесі якого підраховується кількість лічених рядків, а також число виявлених помилок. Ця інформація видається у вікно з найменуванням " В ведення моделі" (рис. 2).

 

Рисунок А.2 - Вікно етапу введення моделі

 

Крім цього, у вікно видається інформація про найменування моделі такількість вільної оперативної пам'яті в комп'ютері. За наявності помилок у нижній рядок вікна видається повідомлення "Помилки!". Одночасно в рядку підказок з'являється повідомлення "F2-вихід F3-інтерпретатор", що інформує про можливість виконання зазначених команд. Помилки, виявлені на етапі введення, не є серйозними. Тому шляхом натискання клавіші <F3> можна перейти до виконання наступного етапу. Для перегляду і виправлення помилок необхідно перейти у вікно повідомлень шляхом натискання клавіші <F2>. Помилки введення виникають у випадку неможливості ідентифікації найменування висловлювання. Вони є частиною тексту моделі, що починається після символу ';' і завершуються наступним роздільником ';'. Нерозпізнані висловлювання ігноруються. За відсутності помилок здійснюється автоматичний перехід до виконання етапу інтерпретації моделі.

На другому етапі здійснюється процес побудови моделі. У вікно виводиться інформація про ідентифікатори оброблюваного пристрою, за якими можна контролювати хід інтерпретації, тому що він виробляється в порядку появи пристроїв у вихідному тексті моделі (рис. А.3).

 

Рисунок А.3 – Вікно етапу інтерпретації моделі

 

В ході побудови моделі виводиться також інформація про кількості попереджень і виявлених синтаксичних помилок. Після завершення інтерпретації за наявності помилок у нижній рядок вікна видається повідомлення "Помилки! : Натисніть будь-яку клавішу". Після натискання клавіші здійснюється перехід у вікно повідомлень. У протилежному випадку виробляється автоматичний перехід до виконання етапу логічного контролю моделі. За необхідності перегляду попереджень можна або шляхом натискання клавіші <Ctrl-X> перервати поточний процес і перейти в меню "Повідомлення", або дочекатися закінчення моделювання і також перейти в це меню. У процесі інтерпретації моделі виводиться інформація про наявність вільної оперативної пам'яті в комп'ютері і найменуванні моделі.

На третьому етапі виводиться інформація про процес виконання логічного контролю моделі. У ході здійснення контролю послідовно для кожного пристрою згенерованої моделі виробляється пошук логічних помилок, що неможливо було знайти на етапі інтерпретації моделі.

Логічні помилки також бувають двох типів: серйозні і попередження. Якщо в процесі контролю виявлені серйозні помилки, то перехід до виконання наступного етапу не призводиться. Після завершення етапу виводиться сумарна кількість знайдених помилок і обсяг вільної оперативної пам'яті, що залишилася, (рис. А.4).

 

 

Рисунок А.4 - Вікно етапу логічного контролю моделі

 

За наявності серйозних помилок шляхом натискання будь-якої клавіші здійснюється перехід у вікно повідомлень того етапу, у процесі виконання якого вперше були виявлені помилки. Якщо на етапі введення навмисно залишилися невиправлені помилки чи на етапі інтерпретації були попередження, то активізується вікно повідомлень одного з цих етапів. Потім натисканням клавіші <F4> можна перейти до перегляду повідомлень логічного контролю. Після виправлення допущених помилок необхідно заново здійснити запуск моделі.

У випадку відсутності помилок виробляється автоматичний перехід до виконання етапу ініціації моделі [4].

Перегляд попереджень, виявлених на етапі логічного контролю, можна здійснити шляхом переривання процесу ініціації моделі або після завершення експерименту. Далі необхідно перейти в меню "Повідомлення" і активізувати альтернативу "Логічний контроль".

На четвертому етапі здійснюється підготовка моделі до виконання експерименту. У процесі цього етапу виробляється збирання сміття і формування зовнішнього навантаження відповідно до поточного значеннями базових чисел генераторів і параметрів розподілів. У вікно послідовно виводиться інформація про ідентифікатори оброблюваних пристроїв, а також ведеться підрахунок кількості пристроїв у моделі (рис. А.5).

 

 

Рисунок А.5 - Вікно етапу ініціації моделі

 

У процесі ініціації моделі виводиться інформація про наявність вільної оперативної пам'яті, що залишилася, у ПЕОМ. Процес ініціації може здійснюватися також, минаючи перші три етапи, у результаті запуску моделі після завершення чергового прогону.

На п'ятому етапі здійснюється процес імітації. Видається інформація про інтервал часу моделювання, заданому в тексті моделі, а також про поточний час роботи моделі (рис. А.6).

Співвідношення зазначених вище часів відображається за допомогою спеціальної графічної шкали . Ця шкала дозволяє оцінити можливу тривалість виконання експерименту в реальному часі і за необхідності перервати моделювання з метою зміни тривалості прогону.

 

 

Рисунок А.6 - Вікно етапу моделювання

 

У вікно виводиться також інформація про кількість виявлених помилок, що виникають унаслідок некоректного використання механізмів управління логікою роботи устроїв-імітаторів. Поява помилок не призводить до автоматичного завершення експерименту. Для виправлення виявлених помилок необхідно шляхом натискання клавіші <F2> вийти в меню управління процесом моделювання. Далі випливає за допомогою клавіші <F7 - Вихід> перейти в головне меню. Після цього можна переглянути помилки, виявлені на етапі моделювання (клавіша <F4> або альтернатива "Повідомлення" головного меню).

Для перегляду поточних оцінок результатів моделювання, а також для оперативного контролю ходу виконання експерименту можна за допомогою натискання клавіші <F2> перейти в меню управління процесом моделювання.

Для переходу в тестовий режим необхідно натиснути клавішу <F5>. Цей режим надає можливість візуального контролю процесу функціонування моделі в часі. Активізація режиму трасування виробляється з метою з'ясування причин відхилення траєкторій руху вимог від очікуваних, а також порушення роботи механізмів управління логікою роботи імітаторів моделі.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-20; Просмотров: 151; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.017 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь